Skocz do zawartości

mirai99

Użytkownik
 • Liczba zawartości

  423
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

108 Świetny

O mirai99

 • Tytuł
  Gaduła

Specyfikacja PC

 • Procesor:
  Ryzen 9 5900X
 • Karta graficzna:
  ASUS 3080 TUF OC
 • Płyta główna:
  MSI X570 Tomahawk
 • RAM:
  32GB G.Skill Trident Z Royal 3600MHz CL14
 • Dyski:
  Samsung 980 PRO 1TB
  SATA SSD 500GB
  HDD 6+3GB
 • Zasilacz:
  Dark Power Pro 12 1200W
 • Obudowa:
  Dark Base Pro 900 Rev.2
 • Inne podzespoły:
  Arctic Liquid Freezer II 280 AIO

Ostatnie wizyty

4869537 wyświetleń profilu
 1. Ja za 3080 TUF OC dałem 4800zł.
 2. Przeczytaj swój post DOKŁADNIE, słowo po słowie, i się zastanów jak ktoś ma cokolwiek zrozumieć. 90 fps, ale jednak 60 fps, ale jednak 2-3fps. To co, straciłeś 30 klatek (90->60), a potem jeszcze 57 klatek (60 -> 3) i masz 2-3 klatki na sekundę?
 3. Mój TUF3080 ma dual bios, to chyba nie ma strachu, najwyżej restart na drugim biosie.
 4. Ja cały czas jestem w kolejce w X-komie na 3080 TUF OC, nie mam pojęcia na jakim miejscu, X-koma nigdy nie pytałem
 5. A mógłbyś przeczytać co napisałem, serio, 5 słów przeczytasz i dochodzisz do słowa "zniżka". U mnie w sklepie (ponownie przypomnę, że to była inna branża) mogliśmy się pierwsi zapisywać na towary limitowane, ale bez zniżki pracowniczej.
 6. Jak nie kupują ze zniżką tylko za tyle ile klient by zapłacił, to nie okradają sklepu.
 7. I ktoś tu chyba nie rozumie, że jak schedulowaniem zajmuje się CPU, bo nie ma sprzętowego na karcie, to jak wysiłek obsługi sterownika jest wyższy, to powoduje wyższe zużycie CPU. I serio, masz jakąś dziwną definicję narzutu na sterownik. Nigdzie nie widzę tak zdefiniowanej. I jeszcze wniosku że im ciężej musi coś pracować, żeby uzyskać ten sam efekt, to użycie tego czegoś jest mniejsze.
 8. Wg HU, ta wielowątkowość sterownika Nvidii działała bardzo dobrze w DX11 do tej pory, bo nie-główne wątki siedziały dość nieużywane przez gry. I już wtedy sterownik nvidii miał większy narzut, ale rozłożony na więcej wątków, w tym tych które i tak siedziały odłogiem, więc tego nie było czuć. Obecnie gry są o wiele bardziej wielowątkowe, więc te wątki które stały otworem przed sterownikiem Nvidii teraz mają konkurencję gra vs sterownik, więc sumaryczny większy narzut, który ma nvidia, powoduje niższe klatki jak CPU jest na 100% zajęte nawet bez sterownika.
 9. Nie wiem skąd na terminologia, ale dla mnie jak coś ma większy narzut, to generuje większy koszt/utrudnienie przy każdej transakcji/akcji. Wysoki narzut hurtownika = wyższa cena GPU dla sklepu = wyższa cena karty w sklepie. Wysoki narzut sterownika = wyższy koszt obsługi każdej akcji = mniejsza wydajność, jeżeli CPU jest obciążony czymś innym w 100% i musi wybierać co ma robić, bo mu brakuje mocy obliczeniowej.
