Skocz do zawartości

[MULTI] Cyberpunk 2077


Recommended Posts

Jeśli kod źródłowy wyciekł naprawdę (a CDPR pisało że się nie ugnie) to dla nas graczy oznacza to tylko dobre wieści

Upublicznili już kod Gwinta. Akurat to chyba nie jest dla graczy taka pozytywna wieść. To jednak multi. Jeśli ktoś to wykorzysta, to będzie prosta droga do nadużyć.
Za całość danych chcą 7 milionów dolarów. Chcą aukcję zrobić.
Info za gry online.
Pewnie nie mieli wyjścia, skoro firma powiedziała "nie". Ciekawe, kto im to kupi?
Zaczynam myśleć, że są albo głupi i lecą na fali hejtu, albo robią cyrk na zamówienie.

Ogólnie to dla mnie to nie są dobre wieści.
To po prostu przestępstwo i mam nadzieję, że zamiast kasy to owi hakerzy wcześniej czy później dostaną po tyłku.
Link to post
Share on other sites
Ja o tym nie wiedziałem, więc to dla mnie zaskoczenie było.
 
Ciekawe kto kupił i jak to wykorzysta?
Raczej w legalny sposób nie będzie mógł wykorzystać.
Szantaże, szukanie luk w kodzie, strategie przejęcia firmy?
Wartość mają też dane osobowe. Czy wyciekły trudno powiedzieć. Ponoć nie.
Ktoś jednak pisał, że pracownicy wymieniają dowody osobiste. Ktoś pisał o pożyczce na jego dane. Choć to ostatnie wydaje mi się przypadkiem, bo coś za wcześnie na takie numery, biorąc pod uwagę, że to nie z naszego kraju hakerzy.

Okaże się, jak się sprawa rozwinie.
Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, Offka napisał:

bo coś za wcześnie na takie numery

 

No nie wiem, dziś wiele można załatwić via net, bez dodatkowych formalności.

13 godzin temu, Offka napisał:

Raczej w legalny sposób nie będzie mógł wykorzystać.

 

No gry raczej na silniku nie wyda, chyba że gdzieś w Chinach (albo tam, gdzie prawo nie sięga).

 

13 godzin temu, Offka napisał:

jak się sprawa rozwinie.

 

W sumie to szkoda mi Redów, bo to nasze studio w dodatku z tak świetną grą jak Wiesiek (bo CP2077 trochę nie poszedł - ale to nie powód, aby studio miało od razu paść, czy coś - przecież nie każda produkcja musi być od razu grą roku itd ... )

Mam nadzieję, że jedynymi skutkami ubocznymi będą co najwyżej mody do Wieśka i CP :rotfl: (z drugiej strony ktoś zapłacił 7 baniek, aby robić mody ... o czym ja w ogóle piszę :facepalm:).

 

 

 

E:

To jeszcze taki tekst o tym na łamach benchmark.pl, trochę faktów, trochę przypuszczeń - warto przeczytać

 

Szybko poszło - dane skradzione CD Projekt zostały sprzedane

Edytowane przez Succubus
  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
10 minut temu, joker5513 napisał:

179,1 cebuliona

 

Czekam na promocję na torrnetach.

 

A właśnie, wersja gog ma DRM czy mogę sobie od kogoś normalnie "pożyczyć"? 

 

.

Edytowane przez MiK
Link to post
Share on other sites

Nie, wersja gog nie ma DRM :)

 

Wieśka mam z płyt zainstalowanego i jak go chciałem do drugiego kompa przenieść to przy próbie uruchomienia z exeka wywalał mi, że nie widzi wpisów w rejestrze ze ścieżkami. Dopiero jak wyeksportowałem z jednego kompa odpowiednie klucze rejestru, następnie zaaplikowałem je na drugim kompie - ruszyło jak złoto.

 

Pewnie i tu tak jest (nie próbowałem (mam CP2077 po prostu w bibliotece gog).

 

Ale jak pobierzesz z "promocji", to pewnie możesz taką wersję kopiować z kompa na komp ile chcesz %-)

Edytowane przez Succubus
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, Succubus napisał:

[...]

W sumie to szkoda mi Redów, bo to nasze studio w dodatku z tak świetną grą jak Wiesiek (bo CP2077 trochę nie poszedł - ale to nie powód, aby studio miało od razu paść, czy coś - przecież nie każda produkcja musi być od razu grą roku itd ... )

Mam nadzieję, że jedynymi skutkami ubocznymi będą co najwyżej mody do Wieśka i CP :rotfl: (z drugiej strony ktoś zapłacił 7 baniek, aby robić mody ... o czym ja w ogóle piszę :facepalm:).

