Skocz do zawartości

[MULTI] Cyberpunk 2077


Recommended Posts

7 godzin temu, pendzel_3 napisał:

119zl za cp2077, kto da mniej?

Ja ograłem za darmo, oddali mi kasę, ale...

4 minuty temu, sznib napisał:

Powinni dopłacać za testowanie tej bety.

Jeśli nie upomną się boxa, to go sprzedam a kasę uznam za wynagrodzenie za beta testy i przekażę na zbożne cele (własne)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, jacekgothic napisał:

przekażę na zbożne cele (własne)

Kupisz worek zboża na przemiał? :D Ja jak odpaliłem po premierze na 5 minut....chyba tyle mi konfiguracja grafiki zajęła, to teraz totalnie nie chce mi się do tego wracać....zwłaszcza jak czytam wszystkie "nowości" o tej grze....

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, marko22 napisał:

Kupisz worek zboża na przemiał?

Nie wiem po ile jest zboże, ale zgaduje, że wystarczy na co najwyżej woreczek :(

5 minut temu, marko22 napisał:

to teraz totalnie nie chce mi się do tego wracać

Ja mam tak, że jak w coś zacznę grać, to zazwyczaj kończę, więc i cp77 skończyłem, ale już tego nie ruszę, nawet jak połatają i wydadzą DLC. Już wolę zagrać w The Outer Worlds jeszcze raz z DLC, właśnie wyszło drugie, ostatnie.

Link to post
Share on other sites

Eeeeee....nie gadaj. Pszenica w skupie ~950 za tonę. Żyto tańsze o średnio 300zł. Więc nie będzie tak źle. Nie wiem. Ja się nie mogę przybrać praktycznie do niczego. Steam pęka w szwach, wszystkie praktycznie nowości mam, a dziubnę po trochu i zostawiam. Horizon jakoś mnie zaciekawił, ale też nie do końca. Graficznie piękna. Nie wiem, jak fabularnie. Przegrałem może ze 3 godziny. 

Link to post
Share on other sites

Mnie też cieszy. X4 wciągnął mnie na ponad tysiąc godzin. Ze starych tytułów skończyłem Diunę 2000, Wolfensteina 3D, Quake'a, Unreala, Half Life'a - chyba ze 3 razy przeszedłem. Teraz nowego Dooma 3 dokończyłem po roku i na razie nie wiem, za co się wziąć. W tygodniu za bardzo nie mam czasu, bo po robocie spadam zaraz spać, a w weekend to tak różnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 11.03.2021 o 19:50, Succubus napisał:

Też odnoszę takie wrażanie, że ekipa CP nie ma nawet podejścia do tej od W3 :(

To wygląda tak jakby Cajbera robiło zupełnie inne studio... Jeszcze Ci zatwardziali fanatycy bronią ich jak się tylko da, szukając na wszelkie sposoby wytłumaczenia dlaczego jest tak a nie inaczej. Tylko jakby to trafiło na inne studio np Bethesde albo Ubi to spuściliby na nich wiadro pomyj a tutaj wszyscy przez wzgląd na Wieśka starają się ich tłumaczyć. Niestety nie tędy droga, sami wiedzieli co wydają więc baty się należą, dodatkowo mamy przeszło 3 miesiące po premierze a co się zmieniło w samej grze? Praktycznie nic... Słabo widzę przyszłość tej gry, o większych dodatkach nie wypominając xD

Przy W3 o tej porze ludzie powoli szykowali się na Serca z Kamienia, ja chyba byłem w połowie fabuły podstawki a tu w styczniu gra skończona i do dzisiaj nie ruszana...

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Niestety muszę przyznać racje przedmówcy...jestem fanatykiem (nie tylko fanem) Wieśka,ale do cybera nie mogę się przełamać i go skonczyc...to nie chodzi tylko o klimat „słowiańskości” ale ogólnie...brakuje tego pazura...
I mimo ze znam kilkoro ludzi z cdp, to naprawdę nie mogę uwierzyć i zrozumieć co się wydarzylo(w sensie zdaje sobie sprawę na naciski itp, ale nie rozumiem jak mogli zabić taka markę jaką było cdp przez W3)

