Skocz do zawartości

DjXbeat

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  2978
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1015 Doskonały

1 obserwujący

O DjXbeat

 • Tytuł
  Maniak
 • Urodziny 11.09.1986

Informacje

 • Płeć:
  Nie podaję

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Ja podałem Ci jaki jest przelicznik cen z zachodu na Polskę. W 95% zawszę to się pokrywa. Czemu różnica może być większa ? Wszystko zależy z jakiego źródła jest dostarczany sprzęt. To co jest u Nas w Polsce zęsto przechodzi przez dodatkowego pośrednika którego nie mają zachodnie sklepy. Każdy pośrednik po drodze dorzuca swoję marzę więc cena końcowa jest wyższa.
 2. Wiesz że jest coś takiego jak podatek VAT ? 1499 Euro * 4.59zl = 6880zl. 6880 + 23% VAT = 8460zl
 3. Szkoda że nie pochwalił się jakie temperatury notuje pamięć karty graficznej bo to są znacznie wyższe niż podczas grania. Vram to element który ulega największej degradacji podczas kooania i decydując się na zakup pokoparkowej karty trzeba go dokładnie sprawdzić pod względem stabilności.
 4. To jest fake PS5 nie kopie!
 5. Ja napisałem w kontekście wyboru między normalną karta a dedykowaną do kopania. Górnicy najpierw wykupią normalne karty a w późniejszym czasie jesli to będzie się opłacało dedykowane.
 6. @GrontharW obecnej sytuacji kartę możesz sprzedać za ~3.5tys w zależności od modelu. Niestety po sprzedaży nic nie kupisz sensownego i zostanie Ci czekanie na spadek cen. Ja też się biłem z myślą sprzedaży i ostatecznie podjąłem decyzję. Kartę wystawiłem tylko dlatego że jest dobra cena a ja gram teraz bardzo rzadko i nie mam ciśnienia na coś wydajniejszego.
 7. To "kiedyś" i "dziś" wygląda tak samo. Nie ma żadnego mechanizmu który zmusza górników do zakupu dedykowanych kart do kopania! Oni wolą gamingowe wersje z racji możliwości odsprzedaży kart gdy krypto padnie. Wyobraź sobie sytuacje gdzie górnik kupuje 500kart CMP-HX i na nich kopie. Po pół roku krypto pada i kopanie przestaje być całkowicie opłacalne. Górnikowi zostaje 500 sztuk kart, które do niczego innego jak kopanie się nie nadaje i nic z nimi nie zrobi. Gdyby górnik miał normalne wersje kart to zaczął by je sprzedawać na rynku wtórnym odzyskując sporą część środków, które w nie zainwestowa
 8. W 2017r niektórzy producenci AiB wypuścili na rynek karty dedykowane tylko do kopania kryptowalut i zaprojektowanie układu do wprowadzenia na rynek zajęło 2 miesiące. To jest to samo PCB co w gamingowej wersji tylko pozbawione wyjść wideo i z odpowiednio przygotowanym BIOS-em. Niestety takie karty się nie sprzedają. Czemu? Bo w momencie gdy waluta krypto spada górnik zostaje z taką kartą bo nikt jej nie kupi. Mając wersję gamingowa jest w stanie odzyskać część środków więc górnicy wolą normalne karty które w razie spadku kryptowaluty mogą je po prostu sprzedać. To samo będzie
 9. Nie. Moje zdanie jest takie, że ani nV ani producenci AiB nie mają żadnych "sznurków" za które mogą pociągać aby zmienić obecny stan rzeczy. To rynek sam w sobie steruje sprzedażą a jedynym czynnikiem, który w obecnej sytuacji sprzyja wysokiej sprzedaży są kryptowaluty. Ten sam czynnik w późniejszym etapie przychyli się do olbrzymiego spadku sprzedaży i tak samo jak teraz tak i później zarówno nV jak i AiB nie będą mogli nic z tym zrobić. Napisałeś "Wielomiliardowa korporacja, ze swoim sztabem analityków, armią inżynierów i milionami wydanymi na marketing totalnie nie potraf
 10. Powtórzę się jeszcze raz. Nie ma mechanizmu, który w szczycie kryptowalut jest w stanie uchronić klienta końcowego przed olbrzymi wzrostem cen tak samo jak nie ma mechanizmu, który przy tendencji spadkowej kryptowalut uchroni producentów AiB i samą nV przed olbrzymim spadkiem sprzedaży. Proces ten będzie się utrzymywał bardzo długo. W 2017r po upadku kryptowalut sprzedaż nowych kart przez 7 miesięcy spadła o ~80%. Obecnie problem kryptowalut jest kilkadziesiąt razy większy niż 4 lata temu więc spadek sprzedaży będzie bardziej dotkliwy dla producenta i będzie się utrzymywał znacznie dłużej.
 11. Od kiedy to podmiot sprzedający półprodukt w postaci rdzenia GPU lub płytki PCB ma decydować o tym za ile partner ma sprzedawać swój gotowy produkt i gdzie. Chłopie obudź się! Nvidia może jedynie ustalać ceny swoich kart referencyjnych sprzedawanych na swojej stronie. Ty ciągle się czepiasz MSRP które w żaden sposób nie obowiązuje AiB a jest to jedynie cena referenta FE i jeśli karty na stronie nV są dostępne to właśnie w cenie MSRP. Powtórzę się - zacznij myśleć. Każdy kij ma dwa końce. W przypadku krypto nie ma żadnego mechanizmu który uchroni zwykłego konsumenta p
 12. Dwa dni temu zainstalowałem. Żadnych problemów. RTX2070Super.
 13. Nie pękła. Na początku marca będzie jeszcze wzrost
 14. To jest Twoje głupie rozumowanie a nie progres wg nV. nV nie ma wpływu na ceny jakie kształtuje rynek! Oni swoje produkty wycenili dobrze względem poprzedniej serii ale to rynek kształtuje końcowe ceny. Główna przyczyna takiej sytuacją są kryptowaluty. Górnicy skupowali wszystko co się da. Resztki kart które się pojawiają skupują handlarze w celu zarobku i stąd ceny kart tak wystrzeliły. Wielokrotnie to napisałem. Na końcową cenę ma wpływu stosunek popyt/podaż. Obecnie są tak olbrzymie braki kart dla zwykłych graczy że na 1 kartę przypada ponad 300 chętnych.
 15. Teraz jest drożej niż jakiś czas temu bi wcześniej A-Pro kosztowało 630-680zl.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...