Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Warto zająć się sterownikami od chipsetu, może to ich wina.
Raczej nie - używam linuksa. Logi sprawdzone, wszystkie kontrolery USB wykryte, pozostałe urządzenia też (kalibrator, klawiatura, webcam, interfejs audio), tylko po myszy ani śladu.
Link to post
Share on other sites

Z USB bywają niezłe jaja mam jedną kieszeń na dysk, która tylko w jednym jedynym komputerze nie działa mi na USB 3.0 no po prostu nie i koniec zwiecha explorer. Miałem też raz taki przypadek, gdzie trafiło mi się takie połączenie klawiatury i myszki tego samego producenta, że również w jednej konfiguracji komputera oba nie mogły funkcjonować razem. Albo działała klawiatura, albo myszka ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Czy jest sens zmieniać R5 1600X na coś lepszego gdy gram w QHD(2560 x 144075Hz) w GTA5,nowe Wolfy,BF,DOOM i ogólnie FPS-y w Single Player ?


Komp:

Ryzen 5 1600X

Fortis 3 RGB

MSI B450M Pro-vdh max(mATX)

2x8GB Ripjaws3200MHz

MSI GTX1660 Ti Ventus XS OC

Corsair RM550X 550 W

PNY CS3030 500GB

Fractal design Define S Window

AOC Q3279VWFD8

Link to post
Share on other sites

Czasami "słabsze"  ustawienia w 1440p wyglądają tak samo jak w FHD ultra. Ja niedawno kupiłem monitor 2K i chętnie bym zmienił kartę na mocniejszą ( obecnie RTX 2060) , ale nie przy obecnych cenach/dostępności. Zależy też w co się gra. 

Edytowane przez mistela222
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

R9 5900X vs R9 5950X vs i9-10900K w grach. Platformy zarówno X570 jak i Z490 skalibrowane tak by w pełni optymalnie wykrzesać potencjał procków. Z testami 5900X oraz 5950X czekałem aż będą bardziej dopracowane biosy i warto czekać było. Więcej info w materiale.

 

 

Dodatkowo R9 5950X vs R9 5900X vs i9-7960X w kontekście renderingu.

 

 

  • Lubię to 3
  • Dzięki 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fajny test, najbardziej podoba mi się, że wszystko jest rozpisane, co na czym z jakimi nastawami.

 

Wstawił bym na początku jakąś mówiącą głowę, że zapraszacie do obejrzenia testu bo 90% matołów z YT będzie stawiało wasz test w jednym szeregu z kanałami bez żadnej wartości merytorycznej typu XXX vs XXX. 

  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
24 minuty temu, ernorator napisał:

Fajny test, najbardziej podoba mi się, że wszystko jest rozpisane, co na czym z jakimi nastawami.

 

Wstawił bym na początku jakąś mówiącą głowę, że zapraszacie do obejrzenia testu bo 90% matołów z YT będzie stawiało wasz test w jednym szeregu z kanałami bez żadnej wartości merytorycznej typu XXX vs XXX. 

 

Dzięki za feedback :)  Myślałem o gadce z głową na początku, niemniej jakiś czas temu przyjęliśmy koncepcję suchej gadki i konkretów bez wsadzania głowy w wypadku tego typu materiałów. Testuje różne patenty. Na szczęście materiałów nie kieruje do tych przysłowiowych 90% (totalnie mnie suby nie interesują) tylko do konkretnej grupy odbiorców. Materiałów z gadającą głową też mam u siebie na kanale sporo. Swoją droga wraz z testami i9-11900K planuje przebudowę OSD, dodanie 1% low itd. Mam za dużo testów porobionych które czekają na montaż (w tym świetny do gier R5 5600X) i trzymam się jeszcze chwilowo starszej wersji OSD no ale kolejne usprawnienia są priorytetem.

13 minut temu, r1023 napisał:

@Gosu i taki test to ja rozumiem :) , z innej strony za test Raufa mnie tu kiedyś objechali :D

 

Cóż, zawsze znajdą się tacy którzy będą objeżdżać bo wyniki i konkrety nie będą pasować im do ich światopoglądu odnośnie możliwości komponentów. Rauf na Z490 mocniej pocisnął pamięci stąd i większe rozjazdy, ale to jasno mówi o tym jak ważne są szczegóły takie jak konkretne kalibracje nie tylko napięć czy limitów mocy, ale również samych rdzeni, podsystemu pamięci, pamięci w ujęciu szerokim w tym drugi jak i trzeci rząd itd. Ja z kolei przedstawiłem wydajność 5900X, 5950X oraz 10900K na ustawieniach które spokojnie większość użytkowników (posiadających odpowiednie mobasy, pamięci, czy też chłodzenia) ma szansę osiągnąć u siebie.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, ernorator napisał:

Fajny test, najbardziej podoba mi się, że wszystko jest rozpisane, co na czym z jakimi nastawami.

Podpisuję się rękami i nogami.

4 godziny temu, EH_Gosu napisał:

Na szczęście materiałów nie kieruje do tych przysłowiowych 90% (totalnie mnie suby nie interesują) tylko do konkretnej grupy odbiorców.

No i to doskonale widać. Kariery z takim materiałem nie zrobisz bo trzeba mieć coś pojęcia o OC, a widać że trochę czasu nad configami posiedziałeś. Czapki z głów i czekamy na testy 11gen ;)

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...