Skocz do zawartości

[MULTI] Cyberpunk 2077


Recommended Posts

@MiKnagrałem to dziwne zachowanie.

Bez dźwięku, ale widać co robię na nagraniu. Pokazuję myszką na co zwracać uwagę. 

W momencie jak gra się już wczyta, zobacz co pokazuje HWmonitor (on pokazuje prawdę, załącza się suszarka) a co pokazuje MSI afterburner. Pokazuje też, że krzywa wentylatorów w nim ustawiona jest pomijana.

Moment w którym karta wskakuje na 72 stopnie w 2/3 długości filmu to moment, kiedy save się wczytał i byłem już w grze.

 

https://streamable.com/2wi2hi

Edytowane przez dan-mark
Link to post
Share on other sites

No bez jaj.....32GB? :roll: Co oni.....od nowa grę pisali? :rotfl:

Ojoj.....listę zmian i poprawek czyta się jak dobrą książkę......tylko co to da.....Dalej nie chce mi się tego włączać :]

Edytowane przez marko22
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Z łataniem Cajbera jest taka sprawa, że każdy nowy patch przeważnie więcej zepsuje jak naprawi... Wystarczy poczytać ile ludzie mają problemów po instalacji wczorajszej łatki... Ja już się przestałem łudzić, że kiedykolwiek ta gra osiągnie zamierzony przez twórców stan.

Pokleją co się da, żeby z grubsza gra działała bez większych problemów i na tym się skończy, o przywracaniu wyciętej zawartości czy wprowadzaniu nowych mechanik to raczej można zapomnieć. Płatne DLC o ile kiedykolwiek powstaną to jest pieśń odległej przyszłości. Byłoby to śmieszne gdyby nagle zapowiedzieli płatne dodatki jak podstawka jest w tak opłakanym stanie.:->

  • Lubię to 2
  • Smutne 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Kwestia poprzedniej generacji jest niedorzeczna. Wiedźmina 2 w 2012 r potrafili przeportować na x360. Na konsole która miała 0,5GB ramu dzielonego z gpu dodatkowo. Wszystko chodziło w pełnych 30 klatkach. 

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, rafal12322 napisał:

Z łataniem Cajbera...

 

Trzeba jednak brać pod uwagę, że ci ludzie często na siłę szukają dziur.

Mam łatkę, gra chodzi na niej lepiej, jakaś poprawa graficzna chyba też na PC wystąpiła (zasięg rysowania, chyba też kolorystyka nieco się zmieniła - jest ładniej), karty u Misty działają, lepiej się prowadzi samochody, mają jakby ciężar. Policja nie wiem, bo nie używam. Nie wiedziałam w sumie, że CP to gra o gonieniu się z policją, mój błąd, przyznaję ;) .

Nie mogę tej łaty jednak dogłębnie przetestować, bo nie chcę obecnie zaczynać gry raz jeszcze. 

 

Gram sobie w Valhallę i... ostatnio na nią się dużo bardziej denerwowałam niż na CP. Zrobili jakąś aktualizację z okazji Świąt (festiwal jakiś) i nagle gra zaczęła wyskakiwać do pulpitu. Robię jakąś misję i gra, która chodzi zwykle przyzwoicie, ma takie klatkowanie, że ręce opadają. O glitchach wspominać nie będę. Są, może mniej widoczne i drażniące niż w CP, bo to TPP, ale gra ma w sumie już kilka miesięcy ładnych.

Ubi nigdy nie było mistrzem optymalizacji i wyłapywania błędów - fakt. Ale kto nim dziś jest tak się zastanawiam...

  • Że co, proszę? 2
Link to post
Share on other sites

Według mnie błędy trzeba piętnować, bo jeśli coraz więcej osób będzie miało podobne podejście, jak koleżanka powyżej to coraz więcej syfu będzie w grach triple A. Nie ma co się łudzić, że taka ilość błędów zostanie szybko załatana. Przyznam jednak, że lista poprawek mnie pozytywnie zdziwiła, nie wiem tylko jak rzeczywiście ten patch wpływa na grę.

