Skocz do zawartości

[MULTI] Cyberpunk 2077


Recommended Posts

1 godzinę temu, FeX napisał:

Miałem nie zaglądać już do tego tematu, ale bardzo mi się podoba ta rozbieżność wśród użytkowników. Jedni zachwalają grę nie bacząc na techniczne problemy, bo przecież one nie zabierają przyjemności z grania, a drudzy jadą po całości właśnie z tego względu :D

 

A może stan ten gry nie jest na PC aż tak tragiczny przy pewnych konfiguracjach sprzętowych? Ja nie miałam ani jednego zbugowanego questa, który wymagałby przeładowania gry. Chyba raz, po moim zapisie i powrocie rozjechały się dialogi. A takowe wymagające załadowania raz jeszcze zapisu, zadania z wątku głównego miałam np. w WD: Legion (a tam mamy punkty kontrolne ;/). Skądinąd jednak wiem, że niektórzy zgłaszają zbugowane zadania. 

Miałam za to glitche. W pierwszoosobowym trybie na pewno rzucają się bardziej w oczy niż w TPP. Nic jednak na to nie poradzę, że nie odebrało mi to przyjemności z gry. 

Tak zresztą jak w przypadku Wieśka 3. Przecież tam też na premierę było sporo glitchy. 

 

To nie jest gra idealna, pewne mechaniki (AI i mechanizmy miasta) są dalekie od ideału, bo właściwie niemalże te same, co w Wieśku, a w grze, której główną areną ma być żyjące miasto oczywiście trzeba czegoś więcej. Ale właściwie nie nastawiałam się na nie, więc nie były decydujące w kwestia czerpania przyjemności z samej gry.

Ma też gra sporo braków w interakcji ze światem, z poziomem trudności (jest za łatwa na wyższych poziomach trudności, nieco kuleje balans, ale zmieniłabym go tylko od normalnego w górę), z urwanymi romansami (tu by się przydały bezpośrednie interakcje po finale), z craftingiem, z pewnymi elementami interfejsu. 

Ma też cała masę plusów, które mnie przy tej produkcji trzymały tyle godzin: fabuła (dla mnie dojrzalsza niż w Wiedźminie, ale to już rzecz gustu), dialogi, elastyczność rozgrywki, klimat, muzyka, grafika miasta, projekty postaci. To mi wystarczyło. Innym trzeba czegoś innego, by się w grze dobrze bawili. 

 

Ot może to cala tajemnica różnicy ocen?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A jednak możemy zapomnieć o łatce w tym tygodniu :->

Cytat

Pomimo dołożenia wszelkich starań, aby Aktualizacja 1.2 ukazała się zgodnie z przedstawionym przez nas harmonogramem, niestety nie jest to aktualnie możliwe. Niedawny cyberatak na infrastrukturę IT naszego studia, jak również skala samej aktualizacji sprawiają, że będziemy potrzebowali nieco więcej czasu.


W porównaniu do wydanych wcześniej łatek, wymiar poprawek i usprawnień, których wprowadzenie zaplanowaliśmy w ramach Aktualizacji 1.2, jest znacznie większy. Jednocześnie chcemy, by efekt naszej pracy nad aktualizacją był przez Was w pełni odczuwalny. Dlatego zdecydowaliśmy o przesunięciu jej wydania na drugą połowę marca.


Zdajemy sobie sprawę, że nie jest to informacja, na którą czekaliście. Chcemy jednak, aby aktualizacja, która ostatecznie trafi w Wasze ręce, zawierała wszystko, co zaplanowaliśmy. W miarę postępów będziemy przekazywać Wam kolejne informacje.


Dziękujemy Wam za cierpliwość i wsparcie.

 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

"Chcemy jednak, aby aktualizacja, która ostatecznie trafi w Wasze ręce, zawierała wszystko, co zaplanowaliśmy."

 

Jakbym już gdzieś coś podobnego czytał. Hmm... jakby zamienić słowo "aktualizacja" na "gra", to wyszłoby coś podobnego co gadali przed premierą :D

 

 

Ja osobiście już na nic nie czekam, ani na łatki, ani na dlc (o których to cedep już chyba całkiem zapomniał), czy płatne dodatki. Gra ograna i do zapomnienia. Sądząc po tym jak idzie im to łatanie, to szczerze powątpiewam, że kiedyś produkt naprawią w 100%. Poważniejsze babole wyeliminują, a resztę oleją. 

Link to post
Share on other sites

Ja podobnie, grę skończyłem początkiem stycznia i od tego czasu nie gram bo i nie ma po co tam wracać. Owszem można by ograć jeszcze te dwie pozostałe klasy ale tak naprawdę, co to zmieni poza początkowym etapem?.... Później gra jest taka sama dla każdej klasy, dochodzą tylko dodatkowe opcje dialogowe.

 

Tempo w jakim oni łatają tę grę sprawi, że większość osób do czasu całkowitego załatania zapomni o tej grze o ile już teraz nie zapomniało. W tym samym czasie czyli blisko 3 miesiące po premierze o W3 było ciągle głośno i każdy nadal zapalczywie grał, czekając na zapowiedziane duże dodatki. Tutaj natomiast ciągle trwa walka z całą górą różnych problemów technicznych i postawieniem tej gry na nogi, o jakichkolwiek dodatkach ani słychu i pewnie taka sytuacja potrwa jeszcze bardzo długo.