Link to post
Share on other sites
To wygląda tak jakby Cajbera robiło zupełnie inne studio... Jeszcze Ci zatwardziali fanatycy bronią ich jak się tylko da, szukając na wszelkie sposoby wytłumaczenia dlaczego jest tak a nie inaczej. Tylko jakby to trafiło na inne studio np Bethesde albo Ubi to spuściliby na nich wiadro pomyj a tutaj wszyscy przez wzgląd na Wieśka starają się ich tłumaczyć. Niestety nie tędy droga, sami wiedzieli co wydają więc baty się należą, dodatkowo mamy przeszło 3 miesiące po premierze a co się zmieniło w samej grze? Praktycznie nic... Słabo widzę przyszłość tej gry, o większych dodatkach nie wypominając xD
Przy W3 o tej porze ludzie powoli szykowali się na Serca z Kamienia, ja chyba byłem w połowie fabuły podstawki a tu w styczniu gra skończona i do dzisiaj nie ruszana...
Oj wiadro pomyj to się przecież wylało. Takiego hejtu nie było nawet przy Falloutcie 76. Toż do dziś im niektórzy bankructwa życzą.

Pomijając problemy techniczne tej gry, to cyberpunk jako gatunek jest trudny. To nisza. Deux Ex: MD w sumie klęska. Ostatni Blade Runner 2049, też finansowe fiasko.
Fantasy jest lekkie, łatwe i przyjemne. Bohater wyciągnięty prosto od Sapka, kilka questów na poziomie i wystarczyło.
Może za dużo przeczytanych książek i obejrzanych filmów mam na koncie, ale fabuła Wiedźmina mnie nie zachwyciła aż tak,choć oczywiście w świecie gier wyróżniała się wyraźnie. Mechaniki też w Wieśku wcale nie są jakieś genialne. Drzewko rozwoju poprawione dodatkami dopiero. W3 bohaterem stoi i tyle.

Fabułę CP cenię wyżej, budziła we mnie większe emocje. Dla gracze jednak będzie trudna, może chwilami za trudna. Sama gra też mnie wciągnęła. W końcu 250 godzin na jedno przejście plus trzy zakończenia, to nie jest normalny wynik.
Jest tu sporo do poprawienia, jest też masa niewykorzystanego potencjału, z tym się zgodzę. Zobaczymy, czy patche coś z tym zrobią.
Oczywiście po tylu godzinach odstawiłam tytuł, bo co za dużo, to nie zdrowo, nie mówiąc o tym, że brakło mi już nawet niebieskich znaczników. Wrócę, gdy zmienię sprzęt i wyjdzie duży dodatek.

PS. I nie, nie jestem fanatykiem. ;)
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
46 minut temu, Offka napisał:

Fabułę CP cenię wyżej, budziła we mnie większe emocje

Fabuła choć pocięta i krótka była mocnym atutem tej gry, ona i świat. Wielka szkoda, że cała reszta niedomaga....

48 minut temu, Offka napisał:

PS. I nie, nie jestem fanatykiem. ;)

A ja byłem fanatykiem :] Broniłem ich, ślepo ufałem tłumacząc sobie, że w końcu to Ci sami ludzie którzy dali nam te trzy świetne części Wieśka więc i tutaj musi być ok a jednak wyszło inaczej... Najgorsze jest to, że do samego końca wmawiali ludziom, że wszystko jest ok, jaka ta gra jest świetna a Ci im zaufali i się srogo rozczarowali...

Link to post
Share on other sites
W dniu 4.07.2020 o 22:18, MiK napisał:

 

W dniu 4.07.2020 o 22:04, rafal12322 napisał:
Kilka grafik koncepcyjnych

 

To jak fotki z roksy. Można się rozczarować.  

 

  

W dniu 17.11.2020 o 20:35, MiK napisał:

Im więcej widzę tym mniejszą mam ochotę w to zagrać. 

 

  

W dniu 18.06.2020 o 20:30, MiK napisał:

Dobrze, że nie kupiłem limitowanego xboxa one x. Premiera przesunięta po raz kolejny. Jedyna słuszna alternatywa to kupno na XsX. I pewnie dlatego przenieśli premierę na listopad. 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 11.03.2021 o 19:50, Succubus napisał:

Też odnoszę takie wrażanie, że ekipa CP nie ma nawet podejścia do tej od W3 :(

 

Chyba już o tym pisałem, ale kolega kodował W3- odszedł z tego co pamiętam zaraz po podstawce. W firmie panowała bardzo zła atmosfera, tyrali nimi wszystkie weekendy, a gdy ktoś zgłaszał niezadowolenie  z powodu np. braku urlopów, słyszał cyt. "jak się nie podoba to wypie*****ć". 

W podobnym okresie gdy on "wypier****ł", odeszło też mnóstwo innych ogarniętych ludzi.

Teraz mając wiedzę, że CDP płaci nadal psie pieniądze wychodzi mi, że najlepszy materiał ludzki przehandlowali za swoje chamstwo w stosunku do pracownika, a szkoda im kasy by odbudować intelektualnie zespół, stąd takie obsuwy i ubytki materiału przy CP77.