 

@Offka Jeśli CP to nie gra o gonieniu się z policją, to po co ona tam jest? :D Już sobie wyobrażam tłumaczenie "myśmy tam to wrzucili, ale przecież to tylko dodatek, przecież gra na tym jedynie nie polega, więc co Ci przeszkadza, że nie działa?"

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Tymczasem Wiesiek po premierze, tam to wszystko działało idealnie od początku :D E: Ja ogrywałem dopiero gdzieś na przełomie 2017/2018 i sporo błędów wciąż mi się przytrafiało, jednak i tak się grało spoko. Fabuła, dialogi i świat były motorem napędowym tej gry, z CP jest podobnie tylko jednak za mało tego wszystkiego :( Tzn. jest nawalone questów na mapie ale nie zapadają tak w pamięć jak w W3. A może to ja się starzeje i pamięć już nie ta.

 

 

Edytowane przez zbiku90
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, FeX napisał:

Według mnie ...

 

Do gonienia się z nią? Naprawdę? :) 

Bo przegrałam jakieś 250 godzin i miałam z nią do czynienia ze dwa razy przez czysty przypadek. Naprawdę czuję, że pominęłam istotny fragment gry. 

Choć osobiście wydawało mi się, że policja jest tam głównie, by nieco w ryzach trzymać gracza, by nie wyżywał się na cywilach, ale może byłam w wielkim błędzie. ;)

A jak wpływa patch na grę napisałam. Trzeba by przetestować to ogrywając całą fabułę, ale to zrobię zapewne gdy wyjdą jakies DLC (choćby część darmowych). 

 

Piętnowanie, wskazywanie na błędy - ok, ale obecnie w modzie jest hejtowanie Redów. Jakoś nikt nie płacze nad Valhallą i Waść też nie zauważył, że piszę o błędach w grze Ubi, które są przecież tak samo istotne jak w CP...

Taka uwaga jeszcze. Cóż, mimo tej mody na piętnowanie - błędów w grach i tak coraz więcej. Czyli to piętnowanie to jakaś taka mało skuteczna taktyka. Śmiem twierdzić, że jedyną skuteczną jest portfel. 

  • Że co, proszę? 2
Link to post
Share on other sites

To CDPR skutecznie zastosował taktykę wypuszczenia bubla i kazał sobie za to płacić, jak za normalny produkt :D Wyobraź sobie, że wiele osób od długiego czasu czekało na grę, która miała się zbliżyć do tego, jak ją zapowiadano. Zderzenie z rzeczywistością mogło być bolesne. Śmiem twierdzić, że to co CDPR zrobiło to jedna z największych wpadek w historii, więc nie dziwi mnie obecna sytuacja.

 

Ubi wypuszcza tyle gier, że mimochodem to się rozejdzie po kościach, ale jeśli na grę Redów czekasz bite 5 lat i obiecują gruszki na wierzbie to jest zupełnie inny kaliber wtopy.

  • Lubię to 4
Link to post
Share on other sites

 

Według mnie zasada nie kupowania preorderów (albo pewności choć, że można to kupione coś zwrócić) oraz nieufności wobec marketingu powinna dotyczyć każdego studia, bez wyjątków. "Zakochiwanie się" w jakimkolwiek studiu jest dość niebezpieczne, jak historia gier pokazuje. ;) Łatwo wtedy przejść od "miłości do nienawiści". od hejpu do hejtu. 

 

Może dlatego dla mnie nie było to zderzenie bolesne, bo też nie uległam hejpowi (potrzebie ciągłej krytyki lub, co gorsze, hejtu też nie), czego właściwie każdemu życzę, bo zdrowy rozsądek jest zawsze w cenie. 

 

PS. Od tej policji tak swoją droga dla mnie ważniejsze jest to, że zmienili ekonomię w grze. Jak to wpłynie na grę, nie wiem. Znowu zmiana, która można ocenić tylko po przegraniu iluś tam godzin. 

