Skocz do zawartości

[MULTI] Cyberpunk 2077


Recommended Posts

Po tym co tutaj widać, to jednak pójście w FPP to był dobry wybór. Jakoś nie wyobrażam sobie grać teraz w Cajbera z widoku TPP. Tutaj jeszcze to w miarę jakoś wygląda, choć animacja chodzenia jest tragiczna :D Ale na filmiku poniżej to wygląda jakby V miała w połowie przetrącony kręgosłup:rotfl:

 

Jeśli chodzi natomiast o samą grę to mam za sobą 150h, zaliczone praktycznie wszystkie zakończenia. Zostało mi jeszcze jedno do ponownego ogrania w celu wbicia brakującego aczka i możemy czekać na tego większego patcha który mam nadzieję, przywróci wyciętą zawartość i solidnie połata grę. Mi osobiście przez cała grę jakoś nadmiernie nie przeszkadzały glitche czy bugi, do tego stopnia żeby uniemożliwić przejście jakiegoś fragmentu. Raczej były to takie typowe buble graficzne jak lewitujące postacie, skrzynie, przedmioty czy pojawiająca się statyczna postać V podczas jazdy motocyklem czy autem.

Na ogólną ocenę chyba jeszcze za wcześnie, będzie na to czas jak załatają grę i wyjdą większe dodatki. Jedno wiem na pewno Redom udało się stworzyć fenomenalny świat, który wymaga dopieszczenie i w przyszłości wypełnienia go ciekawą zawartością. Od premiery grałem praktycznie dzień w dzień i z chęcią spędziłbym tam kolejne 150h tylko nie ma już co robić :P Mapa wyczyszczona, zostały same zlecenia od fixerów. Nawet W3 po premierze aż tak mnie nie wessał, żebym odpalał grę bez żadnego przymusu, robiąc każde nawet najmniejsze zadanie i nie czując przy tym ani chwili znużenia. ;) Mam nadzieję, że za pół roku a nawet i pod koniec roku CP pokaże pazur i ludzie zmienią o nim zdanie. ;) 

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, Sir R napisał:

O ile pierwsze moje przejście CP2077 (ok 100h) było w miarę bezbolesne, głównie tylko drobne bugi graficzne mi się trafiały, tak drugie przejście to jest katorga. Nie zliczę już ile razy musiałem resetować grę lub wczytywać poprzedniego sejwa, bo się npc nie odezwał lub jakiś przedmiot nie pojawił. 

 

Czy mógłbyś napisać jaką ścieżkę początkową obrałeś za pierwszym razem, a jaką za drugim? Zaobserwowałem coś podobnego u siebie (chociaż nie z takim rozmachem) i chciałbym potwierdzić czy może być tutaj powiązanie.

Link to post
Share on other sites

Końcówkę roku miałem raczej dość rozrywkową, więc CP poszedł w odstawkę. Od wczoraj znowu przysiadłem i coraz bardziej zaczynam się wciągać. Póki co nabyłem Mantis Blades i cieszę się jak dziecko :D Raptem 12h za mną, więc jest co robić.

 

135761461_10224174603653454_953513163152

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Ja też nabiłem póki co 12h, poznałem się z Johnnym, zwiedziłem miasto, większych bugów nie znalazłem (mniejszych też nie) i znowu mam dylemat czy czekać na patche czy grać dalej. Wiem, że raczej nie przejdę drugi raz, a może rzeczywiście dodadzą masę contentu. Jak to widzicie? Patch styczniowy, czy może czerwiec (jak w plotkach)?

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, 7ym0n napisał:

 

Czy mógłbyś napisać jaką ścieżkę początkową obrałeś za pierwszym razem, a jaką za drugim? Zaobserwowałem coś podobnego u siebie (chociaż nie z takim rozmachem) i chciałbym potwierdzić czy może być tutaj powiązanie.

 

Za pierwszym razem grałem jako korpo babka + skradanie z hakowaniem, aktualnie ogrywam ścieżkę Street kid uzywająca karabinów, więc nieco bardziej dynamiczna rozgrywka.

 

Nawet zaliczyłem na moim settingu doznań rozdem z PS4, że tekstury się nie chciały załadować i ogólna paćka na ekranie była,  trwało to około minuty zanim wszystko się ogarnęło.

Kolejnym podobnym błędem graficznym był kompletny brak AA i ogólnej ostrości obrazu, po restarcie gry wszystko ok:co:

Najczęściej mi się trafia błąd, gdzie klatki spadają do ok 30 i nic gry nie zmusi żeby wydusić więcej (w menu jest wtedy plynnie) mimo że afterburner pokazuje 60 fps i tu również tylko reset gry pomaga.

