Skocz do zawartości

[MULTI] Cyberpunk 2077


Recommended Posts

Godzinę temu, sznib napisał:

Takie jeszcze porównanie stareńkiego GTA4 do Cyberglitcha:

 

Każdym kolejnym filmikiem faktycznie udowadniasz, że GTA jest lepszym GTA, niż Cyberpunk :D Winszuje! 

 

9 godzin temu, rafal12322 napisał:

 Brakuje mi tutaj takich hmm typowych setów jak w W3 gdzie skupialiśmy się na konkretnym zestawie, sukcesywnie go ulepszając i dostosowując do niego statystyki. Tutaj tego nie ma, nie wiem czy nawet jest sens cokolwiek ulepszać bo i tak to znalezione będzie lepsze od tego ulepszonego... A tym bardziej czekać na rzeczy których nie możemy wykorzystać bo nie mamy statystyk, zanim się je zdobędzie ta rzecz stanie się bezwartościowa...

 

 

Dokładnie to- w W3 było to rozwiązane świetnie. Jeszcze był ten element fabularny związany z poszukiwaniami i historią danego setu- bardzo nowatorskie i pozwalające każdemu na dopasowanie sobie ulubionego wyglądu.

 

9 godzin temu, rafal12322 napisał:

(...)Sam system rozwoju postaci jest imo trochę przekombinowany, mam już 50 poziom reputacji i 40 poziom postaci a i tak nie mam jeszcze wszystkiego odblokowanego, hakowanie na którym skupiam się od początku do pełnego ulepszenia jeszcze brakuje mu sporo... O pozostałych drzewkach nie wspominając (...) ;)

 

W mojej opinii drzewko było projektowane pod trochę inne założenia- nie chodzi o to, żeby wyhodować sobie supermana, tylko żeby osiłek był osiłkiem, a postać z wysoką int mózgiem. Z tego co nakłamał przed premierą CDPR wynikało, że gra będzie miała dużą płynność fabularną. Niestety z tego co widzę mnogość opcji wyboru tego jak potoczy się dalej fabuła jest praktycznie zerowa, dlatego pewnie mało kto przejdzie przez dokładnie ten sam wątek, żeby sprawdzić jak się gra danym buildem. Problematyczne jest też to, że dużo umiejętności na drzewku jest albo bardzo słaba, np. za strzelby 3 levelu masz tylko 10% więcej damage, albo część jest kompletnie nieprzydatna. 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, 7ym0n napisał:

udowadniasz, że GTA jest lepszym GTA, niż Cyberpunk 

 

Nope. Filmiki pokazują że poziom odwzorowania świata, szczegółowości i realności w GTA jest o niebo lepszy niż ten w CP2077.  W obu tytułach mamy żyjące miasto i pokazane są różnice w jego odtworzeniu. Oczywiście można grać nie zwracając uwagi na te "pierdoły", ale to właśnie one powodują że gra Rockstara to majstersztyk.

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, sznib napisał:

 

Nope. Filmiki pokazują że poziom odwzorowania świata, szczegółowości i realności w GTA jest o niebo lepszy niż ten w CP2077.  W obu tytułach mamy żyjące miasto i pokazane są różnice w jego odtworzeniu. Oczywiście można grać nie zwracając uwagi na te "pierdoły", ale to właśnie one powodują że gra Rockstara to majstersztyk.

 

Odwzorowanie świata, to tylko i wyłącznie baza w której umieszcza się fabułę i zadania, które w wykonaniu Rockstara zawsze były parującą kupą, dodatkowo śmierdzącą jak szambo w lipcu... Wskazane w filmikach elementy takie jak rozjeżdzanie przechodniów, strzelanie do opon, losowych ludzi itp., itd. to domena uczniów podstawówki. Chyba że ktoś lubi taką rozrywkę- wtedy Rockstar robi sztosy. O gustach jednak nie będę dyskutował.

  • Lubię to 1
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
19 minut temu, 7ym0n napisał:

W mojej opinii drzewko było projektowane pod trochę inne założenia- nie chodzi o to, żeby wyhodować sobie supermana, tylko żeby osiłek był osiłkiem, a postać z wysoką int mózgiem.