 

Nie cytuj postów, które są bezpośrednio nad Twoimi, nie cytuj całych postów // jg

 

Edytowane przez Offka
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Offka napisał:

Piętnowanie, wskazywanie na błędy - ok, ale obecnie w modzie jest hejtowanie Redów.

Sami sobie niestety nagrabili. Naopowiadali ludziom bajek na temat gry, obiecywali gruszki na wierzbie, rozdmuchali hype do niebotycznych rozmiarów i teraz zbierają żniwo. Ludzie przez wzgląd na ich poprzednie gry im zaufali, bo skoro ktoś kilka razy pod rząd daje ci fajny produkt przy którym spędzasz kupę czasu świetnie się bawiąc to można go traktować jako kogoś zaufanego ale jak widać nawet i takim w pewnym momencie przychodzi zderzyć się ze ścianą...

Skoro nawet wczorajsza jakby nie patrzeć potężna łatka niewiele wskórała w kwestii poprawy gry to problemy muszą sięgać faktycznie głęboko...

 

A wystarczyła tylko odrobina szczerości z ich strony, zamiast wydawać tak zbugowaną grę o której stanie technicznym bardzo dobrze wiedzieli, wyjść i publicznie powiedzieć: Słuchajcie, chcieliśmy wydać grę wtedy i wtedy ale rozmiar całego projektu przerósł nasze oczekiwania, pracowaliśmy do ostatnich chwil z nadzieją że uda się wszystko poskładać ale niestety jest to niemożliwe, gra na obecną chwilę jest praktycznie niegrywalna i potrzebujemy o wiele więcej czasu niż pierwotnie planowaliśmy.

Byłby płacz, złość ale to by minęło i na premię nie byłoby tego co jest teraz... Ale oni woleli do ostatnich chwil zaparcie trzymać się tezy, że wszystko jest ok.

 

A Ubi jakie jest każdy wie, oni już raczej ludzi niczym szczególnym nie zaskoczą. Wiadomo czego się po nich spodziewać więc tutaj ludzie aż tak bardzo tego nie hejtują bo wiedzą co dostaną :) Jak nie wypali jedna gra to wyciągają z rękawa kolejną.

  • Lubię to 4
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
48 minut temu, FeX napisał:

Ubi wypuszcza tyle gier, że mimochodem to się rozejdzie po kościach, ale jeśli na grę Redów czekasz bite 5 lat i obiecują gruszki na wierzbie to jest zupełnie inny kaliber wtopy.

 

14 minut temu, rafal12322 napisał:

A Ubi jakie jest każdy wie, oni już raczej ludzi niczym szczególnym nie zaskoczą. Wiadomo czego się po nich spodziewać więc tutaj ludzie aż tak bardzo tego nie hejtują bo wiedzą co dostaną :) Jak nie wypali jedna gra to wyciągają z rękawa kolejną.

Dokładnie o to się rozchodzi, popieram.

Media też się do tego przyczyniły w znacznej mierze, więc to nie tylko wina CDPR. Oni po prostu spieniężyli ogromny hype który się rozkręcił.

36af85727c34bf58f5eca294c0dc1db6274ff8cf

  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, zbiku90 napisał:

 

Dokładnie o to się rozchodzi, popieram.

Media też się do tego przyczyniły w znacznej mierze, więc to nie tylko wina CDPR. Oni po prostu spieniężyli ogromny hype który się rozkręcił.

36af85727c34bf58f5eca294c0dc1db6274ff8cf

 

"May be the best video game ever made" -  to mnie rozwaliło. Czy autorzy tego stwierdzenia grali w ogóle w tą grę?  Przecież to ewidentne kłamstwo. I pokazuje rzetelność  testowania i szczerość opinii niektórych mediów.

 

12 godzin temu, Offka napisał:

od hejpu

 

Jeśli chodziło Ci o słowo "hype" to się wymawia "hajp".

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...