Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Ja dalej nie jestem pewien czy mój 5900x osiągający 70 stopni na AIO280 tak przy mega torturze 100% usage jak i przy głupiej gierce w przeglądarce robiącej 6% usage serio jest normalne.

No ale co bym mu nie wrzucił za stability test to zdaje, dalej 70 stopni, i dalej skacze po rdzeniach single-core boostem 4,9ghz bez problemu. 

Link to post
Share on other sites

https://www.reddit.com/r/realAMD/comments/h7ql8y/cpu_and_gpu_trends_june_mindfactoryde_cpu/'

 

Może to mieć sens, ale dla mnie za mała próbka statystyczna

Tu stare dane, ale ilość procków większa, 3600 66410 sprzedanych 1% zepsutych czyli 6640 sztuk to wiadomo, że będzie więcej tematów na forum:), gdzie niewiele więcej wszystkich inteli sprzedali razem:

AjG0MvA.png

 

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

W dodatku możliwe że ludzie wkładali te procki do B450/X470 bez zaktualizowanego biosa i myśleli że to z prockiem coś nie tak :D

A ok, nie doczytałem że to firma składająca komputery. Tak wysoki odsetek daje do myślenia ale z drugiej strony pierwsze słyszę a od premiery trochę czasu już minęło. Na forach nie widziałem żeby ludzie zgłaszali masowo problemy z zen3.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, AudiAWX napisał:

No tak tylko że postawiłem sprzęt na B550 z 3500x i boję się kupać 5600X.
Czyli 1500 kontra 3000 na zmianę platformy z płytą Z...

Skąd Ci się wzięło 3000za Intela?

i7 10700F (1169zł) + MSI Z490 A-Pro (769zł) = 1938zł 

Link to post
Share on other sites

@AudiAWXW zależności od konkretnych tytułów nawet R3 3100 daje radę. Miałem w zeszłym roku, kręcił się na 4.6 GHz i poszedł do chrześniaka - młody mega zadowolony, no ale u niego to była przesiadka z i3 Sandy Bridge - i to wszystko na ultra budżetowej płycie B350 od Gigabyte... 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Idą zmiany...

 

AGESA 1.2.0.1 now arriving in public BIOSes for Ryzen 5000 Series!

1) Fix: False SMART errors on Hynix NVMe
2) Fix: Intermittent SSD detection for M.2 SATA devices
3) Improve L3$ bandwidth in AIDA64
4) Improve stability if user disables cores on 5600X/5800X with AMD Ryzen Master

 

 

 

+ mały bonusik 

AMD Ryzen 5000 Long Term OC Testing - Will the 7nm CPUs degrade over time?

 

Edytowane przez Marucins
Link to post
Share on other sites

1. Problem z USB to miało 1% użytkowników jak zwykle 

2. Nowy bios ma nową AGESA 1.2.0.1

 

Na tomachawku nie sprawdziłem ale na unify if bardziej stabilny 2000 niż na wcześniejszych biosach. 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, ernorator napisał:

Problem z USB to miało 1% użytkowników jak zwykle

A widzisz, zmyliła mnie spora ilość odpowiedzi na reddit w wątku amd oraz tematów na labie (u nas się spotkałem jedynie z paroma wpisami o problemach z tymi chipsetami).

Link to post
Share on other sites

U mnie (X570 Ace, najnowszy bios z agesą 1.2.0.1) system nie zawsze widzi dongla od g603 po uruchomieniu, wystarczy wyjąć i włożyć z powrotem. Na starszych biosach takiego problemu nie było. Z tym że dzieje się to tak rzadko, że nie jestem w stanie określić czy to wina sprzętu (w biosie zawsze działa mysz, ale nie wchodzę tam za często), czy systemu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...