Teoretycznie byłoby tak najlepiej ale w praktyce skupienie się tylko na jednym drzewku zamyka nam drogę do sporej zawartości gry. Większość opcjonalnych drzwi które wymagają odpowiedniego poziomu siły i zdolności technicznych pozostają zamknięte pozbawiając nas ciekawych rzeczy. Ja się starałem te oba drzewka rozwinąć przynajmniej do tego 10 poziomu co pozwala na otworzenie sporej liczby drzwi ale oczywiście nie wszystkich bo są i takie które wymagają 20 lvl xD

 

Btw, jak wam idą walki uliczne na pięści? Gram od początku na najwyższym poziomie trudności i wygrałem zaledwie jedną z tymi braćmi, pozostałe mimo iż są oznaczone jako średnie ryzyko to jestem w nich dosłownie na strzała a moje ciosy przeciwnikowi robią tyle co nic... Nie wiem czy to jest zależne od konkretnego rozwoju postaci czy jak, budowę ciała mam dość słabo rozwiniętą bo zaledwie na 4lvl więc może dlatego.

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, 7ym0n napisał:

Wskazane w filmikach elementy takie jak rozjeżdzanie przechodniów, strzelanie do opon, losowych ludzi itp., itd. to domena uczniów podstawówki

 

LOL

 

Od razu powiem że nie jestem fanem GTA, ale dla mnie to przywiązanie do szczegółów i realności, a nie "robienie gry pod gimbazę". O fabule nie było mowy, tylko o świecie gry.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, sznib napisał:

 

LOL

 

Od razu powiem że nie jestem fanem GTA, ale dla mnie to przywiązanie do szczegółów i realności, a nie "robienie gry pod gimbazę". O fabule nie było mowy, tylko o świecie gry.

 

Tytuł filmu, który wrzuciłeś cyt. "GTA IV destroys Cyberpunk 2077" sugeruje, że CP leży pod każdym względem, co jest oczywistym fałszem ( w dodatku filmik wybiórczy, ale to już pominę). Faktem natomiast jest, że Rockstar tworzy wspaniałe settingi i w tej kwestii absolutnie nie polemizuję. To czym je wypełnia, to już osobna kwestia i tutaj już różowo nie jest.  

 

Jednak, żeby nie było- CDPR doskonale wiedział dla jakiej klienteli ma produkt, a i tak prowadził dezinformację w temacie prawdziwej postaci produkcji. To tak jakby zaprosić miłośnika MacDonaldsa do Pétrus'a obiecując, że zje tam najlepszy podwójny zestaw w życiu... Nie ma się co dziwić, że niektórzy po ciśnięciu plecaka w kąt i aferce z facetką na przyrze chcieli rozwalić pół miasta żeby odreagować, a tu się nie da :( Dlatego też uważam, że krytyka jest słuszna, bo CDPR zawalił na wielu płaszczyznach, natomiast hejt jaki się wytworzył nie jest ani zdrowy, ani nie czyta się miło tematów nim zalanych...

 

3 godziny temu, rafal12322 napisał:

Teoretycznie byłoby tak najlepiej ale w praktyce skupienie się tylko na jednym drzewku zamyka nam drogę do sporej zawartości gry.

 

Dlatego też uważam, że drzewko pozostało z oryginalnego projektu, gdzie gra miała mieć bardzo dużą odtwarzalność, później zaczęli cięcia fabuły i zadań, a na to machnęli ręką, bo nie było czasu.

 

3 godziny temu, rafal12322 napisał:

Btw, jak wam idą walki uliczne na pięści? 

 

Tego robota przy rozpoczęciu zadania na dwa strzały- poszedłem w Str- granat + strzelba + katana. Wiecej walk nie ruszałem.

Link to post
Share on other sites

CDP  podaje   "dane" sprzedaży CP2077

 

https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/cyberpunk-2077-sprzedaz-gry-po-premierze-dane-cd-projektu-na-dzien-20-grudnia/4r4xe01

 

CD Projekt podał, ile egzemplarzy Cyberpunka 2077 sprzedało się do dnia 20 grudnia. Gracze kupili do tego czasu 13 mln kopii gry. Liczba ta, jak podała spółka, uwzględnia zwroty dokonane przez klientów zarówno w sklepach fizycznych, jak i cyfrowych.

