Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

2 godziny temu, Rebelmind napisał:

 

 

Otwierasz konsole i wpisujesz cl_showfps 2

Odpalasz de_dust2 i lecisz rundke CT Resp> CT Mid > Mid > Outside Long > Long > CT Resp

 

qA7AKnQ.png

 



Trasa dobra, ale ja bym polecał MSI Afterburner on-screen display dla:
- Framerate
- Framerate avg
- Framerate 1% Low
- Framerate 0.1% Low

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, mirai99 napisał:

Sugerujesz, że riva tuner źle zczytuje info?

O RTSS nie chodzi tylko o to że Afterburner gryzie się ze sterownikiem AMD, w którym też można zmieniać taktowania. Trochę podobna sytuacja jak 2 zainstalowane antywirusy które walczą między sobą o kontrolę nad systemem i wszystko ostatecznie zamula. Odczyty są ok, choć przy niektórych kartach trzeba trochę pogrzebać w ustawieniach.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, wrobel_krk napisał:

(za 1300zł z przesyłką)

Za 3700x spokojnie weźmiesz z 900zł, więc wymiana wychodzi 400zł. W zamian dostajesz jakieś +20% w aplikacjach i grach, czy warto sam sobie musisz odpowiedzieć. IMO 3700x do typowych zastosowań spokojnie wystarczy jeszcze na zadowalającym poziomie z 5 lat. Jeśli zarabiasz np. na renderowaniu to inna bajka, wtedy czas to pieniądz.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Waham się czy wymienić moje 3700x na 5800x (za 1300zł z przesyłką), w sumie bardziej żeby się pobawić bo realnie 3700x mi starcza. W grach w 3440x1440 dużo nie zyskam:P

 

Zdecydowanie warto. Zmienisz procka z 3700X na 5800X to sam się przekonasz dlaczego i jakie korzyści to przyniesie, nawet na RTX 3060 Ti w 3440x1440p . Procek w każdej rozdzielczości jest istotny.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, wrobel_krk napisał:

Waham się czy wymienić moje 3700x na 5800x (za 1300zł z przesyłką), w sumie bardziej żeby się pobawić bo realnie 3700x mi starcza. W grach w 3440x1440 dużo nie zyskam:P

Trochę zyskasz.

 

 

 

 

 

W Mafii tak dziwnie,jakoś na intelu płynniej.

 


 

Link to post
Share on other sites

Takie szybkie pytanie mam, bo jestem na etapie zakupu R3 3200G i płyty pod niego. Widzę, że płyta, którą chce kupić obsługuje trzy (?) modele tego procesora.
Mają one oznaczenia YD3200C5M4MFH, YD320GC5M4MFH, YD320GC5M4MFI.
Wie ktoś czym się one różnią?

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Czesc, co mi polecicie pod am4 bo zbieram sie do wymiany mojego ryzena 5 2600x na cos lepszego, moze uda sie zlapac jakies promo albo dobry uzywany kupic ;)

w nastepnej kolejnosci poleci pewnie karta bo mam rx 570 ale zaczalbym wlasnie moze od procka ;)

ogladalem sporo, ale nie moge sie na jeden konkretny zdecydowac :)

Link to post
Share on other sites

wlasnie mi sie rzucil w oczy 5600x bo widze ze mozna go wyrwac juz za 1300 pln , a uzywany jeszcze taniej ;)

5800x troche poza zasiegiem, tzn nie chce chyba wydac tyle na procka przy takiej slabej/cienkiej karcie jaka mam aktualnie a zanim ja kupie chwila sie zejdzie bo ceny powalaja :P

jutro wrzucam dodatkowy ram bo wylapalem na promce wiec bedzie 32 gb 3000mhz. 

czyli co , najsensowniej 5600x mowisz?

 

Link to post
Share on other sites

Przeglądając dziś neta trafiłem na ciekawą informację. Otóż brak wsparcia najnowszej serii Ryzenów na płytach z chipsetem X3xx to nie wina producentów, którzy chcą zarobić na sprzedaży nowszych modeli. Winowajcą jest... AMD. Jak się okazuje Asrock zrobił biosa o obsługą Zen 3 do jednej ze swoich mobo na chipsecie X370 i otrzymał ostrzeżenie od AMD!

 

https://rog.asus.com/forum/showthread.php?91766-Crosshair-VI-Hero-UEFI-build-update-thread/page272

Link to post
Share on other sites

To już było chyba w listopadzie 2020 wiadomo, ze nie będzie wsparcia dla płyt serii 300. Już mnie @zbiku90 ubiegł.

Ale dobrze przypomnieć, zeby pamiętać że korporacje są bezduszni i liczy się kasa:)

Kupujmy to co się opłaca a nie dla marki:)

 

Przykładowo jak Ryzen 3600 kosztował 900 zł a 10400f 600zł to ludzie i tak się przy Ryzenie upierali:)

No i, że nie można sobie tak coś kupić na przyszłość, dłużej niż na 2-3 lata:)

Link to post
Share on other sites

Nie śledziłem tematu, ostatnio jak o tym czytałem to się pisało że to producenci mobo chcą sprzedać produkty na nowszych chipsetach, dlatego nie implementują wsparcia dla Zen3 w nowych biosach. A to jednak AMD...

Ale ludzie sobie radzą i wgrywają biosy z B450 :D

Link to post
Share on other sites

AMD po prostu szkoda było kasy na pisanie poprawianie biosów, sterowników itd, tłumaczyli się, że vrm itd już za słabe. Rozumiem w a320, czy w b350 niektórych, ale x370 mogliby chociaż nieoficjalnie wesprzeć:

 

Cytat

The company pointed to its original statement when Ryzen 5000 was released, which cites several technical issues. “The average AMD 400 Series motherboard has key technical advantages over the average AMD 300 Series motherboard, including: VRM configuration, memory trace topology, and PCB layers,” AMD said. “To ensure the best possible customer experience, AMD must focus its support on AMD 400 and 500 Series products. Customers with an AMD 300 Series motherboard are advised to upgrade to a newer and more advanced motherboard with BIOS support for AMD Ryzen 5000 Series processors.”

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...