 10. Wiesz, jak jedna gra wykorzystuje 100% GPU1 i 100% GPU2, to nikt nie patrzy czy CPU ma 20 czy 21% zużycia. Ale jak gra wykorzystuje 100% CPU i się okazuje że mid-end GPU jednej firmy robi 10% więcej klatek niż high-end drugiej to już różnica. Nikt nie testował low-end CPU z diametralnie różnymi tierami GPU dwóch marek, a jeżeli testował to nie miał tych wyników na jednym wykresie, żeby zauważyć zależność. Bo wg HU to występuje tylko w DX12/Vulkanie w grach które są CPU-żerne. To jest BAAAAAAAAAAAAAAARDZO wąski przypadek. Polecam 38:42 w filmiku HU z wyjaśnieniem dlaczego. I dlaczego
 11. Wydaje mi się, że oglądaliśmy dwa różne wideła... Nie ma innych materiałów, bo nikt takiej sytuacji nie testował. Tak jak Linus powiedział w zeszłym tygodniu, GPU testują na najmocniejszym CPU, bo to nie ma być review na dzisiaj, ale użyteczny też za 1/2/3 lata. Jestem pewien, że Gamers Nexus już to testuje, ale pewnie mają już jakieś swoje testy zaplanowane na inne materiały a obecne newsy od HU nie są jakoś mega pilne/nie dotykają dużej części entuzjastów, więc raczej nie przerywają w panice robienia innych materiałów żeby to na szybkości wypuścić.
 12. 1. Nie możesz PRZEKAZAĆ rękojmi, możesz przenieść na nabywcę prawa do żądania od sklepu 3 z 4 skutków rękojmi. Rekojmia dalej wiąże pierwszego nabywcę i sklep. 2. Jedną z opcji rękojmi jest odstąpienie od umowy, kiedy wada jest istotna i niemożliwa do usunięcia/wymiany/naprawy. Jednak to wiąże się z rozwiązaniem umowy między sklepem a pierwszym nabywcą, co wg sądu nie może być dokonane przez osobę trzecią. Ale pierwszy nabywca dalej raczej może to zrobić.
 13. Uchwała Składu Siedmiu Sędziów Sądu Najwyższego Izby Cywilnej z dnia 5 lutego 2004 r. (III CZP 96/03). "Sprzedaż nie powoduje przejścia uprawnień z rękojmi z mocy prawa Sąd Najwyższy we wspomnianej uchwale przyjął stanowisko, że sprzedaż rzeczy przez kupującego nie powoduje przejścia na nabywcę uprawnień z tytułu rękojmi za wady fizyczne rzeczy. Kupujący może jednak przelać na nabywcę uprawnienia do żądania obniżenia ceny, usunięcia wady lub dostarczenia rzeczy wolnej od wad. Zdaniem SN koncepcja, w myśl której dochodzi do automatycznego przejścia uprawnień z rękojmi na dalszego nabywc
 14. "Nasza odpowiedzialność 2-letnia" to właśnie "rękojmia". Gwarancja jest producenta. Producent może sobie w gwarancji napisać co chce, bo to jest jego dobrowolna "usługa". Sprzedaż rzeczy drugiemu kupcowi nie powoduje przejścia prawa do rękojmi. Kupujący może jednak przelać na nabywcę uprawnienia do żądania obniżenia ceny, usunięcia wady lub dostarczenia rzeczy wolnej od wad. Czyli wszystkie prawa wynikające z rękojmi, oprócz zwrotu towaru. Mnie Saturn 5 lat temu nie chciał przyjąć na rękojmie tabletu, który nagle zaczął się rozładowywać w mniej niż godzinę, a przy ładowaniu nie był
 15. W PL i tak gwarancja jest nieważna. Jak ktoś oddaje coś na gwarancje to albo po 2 latach, bo ma za długą, albo jest głupi, albo producent jest głupi i nie napisał wystarczająco wąskiej gwarancji. Tylko "dodatkowe warunki sprzedaży konsumenckiej", potocznie (acz błędnie) nazywane rękojmią.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...