Skocz do zawartości

FILMY - warte obejrzenia


Recommended Posts

System (child 44) - bardzo ciekawy film, szczególnie dla tych którzy są skłonni do plucia na lewo i na prawo na tych którzy w prl-u grali pierwsze skrzypce. A to od jakiegoś czasu jest bardzo modne i pod zasłoną Patriotyzmu w mniejszym lub większym stopniu przez tych mądrzejszych jakoś znoszone.

Kuce, wzywam Was :D => koniec trolowania.

Link to post
Share on other sites

"Duel"- pierwszy film Spielberga, miał bodaj 22 lata gdy stanął za kamerą pojedynku na szosie. Dobry thriller psychologiczny z genialnym klimatem aż ciężko uwierzyć, że to film Stevena. Efekty specjalne godne pierwszego Mad Maxa. Polecam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spectre - Kolejna odsłona bonda którą można z czystym sumieniem polecić, na każdym kroku pojawiał się fragment czy też sytuacja którą można sobie skojarzyć z poprzednimi częściami, wprowadzili też trochę humoru. Co do Waltz'a to się trochę zawiodłem oczekiwałem czegoś z większym jajem, bellucci pojawia się na dosłownie kilka westchnień i w fajnej bieliźnie, to by było na tyle jeżeli chodzi o Monisię.

Ale mimo wszystko warto zobaczyć. :) 

Takie 7,5/10

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

Halo The Fall of Reach

Must watch dla każdego fana serii i najlepszy serial/film z całego uniwersum do tej pory.

Szkoda tylko, że tak to skrócili i nie jestem pewnien teraz bo już kilka lat temu czytałem książkę ale chyba animacja kończy sie tak w połowie ksiażki, w ksiażce było chyba coś więcej, a moze zaczynam już mieszać z kolejną cześcią XD

Link to post
Share on other sites

American Ultra

 

Nawet spoko, pomimo Kristen Stewart. Eric Forman jako czarny charakter sprawdził się nieźle. Film jest kosmicznie przerysowany i w tym jego urok - jak ktoś nie lubi hektolitrów krwi i wbijania śrubokrętów w czaszkę lepiej niech się za niego nie zabiera.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Halo The Fall of Reach

Must watch dla każdego fana serii i najlepszy serial/film z całego uniwersum do tej pory.

Szkoda tylko, że tak to skrócili i nie jestem pewnien teraz bo już kilka lat temu czytałem książkę ale chyba animacja kończy sie tak w połowie ksiażki, w ksiażce było chyba coś więcej, a moze zaczynam już mieszać z kolejną cześcią XD

gdzie znajde ten film ?

Link to post
Share on other sites

 

 

wymiata w swojej kategorii

 

No cóż, ja podpiszę się raczej pod tym:

 

 

 

"The thing with "the Pyramid" is that it has great presentation. The poster looks good, the trailer looks good too. It's enough to fool most people into watching it, expecting a film with some good scares. I, for one, went in expecting some claustrophobic terror like "the Descent".

Unfortunately, the Pyramid is not good, not good at all. In fact, it's just boring. The characters all suffer from being utterly unlikeable, from the annoying cameraman to the just as annoying blonde girl. From there the film turns into a boring drag, wherein every trick in the book is pulled: jump scares, cheap CGI, lots and lots of yelling and screaming, exposition that makes no sense. You name it.
 

This movie is awful. Don't watch it." 

 

 

 

Ant-Man

 

Za wiele się nie spodziewałem, więc spotkało mnie dość miłe zaskoczenie. Całkiem przyjemna familijna bajka w marvelowskim świecie, ze sporą ilością nawiązań do pozostałych produkcji wytwórni. Jako bonus - Kate Austen z Lost, na którą zawsze przyjemnie popatrzeć.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

No cóż, ja podpiszę się raczej pod tym:

 

 

 

(...)"This movie is awful. Don't watch it." 

 

 

Przynajmniej coś innego od oklepanych horrorów z piłą mechaniczną. Chyba nikt nie spodziewa się po tym filmie dzieła na poziomie filmów Scotta. Jak najbardziej do obejrzenia, choćby dla samego klaustrofobicznego klimatu. Oceniłem w porównaniu do takiego Złego Skręta, czy innego Zejścia :wariat:

Jako w piekle tak i na Ziemi - bez zbędnego pitolenia - dobry horror ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

Jako w piekle tak i na Ziemi - bez zbędnego pitolenia - dobry horror

 

Olaboga, dawno nie miałem takich wyrzutów sumienia z powodu zmarnowanego czasu.

 

Scenariusz napisany na kolanie przez nastolatka, obowiązkowo okraszony sporą dawką ckliwych wstawek rodzinnych, połowa filmu o niczym, druga połowa - pozbawione jakiegokolwiek ładu i składu łażenie po jaskiniach - ciężko nazwać to katakumbami, bo autorzy filmu z pewnością takowych na oczy nie widzieli. Alchemia + egipskie hieroglify + sztuka bizantyjska (po aramejsku) w pseudo-paryskich podziemiach - ten film nawet nie udaje, że ma jakikolwiek związek z rzeczywistością. 

 

Nie przepadam za "found-footage", ale niektóre filmy z gatunku potrafią tę konwencję fajnie wykorzystać. Tutaj kamerzysta był chyba chory na Parkinsona i dodatkowo przez cały czas oddawał się samogwałtowi.

 

Uwaga, spoilery:

 

 

 

"Somewhere in the second act they discover some sort of door that tells them not to enter but of course they do anyways. This is made out to be an entrance to hell and at this point I was yawning. Did anyone know that underneath Paris, France there is a gateway to hell? I guess someone must of put it there; that's what we're made to believe. Once they become trapped in the the catacombs, something begins picking them off one by one but we never learn what is causing them to die. My only guess is that this is a horror film so they need to die. There's a sequence where a car is burning and apparently it has something to do with one of the explorers and his past. Were left scratching our heads when he is pulled inside the car and killed. We should all look deep in these catacombs and see if the same things will happen to us.

At this point in my review I'm making fun of the film because it is so brain dead stupid that even the dumbest of horror films manage to try and give you something for your dollar. This picture proves that the horror genre died years ago. In the end we are finally given some sort of explanation but it's so pathetic, you can't believe it. Too bad this film became what it is because it had the potential to be good given the idea with the catacombs and Paris, France. But because there is nothing redeeming about it and it's so eye-wrenchingly bad it loses itself too fast to care."

 

 

 

I pod powyższym również się podpisuję.

Link to post
Share on other sites

Dobrych horrorów jest IMHO ostatnio bardzo mało. Zaliczyłbym do takowych Sinister i pierwszą odsłonę Insidious.

 

Kompletne badziewia oglądam dość namiętnie, ale pod warunkiem, że nie są robione w 100% na poważnie.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Ktoś ostatnio dał link do tego...

 

http://www.imdb.com/title/tt2707408/?ref_=nv_sr_1

 

muchas gracias amigo.

 

Absolutny miód, fenomenalnie się to ogląda. Zrobione trochę jak Goodfellas Scorsese w kwestii narracji, z zatrzymaniem obrazu, wyjaśnieniami i wstawkami z życia prawdziwego Pablito ... ala quasi dokument. Żadnego znanego aktora poza gościem z tropa de elite i Guzmanem ale wszyscy wypadają perfekcyjnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...