Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

4 minuty temu, wrobel_krk napisał:

Tzn, ze wybierja złych dostawców, jak w Polsce w Kr system jest za 2180zł, to za 2300 to już sobie dodają marże:), takie moje zdanie


Kr system ma 2180, x-kom na 2249zł. Serio złodziejska różnica...


Co lepsze, Kr system musiało mieć 2238 do nie dawna bo tyle pokazuje na ceneo.

Link to post
Share on other sites

X-kom sobie ogólnie nabija sporą marże, czy złodziejska to już opinia indywidualna, dla mnie 70zł teraz w x-kom to złodziejstwo, bo powinni nadrabiać obsługą klienta a po akcjach z RTX 3000 widać, że dopłacasz za nic:)

Edytowane przez wrobel_krk
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Widzę że mamy fakty vs opinie, więc skończę temat do puki znowu ktoś mi ciśnienia nie podniesie całkowitą nieznajomością jak działa sklep...


BTW, 3 miesiące 3 dni czekania na 3080 w x-kom, jak ktoś mi powie że jestem jakimś fanbojem to znajdę adres i wysmaruje klamkę masłem :/

Edytowane przez mirai99
Link to post
Share on other sites

Ja nie uwierzę, ze x-kom jako duży sklep ma dostęp do droższych dostawców procków niż taki mały sklep kr-system, więc dają sobie odpowiednią marże, a wyższa marża x-kom to fakt wystarczy porównać ceny innych produktów, a czy ktoś chce dopłacać, to jego wola, ja uważałem, ze nadrabiają obsługą klienta ale jw przy RTX 3000 pokazali że sobie nie radzą:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
35 minut temu, Marucins napisał:

mirai99, co ty tak tego naszego lokalnego krętacza bronisz? Mało dostałeś dowodów np. z wątku o Amperze czy innych sprzętowych premier? Ostatnimi czasy ceny jak tylko mogą, to łoją i to ostro.

Ty tam pracujesz?


Masło it is...

A na serio 6 lat w sprzedaży detalicznej i zaopatrzeniu robiłem (inna branża), więc rozumiem mechanizmy dostaw i działania sklepów.

Obecnie konfiguruje systemy informatyczne, ale bardzo daleko od sprzedaży detalicznej.

Edytowane przez mirai99
Link to post
Share on other sites

a powiedzcie czym generalnie różnią się płyty

B550 AORUS PRO V2 (rev. 1.0)
B550 AORUS ELITE V2 (rev. 1.0)

Bo z tego co czytam, to w zasadzie mógłbym wymienić ilość gniazd z tyłu i to wszystko.

no i dalej waham się w porównaniu z

ASUS TUF GAMING X570-PLUS

bo ceny wszystkich tych płyt są baaardzo podobne

Link to post
Share on other sites

no i jestem po kolejnych godzinach siedzenia na necie i szukania. Z tego co zdążyłem wyczytać, na B550 są problemy z urządzeniami podpiętymi pod usb2.0 i to przewijało mi się w kilku tematach. Dlatego zastanawiam się nad x570 - cenowo absolutnie nie odbiegają od b550, ewentualne możliwości oc są podobne.

 

Kolejne porównanie:

Gigabyte X570 AORUS ELITE vs. ASUS TUF GAMING X570-PLUS

za gigabytem przemawia tylko i wyłącznie ilość usb jakie można podłączyć z obudowy. do asusa nie mam absolutnie nic, miałem ten model i oddawałem tylko i wyłącznie dla bezpieczeństwa po spaleniu się grafiki (właśnie gigabyte) "bo mogłem" a nie z powodu jakiś zastrzeżeń.

 

Edytowane przez angelus01
Link to post
Share on other sites

Według Hardware Unboxed X570 od MSI łapią bardzo wysokie temperatury sekcji zasilania, nie wiem czy wszystkie, ale warto mieć to na uwadze, bo o ile modele MSI z chipsetem B450 i B550 były pod tym względem bardzo dobre, tak przy X570 coś poszło nie tak.

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, mirai99 napisał:

x570 tomahawk jest najlepszym x570 które nie kosztuje 2000+zł

Nie prawda, aorus pro jest dobry a kosztuje 1000+1100, Asus tuf jest ok a kosztuje ~800, między 1100 a 2000 jest jeszcze kilka bardzo dobrych płyt a szczególnie unify od MSI

Godzinę temu, Player1 napisał:

Według Hardware Unboxed X570 od MSI łapią bardzo wysokie temperatury sekcji zasilania, nie wiem czy wszystkie, ale warto mieć to na uwadze, bo o ile modele MSI z chipsetem B450 i B550 były pod tym względem bardzo dobre, tak przy X570 coś poszło nie tak.

Tomahawki to nie dotyczy, to świetna płyta. 

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, angelus01 napisał:

za gigabytem przemawia tylko i wyłącznie ilość usb jakie można podłączyć z obudowy

Moim skromnym zdaniem budowa sekcji zasilania jest nieco ważniejsza niż ilość portów. No ale różne mają ludzie wymagania.

Link to post
Share on other sites

@Player1 @ernorator
Tomahawk jest przeprosinami MSI za te buble co wypuścili na początku z tańszych x570 (oby dwie pierwsze do 200$ miały spore problemy), ma VRM jak płyty za grube tysiące, również temperaturowo.
 





https://linustechtips.com/topic/1137619-motherboard-vrm-tier-list-v2-currently-amd-only/

Tutaj widzimy, że X570 tomahawk jest powyżej innych z power tieru S- (250A), powyżej jest tylko tier S(300A), w którym są takie płyty jak VIII hero/dark hero, Aorus extreme, msi godlike/creation. 



Tak przy okazji, mój 5900x który miał idle 55/60c ma już 41c na balanced power planie w win10.
Jak? Wyłączyłem epic games launcher, bo okazuje się, że ma jakiegoś buga (albo chińczycy wymyślili jak szpiegować w tle nie podnosząc użycia procesora, ale temperaturę o 15-20c...) który smaży ryzeny nawet jako proces w tle...

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...