 

Cytat

Jak zaznaczono w komunikacie:

Powyższa liczba odpowiada szacunkom odnośnie do salda zrealizowanej sprzedaży detalicznej na wszystkich platformach sprzętowych (po uwzględnieniu zwrotów dokonanych przez klientów detalicznych w sklepach fizycznych oraz cyfrowych) tzw. "sell through", pomniejszonej o liczbę otrzymanych do dnia publikacji niniejszego raportu mailowych zgłoszeń od klientów detalicznych w ramach akcji "Help Me Refund", otrzymanych bezpośrednio przez Spółkę.

 

:rotfl: czyli tak naprawdę nie wiedzą ile sprzedali  nie mówiąc już  ile na konkretną platformę  .Wszystko opiera się na szacunkowych liczbach .

 

Takie  kolejne  gówienko w ładnym papierku  aby ratować sytuacje ...ale akcjonariusze chyba tego nie kupili bo na giełdzie dalej na minusie  :P

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, 7ym0n napisał:

Odwzorowanie świata, to tylko i wyłącznie baza w której umieszcza się fabułę i zadania, które w wykonaniu Rockstara zawsze były parującą kupą, dodatkowo śmierdzącą jak szambo w lipcu... 

 

Że co, że jak?

 

4 godziny temu, 7ym0n napisał:

Wskazane w filmikach elementy takie jak rozjeżdzanie przechodniów, strzelanie do opon, losowych ludzi itp., itd. to domena uczniów podstawówki. Chyba że ktoś lubi taką rozrywkę- wtedy Rockstar robi sztosy.

 

Czego w takim razie mamy oczekiwać od sandboxa? GTA IV na swój sposób to jest majstersztyk właśnie dzięki takim interakcjom. Jeżeli uważasz, że cała popularność GTA IV to zasługa podstawówki, to chyba masz z czymś problem :)

 

4 godziny temu, 7ym0n napisał:

O gustach jednak nie będę dyskutował.

 

Szkoda, że właśnie to zrobiłeś :D

 

43 minuty temu, 7ym0n napisał:

Dlatego też uważam, że krytyka jest słuszna, bo CDPR zawalił na wielu płaszczyznach, natomiast hejt jaki się wytworzył nie jest ani zdrowy, ani nie czyta się miło tematów nim zalanych...

 

Masz rację, kłamstwami nie można na siebie przecież ściągać hejtu...

 

Piszesz o dzieciakach, które po lekcji przyrki wracają do domu, a sam zachowujesz się dokładnie w ten sam sposób, tylko wektor masz przeciwny. Ktoś krytykuje czy nawet hejtuję grę, która dla Ciebie nie powinna być tak hejtowana, o matko jedyna, trzeba wracać na przyrkę :D

 

Taki odbiór tego, co CDPR nam ukazało na premierę jest jak najbardziej prawidłowy i zrozumiały. Ludzie grają emocjami, obiecywano cuda, a otrzymany produkt nie spełniał założeń marketingowej papki. Chyba nie rozumiesz tego, że nadal to świeża sprawa. Z czasem wszystko przycichnie, a Redzi sobie Cyberpunka dopracują. Niemniej smród pozostanie, bo za dużo szamba się wylało.

 

Przykład pierwszy z brzegu np. No Man's Sky.

Gra była słaba na premierę, dopracowana ją po czasie, ale właśnie przez to zwyczajnie potencjał produkcji, jak i odbioru przez rynek gier został zaprzepaszczony.

 

Z Cyberpunkiem jest podobnie, gra zapewne w ciągu kilku miesięcy, może roku, a może ciut więcej, zostanie dopracowana. Obecnie poza fabułą i zadaniami nie oferuje za wiele, a dla kogoś to może być zbyt mało.

  • Lubię to 2
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
33 minuty temu, FeX napisał:

Czego w takim razie mamy oczekiwać od sandboxa? GTA IV na swój sposób to jest majstersztyk właśnie dzięki takim interakcjom. Jeżeli uważasz, że cała popularność GTA IV to zasługa podstawówki, to chyba masz z czymś problem :)

 

Co kto lubi. Nie wnikam, chociaż się dziwię (i domyślam).

