Skocz do zawartości

Temat ogólny o prockach AMD


Recommended Posts

Ja planuję zostać na 3800xt przynajmniej do 2025 roku (mam nadzieję że wystarczy wydajności), tym bardziej że dobra sztuka mi się trafiła a nie lubię się bawić w zwroty i wymiany. Jeszcze tylko jakaś grafa i komputer będzie "skończony" na tą chwilę ;) Wizualnie trochę się pozmieniało ale muszę kabelki ogarnąć zanim się pochwalę zdjęciem :P 

Link to post
Share on other sites

@zbiku90ja podobnie myślałem przy swoim 3700x :D A potem jak zobaczyłem wyniki to najpierw wszedł 5600x, teraz 5800x i... no praktycznie przesiadłbym się dalej na 5900x (bo trafiają się super promocje) ale jest nadzieja na jeszcze jedną generację na AM4!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 31.07.2021 o 10:31, WPRD700 napisał:

Poszedł w 6 minut xd

Najgorsze jest to ,że sklepom za bardzo nie opłaca się robić dobrych promocji, bo śmierdzące cebulaki zaraz wrzucają zakupione przedmioty na portale aukcyjne i tak będzie trochę w tym przypadku.

Link to post
Share on other sites
18 godzin temu, Artok napisał:

Ćśśśś... skąd w Tobie tyle jadu? 

Nie chce mi się drążyć tematu ale cebulastwo w tym kraju powoduje to, że się tu żyje jak żyje. Nawet w Niemczech miałem problem by kupić coś z elektroniki w super promocji ,bo nasi kombinatorzy po 1 zbyt często zwracali towar ,dwa skalping.

 

Przykład na górze już szybciutko masz. Ja innych, jeszcze bardziej żałosnych już wymieniać nie będę.

Link to post
Share on other sites

To z konkursu PurePC? Mój AiO od BeQuiet oddałem kuzynowi, dostałem swoją prawie 10-letnią Noctue NH-D14 w rozliczeniu spowrotem :D (jeszcze raz dzięki wszystkim za gratulacje!). 

 

Jego Rysiu 5600x w idlu -10°C vs Noctua :o

 

 

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, adivxv napisał:

Nie chce mi się drążyć tematu ale cebulastwo w tym kraju powoduje to, że się tu żyje jak żyje

 

True, w elektromarketach często mają takie sytuacje, że ktoś rozbija telewizor na parę tygodni przed końcem dodatkowego ubezpieczenia, żeby wymusić nowy egzemplarz. 

A potem zdziwko że wszystko drogie, bo pieniądze gdzieś trzeba zrekompensować. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Męczy mnie od wczoraj strasznie temat APU Cezane... Seba z PurePC wrzucił niesamowicie szczegółowy test Ryzen 5 5600G:

 

https://www.purepc.pl/test-procesora-amd-ryzen-5-5600g-cezanne-apu-nowej-generacji-z-ukladem-graficznym-radeon-vega-i-rdzeniami-zen-3?page=0,78

 

W podobnym czasie Techpowerup opublikowało swój test Ryzen 7 5700G:

 

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-7-5700g/20.html

 

I w samym tylko Csgo rozjazd wyników iGpu jest wręcz... abstrakcyjny? :/ Jasne, są różnice w specyfikacji/metodologii:

* R5 5600G ma Vege 7, podczas gdy w R7 5700G jest Vega 8 (różna liczba CU)

* Seba testował iGpu z Ramem 3600 1:1, podczas gdy TPU 3800 1:1 

* inne miejsca testowe

* Seba testował @high podczas gdy TPU @low 

 

(...) ale to nadal po prostu do siebie nie pasuje. Vega 8 jest minimalnie szybsza od V7, ale nie na tyle by wykręcić takie wyniki :o

 

RjszUgu.png

 

(zielony pasek to wynik z ramem 3800 MHz, bez OC iGpu i włączenia SAM)

 

gv9EUBn.png

 

Odpaliłem u siebie (R7 5800x, ram 3800/16, RX 6700 XT) Benchmarki w csgo i nigdy nie udało mi się zobaczyć podobnych anomalii... 