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Offka napisał:

Mechaniki też w Wieśku wcale nie są jakieś genialne

Policji z CP nic chyba prędko nie przebije :D Już lepszą decyzją byłby jej kompletny brak i bezkarna rzeź cywili. Hakowanie całkiem spoko ale dość szybko się nudzi. Jazda pojazdami jaka jest każdy wie, a jednak to dość ważny element gry z otwartym światem. Walka za to lepsza niż w Wieśkach imo, jest sporo możliwości i taktyk, strzelanie przyjemne ale walka wręcz trochę kuleje.

2 godziny temu, rafal12322 napisał:

Fabuła choć pocięta i krótka była mocnym atutem tej gry, ona i świat. Wielka szkoda, że cała reszta niedomaga....

Amen. Dla samej fabuły warto przejść tą grę, polski dubbing też genialny moim zdaniem. Muzyka też mi siadła ale to kwestia gustu.

 

Czekam na fabularne DLC i jeśli cena nie będzie przegięta to pewnie kupię na premierę. Tylko pewnie sobie jeszcze trochę poczekam...

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, zbiku90 napisał:

Policji z CP nic chyba prędko nie przebije :D Już lepszą decyzją byłby jej kompletny brak i bezkarna rzeź cywili. Hakowanie całkiem spoko ale dość szybko się nudzi. Jazda pojazdami jaka jest każdy wie, a jednak to dość ważny element gry z otwartym światem. Walka za to lepsza niż w Wieśkach imo, jest sporo możliwości i taktyk, strzelanie przyjemne ale walka wręcz trochę kuleje.

Amen. Dla samej fabuły warto przejść tą grę, polski dubbing też genialny moim zdaniem. Muzyka też mi siadła ale to kwestia gustu.

 

Czekam na fabularne DLC i jeśli cena nie będzie przegięta to pewnie kupię na premierę. Tylko pewnie sobie jeszcze trochę poczekam...

 

Gdy się tak chłodno przyjrzeć projektowi świata w Wieśku 3, to nie ma tam jakichś trudnych mechanik, systemów. Problem z CP jest taki, że to, co przechodziło w przypadku projektu niewielkich miast, niestety rzuca się w oczy w przypadku projektu wielkiego miasta z ruchem ulicznym, policją i masą NPC-ów. 

 

Samo miasto to świetny projekt architektoniczny. Nie widziałam tak dopracowanego miasta do tej pory, biorąc pod uwagę, że jest też wertykalne.

Dobra podstawa, by zrobić z nią coś ciekawego, dodać więcej interakcji z samym miastem, bo tego mi brakuje. 

 

@rafal12322 fanatyzm w przypadku któregokolwiek studia czy firmy to nie jest dobry pomysł.  

Grozi płynnym przejściem od miłości ku nienawiści. ;) 

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Offka napisał:

Nie widziałam tak dopracowanego miasta do tej pory, biorąc pod uwagę, że jest też wertykalne.

Gra po kupieniu pewnego perka zaczyna przypominać mieszankę assasins creed i mirrors edge, to się udało całkiem nieżle chociaż nieraz wpadłem gdzieś pod tekstury w niebyt :D

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, zbiku90 napisał:

Gra po kupieniu pewnego perka zaczyna przypominać mieszankę assasins creed i mirrors edge, to się udało całkiem nieżle chociaż nieraz wpadłem gdzieś pod tekstury w niebyt :D

 

Ja ani razu nie wpadłam pod tekstury, choć znalazłam dziurę za jednym z kiosków i bardzo mnie kusiło, by sprawdzić, co tam jest. Jeszcze eksplorując, znalazłam miejsca, gdzie dało się zobaczyć "drugą stronę" mapy. Ale podejrzewam, że i tak nie widziałam wszystkich smaczków, które gdzieś tam były pochowane. 

 

Ciekawe, od czego zależy to wpadanie pod mapę? Ponoć bardzo szybka gra skutkuje jakimiś niespodziankami.

Link to post
Share on other sites
17 minut temu, zbiku90 napisał:

Ja przeszedłem grę w grudniu przed świętami, może już połatali te dziury

 

Nawet gdyby tak, to gra działa w 15-25 fps. Dodatkowo próbkowanie analoga od pada uzależnione jest od liczby klatek. Im ta liczba niższa tym gorsze sterowanie samochodem. Dlatego tak dziwnie czasami się jeździ. Więc po co grać? 

Edytowane przez MiK
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...