 

Pomijajac bugi graficzno-optymalizacyjne najbardziej wku***ającym błędem jest zapadniecie się pod jakieś auto lub spadek ze schodka/skały i rób co chcesz nigdzie się nie można ruszyć. Zauważyłem zresztą, że często ginę w walce od elektryczności i tu nie dokońca wiem, kiedy jest to bug, a kiedy faktycznie tak mnie przeciwnik ubija, ponieważ podczas swobodnej eksploracji już kilka razy mie trafił taki piorun śmierci :rotfl:

 

Teraz muszę robić quick save co 5 min, bo nigdy nie wiem, kiedy coś mnie trafi i który zapis zadziała poprawnie, żeby się skrypt załączył.

 

Aktualnie ani granatów, ani używek od przywracania życia nie mogę rozebrać na części, a xp za demontaż wpada.

Link to post
Share on other sites

Ja za pierwszym razem miałem nomadę z inteligencją i techniką na 20, reszta po 10. Pod koniec byłem tak przepakowany że gra mnie zaczęła nudzić nawet na bardzo trudnym. Mocne haki bojowe + legendarne bronie z ponad 1000 DPS (krytyki lekko po kilkadziesiąt tysięcy od strzała) + mega pancerz + kupa kasy z hakowania. Mapy do końca nie wyczyściłem bo 2 pomniejsze zadania mi się zbugowały, spełniłem warunki ale nie odhaczyło i zostało mi jeszcze kilkanaście pierdółek do zaliczenia. Drugie podejście zacząłem punkiem z naciskiem na broń automatyczną na bardzo trudnym i początek był dość spoko ale wstrzymuje się minimum do lutego. Niech połatają błędy i sobie wbiję platynkę, pierwszy raz w życiu w jakiejkolwiek grze. Na tą chwilę 55% osiagnięć ale pewnie dojdą jakieś w DLC

Link to post
Share on other sites

Cyberbug najlepszą gra roku według tej śmieszniej redakcji. Jak widać kasa musi się zgadzać.

https://www.gry-online.pl/newsroom/cyberpunk-2077-gra-roku-wedlug-redakcji-gryonlinepl/z31f0d8

 

Dziennikarstwo w tych czasach to dno.Rzetelna zawartość mniej ważna, wazniejsze lizanie du*y za dostęp do materiałów.

Edytowane przez adivxv
  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

Działają wam Drzazgi umiejętności? Ja znajduję taką drzazgę i ani nie podbija mi jstatystyk :/

 

zbiku90, dużo jest takich op umiejętności i rzeczy, np. Hacki, albo rakiety usypiające lub smart guny. Każdy build z krytykami będzie kosił8-)

Edytowane przez Sir R
Link to post
Share on other sites

Warto podkreślić, że pomimo tego wyróżnienia Cyberpunk 2077 jest tytułem dalekim od ideału. Największym problemem gry jest zły stan techniczny. O ile w przypadku pecetów na ogół objawia się on okazyjnymi glitchami i bugami, to użytkownicy konsol mają znacznie więcej powodów do narzekania, na czele z wyjątkowo kiepską optymalizacją. Na krytykę zasługują też takie elementy, jak sztuczna inteligencja czy balans rozgrywki
Źródło: https://www.gry-online.pl/newsroom/cyberpunk-2077-gra-roku-wedlug-redakcji-gryonlinepl/z31f0d8

 

LOOOOOL :rotfl:

 

Edytowane przez raiders
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Sir R napisał:

 

Za pierwszym razem grałem jako korpo babka + skradanie z hakowaniem, aktualnie ogrywam ścieżkę Street kid uzywająca karabinów, więc nieco bardziej dynamiczna rozgrywka.

 

Mam wrażenie, że występowanie większej ilości bugów może być powiązane z obraną ścieżką. U mnie to samo co u Ciebie (oczywiście bez aż takich fajerwerków). Ale przy około 30 godzinach z korpo miałem może kilka małych błędów graficznych. Przy street kid liczba zdecydowanie wzrosła. Tak samo sytuacja z dialogami- korpo wygląda na dużo bardziej rozbudowane i backgroundu można używać praktycznie na każdym kroku. W street kid natomiast background przydał mi się tylko w kilku sytuacjach. Cięli chyba na potęgę i na szybko- z tych fragmentów jakie pozostały widać, że zamierzenie musiało mieć duży rozmach- może nadgonią to kiedyś?