 

4K high: 403 fps avg 

4K low: 464 fps avg

 

2K high: 555 fps avg 

2K low: 623 fps avg 

 

Dla przypomnienia test iGpu z Ryzen 3 2200G (Ofc inna platforma, starsza wersja gry itp):

 

https://www.purepc.pl/test-amd-ryzen-3-2200g-najtansze-apu-z-ukladem-radeon-vega?page=0,10

 

Ktoś potrafi to wytłumaczyć? :D

Dalej, tym razem Hardware Unboxed testuje 5600G.

 

Csgo, 1080p medium:

 

x711awV.png

 

Względem testu Seby jest minimalnie szybciej z racji niższych detali (med vs high, inna mapa również) ale są to bardzo porównywalny. 

Link to post
Share on other sites

W sumie to ma to sens może.

 

Wysokie - 85fps

Średnie - 125fps, 1060 ma równo 2x więcej

Niskie - ???

Najniższe - 240fps, 1060 ma równo 2 x więcej

 

Po pierwsze w cs:go nie ma presetów grafiki więc np. ustawienia "średnie" to pojęcie umowne, chyba że jest jakiś standard o którym nie wiem.

Po drugie gra jest w całości ograniczana przez grafikę więc możliwe są tak duże różnice w fps między ustawieniami.

Link to post
Share on other sites

Mozesz przy 4/5 opcjach ustawić preset od low do high, wybrac level antialiasingu oraz filtrowanie tekstur. 

 

Pobralem mapke, na krórej Seba testował CSGo (Grind) i w końcu udało mi się wprowadzić GPU bottleneck :D

 

4K high - 160 fps avg :o

4K low - 260 fps avg

 

Swoją drogą mapka bardzo fajnie wyglądająca, ciekawy layout - może jakiś MM na niej odpalę nawet?

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Rebelmind napisał:

Mozesz przy 4/5 opcjach ustawić preset od low do high, wybrac level antialiasingu oraz filtrowanie tekstur. 

No ale nie masz jak w większości gier że bierzesz w jednym miejscu ultra i wszystko ci się ustawia ręcznie, każda opcja jest indywidualnie. Jakie AA i AF jest na Medium? O to mi właśnie chodzi.

Mapka jest świeża z tego roku, a zazwyczaj te nowsze lub odświeżone mają wyższe wymagania.

Link to post
Share on other sites

Jakieś środkowe zapewne. 

Dostałem odpowiedź od W1zarda z TPU odnośnie testu w csgo.

 

https://www.techpowerup.com/forums/threads/amd-ryzen-7-5700g.285015/post-4577262

 

200 fps na D2 stojąc na midzie :facepalm: No to w opór miarodajny test, nie ma co. W tym miejscu na gtx 960 @low (ten sam profil ustawień co na screenie w jego poście) to ja mam 300+...

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Artok napisał:

Ktoś wyjaśni, gdzie trzeba stać, aby wynik był miarodajny?

Wystarczy rzucić granat dymny i fps leci na pysk nawet na mocniejszym sprzęcie. Jest specjalna mapa zrobiona do mierzenia fps, gdzie się trochę dzieje. Przy staniu w miejscu nawet tekstury tła nie muszą się doładowywać, tylko jakaś postać przebiegnie od czasu do czasu i to wszystko.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Artok napisał:

W CS:GO grałem łącznie 3 godziny. Ktoś wyjaśni, gdzie trzeba stać, aby wynik był miarodajny?

Tu se stań na DM przy ustalonej,stałej liczbie. Najbardziej zasobożerne miejsce na D2

xhqzwnbf2n221.jpg

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Artok napisał:

Ktoś wyjaśni, gdzie trzeba stać, aby wynik był miarodajny?

 

5 godzin temu, mirai99 napisał:

odpal de_dust2, pobiegaj po mapie

 

Otwierasz konsole i wpisujesz cl_showfps 2

Odpalasz de_dust2 i lecisz rundke CT Resp> CT Mid > Mid > Outside Long > Long > CT Resp

 

qA7AKnQ.png

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...