 

39 minut temu, FeX napisał:

Piszesz o dzieciakach, które po lekcji przyrki wracają do domu, a sam zachowujesz się dokładnie w ten sam sposób, tylko wektor masz przeciwny. Ktoś krytykuje czy nawet hejtuję grę, która dla Ciebie nie powinna być tak hejtowana, o matko jedyna, trzeba wracać na przyrkę :D

 

Twierdzisz, że zwrócenie uwagi hejterowi jest równe hejterstwu? Demostenes by się powyższej figury retorycznej nie powstydził- oczywiście gdyby miała choć trochę sensu :D

 

50 minut temu, FeX napisał:

Taki odbiór tego, co CDPR nam ukazało na premierę jest jak najbardziej prawidłowy i zrozumiały. Ludzie grają emocjami, obiecywano cuda, a otrzymany produkt nie spełniał założeń marketingowej papki. Chyba nie rozumiesz tego, że nadal to świeża sprawa. Z czasem wszystko przycichnie, a Redzi sobie Cyberpunka dopracują. Niemniej smród pozostanie, bo za dużo szamba się wylało.

 

Tu się zgodzę, karbowy winien wejść do akcji i batożyć, w szczególności za dezinformację na etapie promocji produktu. Natomiast czy sprawa jest świeża, czy nie, nadmiar crapowatego contentu jaki jest tu wrzucany męczy.

Link to post
Share on other sites

Nie, zwracam uwagę, że hejt jaki się wylał ma jakąś podstawę, nie muszę bronić gry, niech sama się obroni, ale na to trzeba będzie poczekać.

Druga sprawa, nadmiar crapowatego contentu to domena całego Internetu, witaj w XXI wieku :D

Link to post
Share on other sites
20 minut temu, FeX napisał:

Nie, zwracam uwagę, że hejt jaki się wylał ma jakąś podstawę, nie muszę bronić gry, niech sama się obroni.

 

No właśnie nie, abstrahując od wydania konsolowego, na które nie ma żadnego usprawiedliwienia, gra w wersji na PC jest w mojej opinii bardzo dobra. Marketing jednakże zdołał przekonać ludzi, którzy normalnie by tego nie kupili, że to sandbox idealny, umieszczając w materiałach "koks, dziwki i lasery". Cyberpunk w swoim gameplay'u, jest zbliżony bardziej do Fallouta, niż GTA i do audytorium Falloutowego przekazy marketingowe powinny być kierowane. 

 

Ergo uważam, że sam hejt pokazany w filmikach od których rozpocząłem polemikę, wziął się w dużej mierze z dezinformacji, a tym samym zmianie struktury wśród odbiorców docelowych. Wszak, gdybyś zebranym na stadionie kibicom zaczął wystawiać Króla Leara, to pewnie nie byliby zbyt szczęśliwi, a u CDPR jeszcze wszyscy aktorzy pijani...

  • Lubię to 1
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
52 minuty temu, 7ym0n napisał:

gra w wersji na PC jest w mojej opinii bardzo dobra

 

Jak widać Twoja opinia nie ma poparcia u wielu innych osób i wiesz co? Jakoś mnie to nie dziwi :D Oczywiście, że każdy może inaczej grę ocenić, to normalne.

 

Czytaj trochę między wierszami, bo filmiku pokazującego różnice między GTA IV, a Cyberpunkiem nie można brać wprost. Porównanie genialnego sandboxa z 2008 roku do Cyberpunka z 2020 (który miał zapędy do stania się równie genialną grą w swej materii) jest bardziej ciekawostką, a nie sensownym pokazaniem różnic. Na obecną chwilę i tak mam większą ochotę zagrać w GTA IV niż Cyberpunka i pewnie dzięki temu filmikowi to zrobię, bo przypomniało mi się ile frajdy dawał mi świat GTA IV :D

 

Niemniej ciągle w serwowanych przez CDPR informacjach mowa była o żyjącym mieście w Cyberpunku, gdzie masz takie w Falloucie? Cyberpunk chciał łączyć różne gatunki, co przyniosło słabe rezultaty, a Ty teraz chcesz dzielić grę na kawałki i tymi wyselekcjonowanymi kawałkami budować o niej opinię, no chyba nie tędy droga. Gra to całość i niektórym może nie przeszkadzać zabugowany świat ze słabymi interakcjami, bo będą wciągnięci przez fabułę i zadania, ale jak wspominałem, każdy ma swoje wymagania.

 

Powiedz mi w takim razie kogo winić za dezinformację? Graczy? Może przez to, że czekali na produkt, który ukazywany był dość jednoznacznie w materiałach marketingowych?