 

 

 

E:

To jeszcze taki tekst o tym na łamach benchmark.pl, trochę faktów, trochę przypuszczeń - warto przeczytać

 

Szybko poszło - dane skradzione CD Projekt zostały sprzedane

 

Sugerują co niektórzy w komentarzach, że Redzi odkupili kod. Ech... A ciekawe, w której to rubryce raportu rocznego by wpisali te 7 milionów? ;)

Oczywiście to może być podstawiona osoba prywatna, ale kto, po co... Zapewne się nie dowiemy...

 

I też mi szkoda, tym bardziej że kończę fabułę CP77 i ten cały hejt jest grubo przesadzony. Oczywiście konsolowcy mogą mieć uzasadnione pretensje i czuć się oszukani, grze też brakuje paru elementów, bo została za szybko wydana. Ale dla mnie, osobiście, fabuła, jest majstersztykiem, a klimat się po prostu wylewa z ekranu. 

Dodam, że zdaje sobie sprawę, że to rzecz gustu. Klimaty sf i cyberpunka są mi bliższe książkowo dużo bardziej niż np. fantasy. Wiedźmin jest właściwie chlubnym wyjatkiem. 

 

Nie każdemu musi ta gra jednak odpowiadać. Zgadzam się też, że nie każda gra Redów musi być grą roku, a właściwie niemal każdej większej firmie z branży zdarzyły się poważne wpadki ze zbugowaymi grami.  

 

 

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, Succubus napisał:

Hehe, tej gry nie uratują już żadne pacze.

 

Na miejscu redów wziąłbym się za np Wieśka 4 i zrobił go tak jak trzeba, a o CP zapomniał i nie wracał :wariat:

 

Po 200 godzinach z CP77 pozwolę się nie zgodzić. :) Tym bardziej, że gdyby poszli za Twoją radą, to pogrążyliby się w oczach graczy totalnie, a to by mogło oznaczać znaczne spadki dochodów, a co za tym idzie Wiesiek 4 musiałby powstawać szybko i... Dalej już nie będę snuć kasandrycznych wizji.;)

Edytowane przez Offka
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Oj Offka Offka - widać, że mnie nie znasz na forum, bo nie wiesz kiedy żartuję.

 

Ja grę przeszedłem, nie spędziłem co prawda aż tylu godzin co Ty - to nie Wiedźmin, do którego wracam od lat (nawet w pierwszą część lubię od czasu do czasu pograć i przejść od nowa, a i do W3 też chętnie zaglądam). CP77 mnie niczym nie ujął, ani grafiką, ani fabułą, ani mechaniką, ani nawet cyckami. Może kilka dialogów mi się od czasu do czasu przypomni.

Przeszedłem główny wątek - nigdy do tej gry już nie wrócę (no może jak będę miał sprzęt ze sprzętowym RT - bo planuję takowy nabyć jak się ceny uspokoją kiedyś tam, to odpalę, aby zobaczyć kilka smaczków RT - to wszystko).

Link to post
Share on other sites
15 godzin temu, Succubus napisał:

Oj Offka Offka - widać, że mnie nie znasz na forum, bo nie wiesz kiedy żartuję.

 

Ja grę przeszedłem, nie spędziłem co prawda aż tylu godzin co Ty - to nie Wiedźmin, do którego wracam od lat (nawet w pierwszą część lubię od czasu do czasu pograć i przejść od nowa, a i do W3 też chętnie zaglądam). CP77 mnie niczym nie ujął, ani grafiką, ani fabułą, ani mechaniką, ani nawet cyckami. Może kilka dialogów mi się od czasu do czasu przypomni.

Przeszedłem główny wątek - nigdy do tej gry już nie wrócę (no może jak będę miał sprzęt ze sprzętowym RT - bo planuję takowy nabyć jak się ceny uspokoją kiedyś tam, to odpalę, aby zobaczyć kilka smaczków RT - to wszystko).

 

A to prawda, na tyle nie znam. :)

 

Reszta to rzecz gustu. 

Ale tak z ciekawości, główny wątek z pobocznymi potrzebnymi do zakończeń?  

Link to post
Share on other sites

Miałem nie zaglądać już do tego tematu, ale bardzo mi się podoba ta rozbieżność wśród użytkowników. Jedni zachwalają grę nie bacząc na techniczne problemy, bo przecież one nie zabierają przyjemności z grania, a drudzy jadą po całości właśnie z tego względu :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...