 

15 minut temu, adivxv napisał:

Cyberbug najlepszą gra roku według tej śmieszniej redakcji. Jak widać kasa musi się zgadzać.

https://www.gry-online.pl/newsroom/cyberpunk-2077-gra-roku-wedlug-redakcji-gryonlinepl/z31f0d8

 

Co na pierwszym miejscu w takim razie? 2020 był naprawdę kiepski jeśli chodzi o gry...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, 7ym0n napisał:

korpo wygląda na dużo bardziej rozbudowane i backgroundu można używać praktycznie na każdym kroku. W street kid natomiast background przydał mi się tylko w kilku sytuacjach.

 

+1

 

Znalazłem fajne ulepszenie do ciuszków:

+15% do szans na trafienie krytyczne i +30% obrażeń krytycznych ale... nie działa:/ Dziwne to, zwłaszcza że pojedyncze ulepszenia +15% lub +30% działają bez zarzutu.

Edit. Niektóre reklamy są fantastyczne :D

 

oeJCFfGs.png

oeJCFfGl.png

Link to post
Share on other sites
W dniu 5.01.2021 o 19:34, 7ym0n napisał:

Co na pierwszym miejscu w takim razie? 2020 był naprawdę kiepski jeśli chodzi o gry...

Jak to co? Mesjasz gamingu - The Last of Us: Part II. Gra, która zbawiła growy świat, i pokazała innym grom, gdzie jest ich miejsce.

  • Że co, proszę? 2
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Mam już nabite prawie 190h. Drugie przejście wydaje się, że będzie znacznie dłuższe niż pierwsze. Aktualnie bawię się mechanikami gry i gram w bardzo far cry'owy sposób odbijania posterunków cichaczem. Każdą najmniejszą misję i lokację staram się wykonać i obejrzeć jak najdokładniej.

Moja V:

 


SRL8C32.png
 

 

Bronie z których korzystam wraz ze statystykami:

1.Karabin

 

RAefoSr.png

EqoaLWJ.png
 

 

2.Snajperka

 

VpbrAWE.png

F1QOOPv.png

 

3.Katana

 

SM2qfZQ.png

Eil5NXP.png

 

Wszczepy, umiejętności i atrybuty:

 

Y4lIvRQ.png

GORVDuD.png

ZVJULvX.png

LobyOxP.png

uibP5mb.png

M4xml3Z.png

WCGemzR.png

N8BwYPL.png

 

Postać praktycznie wymaksowana - zostało tylko podbić umiejętności w posługiwaniu się karabinami oraz ostrzami, no i kapkę skradanie podciągnąć. 

Mimo iż gra nie stanowi już żadnego wyzwania bawię się wciąż nieźle, zwłaszcza że przy tym buildzie można zarówno się skradać i eliminować wrogów z bliska, jak i z dystansu, oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie wpaść w grupkę gangusów jak Rambo i wystrzelać wszystkich, badź posiekać na kawałki.

 

Coraz więcej eksploruję mapę na oślep i często natrafiam na bardzo ciekawe rzeczy, których nie miałbym okazji zobaczyć latając tylko od znacznika do znacznika.

Edytowane przez Sir R
  • Lubię to 4
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, Sir R napisał:

Coraz więcej eksploruję mapę na oślep i często natrafiam na bardzo ciekawe rzeczy, których nie miałbym okazji zobaczyć latając tylko od znacznika do znacznika.

Dokładnie, jak się trafi w jakieś ciekawe miejsce to warto poczytać drzazgi. Jest sporo easter eggów nie zaznaczonych wcale na mapie ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 14.12.2020 o 11:50, Szarik napisał:

Uproszczona instrukcja:


Step 1 = Locate your game's main folder
On steam right click on the game and click on properties then go to the Local Files tab and click on Broswe Local Files

Step 2 = If you are in the main game's Folder you should to see REDpreLauncher.exe
locate the "Engine" Folder then "Config" and open "memory_pool_budgets.csv" via notepad or wordpad

Step 3 = Adjust Poolcpu's ammount Based on "Your maximum ram - 4 GB" then Adjust the PoolGPU's Ammount based on your Maximum Vram Amount.

Example of adjusted File based on 16GB of ram and GTX 1080 = https://imgur.com/a/PfY4h2l

Vram of Various Graphic Cards

RTX 2080 8GB
RTX 2070 8GB
Amd Radeon VII 16GB
RTX 3080 10GB
and so on

Jestem w folderze Config ale nie mam tego 

"memory_pool_budgets.csv"
Link to post
Share on other sites

To nigdy nie działało.

"Usunięto plik memory_pool_budgets.csv, który nie był połączony z finalną wersją gry i nie miał na nią wpływu (stanowił pozostałość po procesie tworzenia gry i szacowaniu zużycia pamięci - nie miał wpływu na to ile pamięci było faktycznie wykorzystywane). Wrażenie poprawy wydajności gry po edycji tego pliku mogło wynikać z restartu gry. "

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...