 

Według mnie im więcej hejtu tym lepiej, bo coraz częściej otrzymujemy niedopracowane produkcje. To będzie bardzo obrazowy sygnał, że nawet studio CDPR mające ogromne zaufanie wśród graczy nie może mieć na nich wywalone :) CDPR sobie poradzi, sprzedaż i tak jest niezła, także hajs się zgadza mimo szamba. Oczywiście mogło być znacznie lepiej i zapewne bez echa w CDPR się nie obejdzie, na czym zyskamy właśnie my.

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Fabuła w GTAV i RDR2 jest bardzo dobra, nie wiem o co ludzie się czepiają. Dobrze nakreślone postacie, fajne dialogi i sporo humoru. Poza tym to tak bardzo dobrze zrobione sandboxy, że nawet bez głównej części fabularnej te gry dają nieziemsko dużo frajdy.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
10 minut temu, FeX napisał:

 

Jak widać Twoja opinia nie ma poparcia u wielu innych osób i wiesz co? Jakoś mnie to nie dziwi :D 

 

Z czego widać? Z fusów? Jeśli tak, to brawo- odkryłeś jeden z fundamentów świata: ludzie się z sobą nie zgadzają! :rotfl:

 

37 minut temu, FeX napisał:

 Na obecną chwilę i tak mam większą ochotę zagrać w GTA IV niż Cyberpunka i pewnie dzięki temu filmikowi to zrobię, bo przypomniało mi się ile frajdy dawał mi świat GTA IV :D

 

Proponowałbym jednakże zagranie w CP gdzie indziej niż na youtube- gra naprawdę wygląda i działa zupełnie inaczej niż w prezentowanej obecnie w mediach narracji.

 

41 minut temu, FeX napisał:

Niemniej ciągle w serwowanych przez CDPR informacjach mowa była o żyjącym mieście w Cyberpunku, gdzie masz takie w Falloucie? Cyberpunk chciał łączyć różne gatunki, co przyniosło słabe rezultaty, a Ty teraz chcesz dzielić grę na kawałki i tymi wyselekcjonowanymi kawałkami budować o niej opinię, no chyba nie tędy droga. Gra to całość i niektórym może nie przeszkadzać zabugowany świat ze słabymi interakcjami, bo będą wciągnięci przez fabułę i zadania, ale jak wspominałem, każdy ma swoje wymagania.

 

Ah znów klasyka! Nie znam się, ale się wypowiem- najlepiej o tym co kto chciał i co myślał w danej chwili :D Jak wyżej- polecam zapoznać się z materiałem źródłowym. Cyberpunk w gameplayu przypomina bardziej produkcje Bethesdy( z bugami włącznie :D ), może trochę AC, niż te od Rockstara. Dlatego jeśli komuś skyrimowo/falloutowo/AC format nie pasuje, to tutaj też raczej nie podejdzie, co jest zrozumiałe. 

 

51 minut temu, FeX napisał:

Powiedz mi w takim razie kogo winić za dezinformację? Graczy? Może przez to, że czekali na produkt, który ukazywany był dość jednoznacznie w materiałach marketingowych?

 

 

Przepraszam, napomknąłem o tym wprost tylko raz i później już używałem domysłu:

 

3 godziny temu, 7ym0n napisał:

Jednak, żeby nie było- CDPR doskonale wiedział dla jakiej klienteli ma produkt, a i tak prowadził dezinformację w temacie prawdziwej postaci produkcji.

 

55 minut temu, FeX napisał:

Według mnie im więcej hejtu tym lepiej, bo coraz częściej otrzymujemy niedopracowane produkcje. To będzie bardzo obrazowy sygnał, że nawet studio CDPR mające ogromne zaufanie wśród graczy nie może mieć na nich wywalone :) CDPR sobie poradzi, sprzedaż i tak jest niezła, także hajs się zgadza mimo szamba. Oczywiście mogło być lepiej i zapewne bez echa w CDPR się nie obejdzie, na czym zyskamy właśnie my.

 

Nie uważam, żeby hejt był właściwą drogą- ani to eleganckie, ani skuteczne- EA ma już tak wyrąbane, że ludzie się przyzwyczaili do shitstormów. Jedynym batem, który tu zadziała będą słabe wyniki finansowe sprzedaży, które jak już słusznie zauważyłeś takie nie są, czyli mamy status quo.