Link to post
Share on other sites

Gra na jedno ogranie po którym nie chce się wracać i zapomina o niej = słaba gra - tyle w temacie.

 

Dlaczego np ludzie do dziś grają w Wiedźmina 1, dlaczego grają np w Diablo 1 (czy 2) - bo to świetne gry do których człowiek chętnie wraca i zaczynając od początku czuje jakby grał po raz pierwszy - to pokazuje kiedy gra jest dobra.

  • Lubię to 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Gra na jedno ogranie po którym nie chce się wracać i zapomina o niej = słaba gra - tyle w temacie.
 
Dlaczego np ludzie do dziś grają w Wiedźmina 1, dlaczego grają np w Diablo 1 (czy 2) - bo to świetne gry do których człowiek chętnie wraca i zaczynając od początku czuje jakby grał po raz pierwszy - to pokazuje kiedy gra jest dobra.
Czytałam wiele postów graczy, którzy przeszłi CP już ze dwa, trzy razy.
Z kolei ja ograłam Wiedźmina 1 raz i mi wystarczyło. Zresztą w Wiedźmina 1 nigdy nie grało tak wiele osób, jak w CP.
Czy Wiedźmin 1 jest słabą grą? Nie sądzę.
To naprawdę jest rzecz gustu.

A tak na marginesie wszystkie single razem wzięte to słabizna musi być w porównaniu z takim CS:GO ;)
  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Drodzy, podpowiedzcie proszę jedną rzecz - ile wyciągacie fpsów? Może ktoś już próbował grać na podobnym zestawie: AMD 5900+rtx 3070 ale przy rozdziałce 2560×1440? Bo u mnie średnio na ustawieniach ultra jest ok 50-może 60, ale też bywają miejsca gdzie mam nawet koło 25-30 (o dropach do 9-15 nie wspominam bo to jakieś miejsca poszczególne i zwalam to już wybitnie na optymalizację)

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, angelus01 napisał:

ale też bywają miejsca gdzie mam nawet koło 25-30 (o dropach do 9-15 nie wspominam bo to jakieś miejsca poszczególne i zwalam to już wybitnie na optymalizację)

Te dropy podejrzane, u siebie nie uświadczyłem raczej ale grałem bez licznika z freesynciem. Jaki masz ram? XMP włączone?

Link to post
Share on other sites

No kurła bez przesady. Na pacze to można czekać na starych konsolach gdzie procesor jest jak z budżetowego smartfona sprzed kilku lat, i tak to nic nie zmieni bo sprzęt nie wyrabia. Na 5900x i 3070 nie powinno być takich dropów, coś jest nie tak bardzo.

Link to post
Share on other sites

Podobne dropy to ja miałem na premierę, na 3070 w parze z 3600, ale po którymś paczu znikło.

A co normalnego fps, to nie ma co się dziwić, bo u mnie na wszystko max w fhd były miejsca, że średnio było 40fps, np. w parku, gdzie jest pełno roślinności i tu na 100% karta byla wąskim gardłem.

Tak, czy inaczej średni fps, o którym kolega pisał pewnie zależy od proca, bo cyberpunk dobrą optymalizacją nie grzeszy, zwłaszcza przy jeździe samochodem lub spacerowaniu w gęsto zaludnionych obszarach miejskich.

Link to post
Share on other sites

Fakt, profili axmp nie mam włączonych i nie zaglebialem się w ten temat.

Te dropy o tyle mnie niepokoją, że patrząc na użycie (przez rivie) grafike mam na 99%, pamięć jakies 8-9gb, ale procka tylko na poziomie 30% gdzie patrząc na wykresy użycia (przez rainmetera) raczej wszystkie jaja pracują w miarę równomiernie-nie ma tak, żeby jeden rdzeń ganiał a reszta stała...

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Succubus napisał:

ona było pewnie ze dwa lata za wcześnie :facepalm:

Takie są fakty Panie kapitanie ;), ale ile można robić tytuł, w końcu inwestorzy naciskają, silnik się starzeje... tutaj nawet będę trochę bronił RED'ów, wysokie ambicje, jeszcze wyżej zawieszona poprzeczka... zrobiłem jedno podejście i odpuściłem ale za jakiś czas mam zamiar w to zagrać;)

Link to post
Share on other sites

Nie ma tam już kogo bronić- trzy miesiące po premierze, gra nawet nie załatana, a usprawnień wprowadzanych łatkami rodem z W3 nie widać nawet na horyzoncie. Przy takiej indolencji zespołu deweloperskiego możemy nie doczekać już wersji finalnej nawet w okrojonej postaci. Zatrudnili by w końcu prawdziwych specjalistów, za prawdziwe pieniądze, bo ludzie, którzy są tam obecnie ewidentnie nie posiadają wystarczającego doświadczenia i wiedzy.

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites

up - z a j e b i s t e !   W dodatku jeszcze ten awatar @DeXtrous :rotfl:

 

 

11 godzin temu, 7ym0n napisał:

Zatrudnili by w końcu prawdziwych specjalistów, za prawdziwe pieniądze, bo ludzie, którzy są tam obecnie ewidentnie nie posiadają wystarczającego doświadczenia i wiedzy.

 

Też odnoszę takie wrażanie, że ekipa CP nie ma nawet podejścia do tej od W3 :(

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...