Skocz do zawartości

FILMY - warte obejrzenia


Recommended Posts

The Martian

 

Gdybym miał do wyboru: nie zobaczyć po raz drugi Marsjanina lub nie zobaczyć w ogóle The Force Awakens - bez wahania wybrałbym drugą opcję.

 

W zalewie internetowego szamba to produkcja, która przywraca wiarę w człowieka i daje nadzieję na to, że w przyszłości nikt nie będzie wyceniał ludzkiego życia na pieniądze. Póki co jest to jedynie utopijna wizja pisarzy science-fiction, ale mam nadzieję, że moim ewentualnym przyszłym dzieciom dane będzie jej zaznać.

 

Film, który zobaczyć po prostu trzeba. Genialne zdjęcia, świetnie dobrani aktorzy i Matt Damon, który od dzisiaj przestał być dla mnie jedynie przydupasem Ben'a Affleck'a. Czapki z głów przed Ridley'em Scott'em.


Dead Snow 2

 

Co jest lepsze od gromady zombie? Gromada nazi-zombie. A co jest lepsze od gromady nazi-zombie? Gromada nazi-zombie i Panzerkampfwagen VI - Tiger. Co prawda czołg wykorzystany w filmie od oryginalnego Tygrysa różnił się podwoziem, to pozostała jego część była jak najbardziej zgodna z pierwowzorem, a to i tak o niebo lepiej od amerykańskich superprodukcji wojennych, gdzie zarówno Tygrysy, Tygrysy Królewskie jak i Pantery często były "grane" przez T-34.

 

Film sam w sobie od początku do końca jest absolutnie cudowny, a romantyczne zakończenie zwala z nóg. Pozycja obowiązkowa.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Może nie film ale to chyba najodpowiedniejsze miejsce żeby zapytać.

 

Zobaczyłem właśnie pierwszy odcinek The Daily Show z Trevorem Noah w fotelu legendy i nie wiem co myśleć. Wypełnić miejsca po geniuszu fake news i moim absolutnym idolu- Jonie Stewarcie się nie da. Noah próbuje do tego podejść z odpowiednim nastawieniem i dystansem. Obawiam się jednak że mimo, jak zwykle, dobrze napisanych newsów nie nadaje się do tej roli. Jakoś bardziej pasuje mi na przystojniaka prowadzącego telewizję śniadaniową. Moim zdaniem zawodzi jednak to co doskonale zrobił John Oliver- znalazł własną niszę (Oliver omawia najczęściej sprawy społeczne, jamerykańską politykę i fox news zostawiając Stewartowi). Tutaj mimo właściwej ironii próbuje się stworzyć dokładną kontynuację tego co robił Stewart, a to nie może się udać. Ktoś śledzi/ogląda? Czy jeden z ostatnich bastionów telewizyjnego humoru Seindfeldowskiego upada? Co myślicie? 

Link to post
Share on other sites

Z Nation

 

Serial o umarlakach, który niczego nie udaje - jest tanim i momentami skrajnie debilnym serialem o zombie. I właśnie dlatego wolę go obecnie od kosmicznie przegadanych TWD i FTWD. Trzeci odcinek drugiego sezonu, o tytule Zombie Road, stanowił parodię nowego Mad Max'a, a w czwartym bohaterowie trafiają na hydroponiczną plantację marihuany o wdzięcznej nazwie Z-Weed, do uprawy której stosuje się kompost z zombie, a palenie jej zamienia ludzi w rośliny-zombie. Nawiązań do popkultury jest tu całe mnóstwo, charakteryzacja nawet niezła, scenariusze pisane na kolanie - wszystko, czego można oczekiwać po produkcji tej klasy.

Link to post
Share on other sites

Właśnie wróciłem z kina po obejrzeniu „Marsjanina".

 

film, moim zdaniem, po prostu warto zobaczyć

 

Zdecydowanie.

 

 

Dobrze, że Ridley jeszcze potrafi kręcić dobre filmy.

 

To jest właśnie film, jakiego od niego oczekiwałem.

 

 

Czapki z głów przed Ridley'em Scott'em.

 

Chylę czapkę i ja.

 

Zatem drodzy forumowicze, do kina marsz! ;)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

http://www.filmweb.pl/film/Kurt+Cobain%3A+Montage+of+Heck-2015-732561

Jako, że jestem wielkim fanem twórczości Kurta Cobaina i Nirvany, wczoraj przypomniałem sobie o powstaniu tego filmu. Fajnie wszystko jest zrobione, ciekawe animacje z narracją, dość przystępnie pokazana cała historia. Po obejrzeniu całości poczułem się trochę przybity smutkiem jaki stąd bije. Nie podoba mi się tylko zakończenie, które nie pokazuje zawiłości związanych z jego śmiercią. Z drugiej strony - nie ma co się dziwić, skoro zostało to autoryzowane przez jego rodzinę a według wielu osób, jego żona - Corutney Love zleciła jego zabójstwo.

 

Ogólnie polecam!

Edytowane przez Outlaw666
Link to post
Share on other sites

Wracając do Marsjanina, ktoś kto czytał książkę przed obejrzeniem filmu (jak ja) będzie trochę rozczarowany. Scott pominął kilka świetnych momentów właśnie z książki spłaszczając film. Kto czytał i oglądał ten wie co mam na myśli. Ogólnie dobre kino jak na dzisiejsze produkcje. 3D bardzo przeciętne. Genialne zdjęcia, gra aktorska Matta i muzyka Williamsa. Czekam na wersję reżyserską Blu-ray.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...