Skocz do zawartości

FILMY - warte obejrzenia


Recommended Posts

 

 

niestety, poza fenomenalnymi dekoracjami i niesamowitym wrażeniem malowniczości, Crimson Peak nie oferuje w zasadzie niczego

Właśnie wczoraj obejrzałem i w pełni się z Tobą zgadzam. Pod koniec już mi się konkretnie dłużyło.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jaramy się oboje, ja jednak mam spory problem - jeśli TFA mi się spodoba, poczuję się jakbym zdradzał Expanded Universe :P

 

Magda wolałaby, aby wyszła kupa, bo w przeciwnym razie zacznie się zabawa z książkami nowego kanonu, a już ich trochę jest.

 

Na premierę idziemy w trójkę - z moją najlepszą przyjaciółką. Wcześniej mały bifor, co by wprawić się w dobry nastrój. Oczywiście z umiarem.

Link to post
Share on other sites

A u mnie pech, bilety zakupiona jakiś czas temu [ na 18-12 g. 00.1 ] A tu akurat przyplątało mi  się zapalenie okostnej zęba :cry: . Morda boli [ mało co spałem od 3 dni ] łykam od dzisiaj antybiotyki,zobaczymy co dalej z bólem. Ale i tak pójdę do kina choćby nie wiem co. Pozdrawiam wszystkich fanów.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Bilety na premierę z miejscówkami vip zepchnąłem za bardzo przyjemny pieniądz, będzie na ciekawe dodatki świąteczne :). Oficjalnie na Przebudzenie Mocy idziemy dopiero 28 ot w taki bardziej luźny dzień. Czekamy.

Link to post
Share on other sites

The force is strong in this one.

Jest dużo lepiej niż ośmielałem się oczekiwać. Film jest tym czym mogła być "nowa" trylogia a czym nie udało jej się zostać. Zapachniało mi najlepszymi chwilami bezstresowych filmów przygodowych. Idianą i starą trylogią. Jest dobrze, bardzo dobrze.

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites

Jest dobrze, choć czuć dotyk disneya - film jest bardziej przystępny dla szerszego grona odbiorców (głównie śmieszki i puszczanie oczka gdzie sala kinowa mogła sobie zrobić hah! z uśmiechem).

Poszedłem z neutralnym nastawieniem nie oczekując niczego, bawiłem się dobrze, podobało mi się. Starzy znajomi powrócili na ekran w dobrym stylu. Generalnie Biafra bardzo celnie oddał klimat. 

 

Hard spoiler

 

Han :(

 

 

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

12376089_10207789345992253_6508529575006

 

12345419_10207789363392688_4976928985843

 

Mógłbym przyczepić się do pierdyliona rzeczy, z których niektóre były naprawdę głupie i skrajnie niekanoniczne, ale w niczym nie umniejszyłoby to pozytywnego wrażenia, jakie miałem przez większą część seansu. Abrams nie wypiął się całkowicie na książki, przeciwnie - mamy nawiązania do Trylogii Koreliańskiej, Nowej Ery Jedi i Dziedzictwa Mocy. Nie był to film, jakiego się spodziewałem, ale w dużej mierze film, na jaki po cichu liczyłem. Ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, kompletnie nie wkurzał mnie BB-8, a obawiałem się, że będzie to nowy Jar Jar Binks.

 

Pozostaje mi szykować kasę na książki z disneyowskiego timeline'u.

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Victoria 

 

http://www.imdb.com/title/tt4226388/

 

Po krótkim opisie filmu na filmwebie spodziewałem się czegoś zupełnie innego. Mimo to zostałem naprawdę pozytywnie zaskoczony realizacją. Film rozkręca się dosyć wolno i dla niektórych pierwsza połowa może się dłużyć. Jednak moim zdaniem reżyser starał się w ten sposób ukazać klimat ulic nocnego Berlina, przybliżyć sylwetki bohaterów oraz zbudować napięcie i niepokój, które towarzyszą widzowi już potem do samego końca.

 

Niesamowite jest to, że film został nakręcony w JEDNYM UJĘCIU. Cały czas czujemy się uczestnikiem wydarzeń i mamy poczucie obcowania z tymi ludźmi. Nie mogę wyjść z podziwu dla aktorów i kamerzysty, że dali radę to zagrać. Wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym, zmiana otoczenia, pogoda, oświetlenie. Mega! Scenariusz liczy zaledwie 12 stron a większość opiera się na improwizacji aktorów, którzy według mnie zagrali świetnie i byli bardzo naturalni w swojej roli.

 

Zachowanie bohaterów w pewnym momencie staje się bardzo nieodpowiedzialne i trochę odbiera wiarygodności. Dla mnie 8/10, na długi, zimowy wieczór jak znalazł.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...