 

W całym tym hejcie jaki się wylewa nie rozumiem jednej rzeczy- na Steamie znajdują się negatywne oceny od dużej grupy ludzi, którzy rozegrali po kilkadziesiąt wzwyż godzin- całkiem długo męczyli się z nielubianą produkcją :D W przypadku wspomnianego przez Ciebie GTA IV wystarczyło mi aż 6 godzin, żeby przekonać się, że to nie dla mnie i nie wpadło mi do głowy, żeby wlepiać negatywa, gdyż nie jest to gra obiektywnie zła (logicznie nie może nią być, ponieważ jednak komuś się podoba).

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, 7ym0n napisał:

sam hejt pokazany w filmikach od których rozpocząłem polemikę, 

 

Ale gdzie tam widzisz hejt? Jest porównanie i pokazanie ile rzeczy jest zrobionych lepiej w GTA niż w CP, ale nigdzie nie jest powiedziane ze CB to crap w którego nie warto grać. Jak dla mnie większość tych szczegółów nie ma znaczenia żeby się dobrze bawić, ale efekt rag doll u NPCów po potrąceniu autem czy chlaśnięciu nożem jest nie do zaakceptowania. Jak mamy poważną grę to takie komediowe aspekty po prostu powodują ze immersja leci na pysk.

 

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, sznib napisał:

 

Ale gdzie tam widzisz hejt? 

 

Przepraszam, za mocno to ująłem. Wrażenie spotęgowało to, że gdzie nie wejdę na forum, to żeby dotrzeć do czegoś merytorycznego, muszę się przebijać przez masę postów typu CP vs GTA i innych heheszków.

Wynika to pewnie z tego, że taka jest obecna narracja w internecie, a że człowiek to zwierzę stadne, to osoby, które nigdy nawet gry nie odpaliły, teraz z chęcią dołączyły do kopania leżącego.

Link to post
Share on other sites

Wyczyściłem wszystko co się dało, kupiłem wszystkie auta, to teraz czas zająć się wątkiem głównym, bo już nie pamiętam nawet o co chodziło w momencie,  gdzie się zatrzymałem :D (ale to raczej po świętach)

 

Tu chyba nawet osiągnięcia są zbugowane, bo steam nie odhaczył mi osiągnięcia za wyczyszczenie dzielnic Watson i Pacyfiki :rotfl: (no chyba, że muszę coś w fabule popchnąć, żeby zaliczyło)

Edytowane przez Sir R
Link to post
Share on other sites

Właśnie przed chwilą też wyczyściłem Pacyfikę i jeszcze jedną dzielnicę i nie ma osiągnięć... Chyba, że wraz z postępem fabuły coś tam jeszcze dojdzie, zobaczmy ;) Wyszedł też nowy hotfix z nr 1.06

https://www.cyberpunk.net/en/news/37214/hotfix-1-06

 

Cytat

Zadania

  •     Dum Dum nie będzie już nieobecny przy wejściu do Totentanz w zadaniu Second Conflict.

Konsole

  •     Poprawiono zarządzanie pamięcią i stabilność, dzięki czemu gra będzie się mniej zawieszać.

PC

  •     Limit rozmiaru plików zapisu 8MB został usunięty. Uwaga: zmiana ta nie naprawia plików zapisu uszkodzonych przed aktualizacją.

 

 

Link to post
Share on other sites

Porównywanie do GTA naprawdę nie ma sensu IMO. Grze o wiele bliżej choćby do Fallouta czy Deus Exa co już było tu wspominane. Technicznie nawet nie jest sandboxem, za mało tu aktywności pobocznych a przemierzanie mapy sprowadza się praktycznie do odhaczania kolejnych questów. Niemniej jak już wzięli się za takie mechaniki jak policja to mogli to potraktować poważnie a nie po macoszemu. Widziałbym tu chętnie coś w stylu Watch Dogs czyli pościgi z prawdziwego zdarzenia połączone z hakowaniem w czasie rzeczywistym (może dlatego V ma zawsze zielone :D ).

Główną fabułę już skończyłem, chyba kilka złych wyborów pod koniec (zdecydowanie niegodnych Nomady ;) ) bo zakończenie uzyskałem depresyjne delikatnie mówiąc. W ogóle zastanawiam się czy ta historia w tym świecie ma prawo mieć jakikolwiek happy end, black mirror przychodzi mi na myśl w tej chwili. W każdym razie w święta podejdę jeszcze raz do zakończenia bo mam kilka pomysłów co można było zrobić lepiej.

"Śmierć w chwale czy żywot spokojnego człowieka?"

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...