Skocz do zawartości

[MULTI] Cyberpunk 2077


Recommended Posts

"Nieważne jak mówią, ważne żeby mówili"

 

A co do gatunku i porównań, sam CDP reklamował grę jako "inne gta", więc nie ma się co dziwić, że porównania do dzieł rockstara są. Ale faktem jest, że to bardziej action rpg, niż typowy sandbox ;) W grze mieszane są różne gatunki i nawet porównanie do serii far cry mogłoby być na miejscu, bo w końcu możemy biegać od znacznika do znacznika i "szczelać" do złodupców.

Ja wiedziałem co kupowałem, ale podejrzewam, że wielu dało się nabrać na marketing i kupiło gta z 2077.

Link to post
Share on other sites
58 minut temu, mabrothrax napisał:

Czyli klasycznie tania sensacja.

 

907pSEC.png

 

Poza tym nawet jeśli, to sama bym je sprzedała przed premierą, gdybym je miała. Kurs był tak wysoki, że zakrawało to już na bańkę, która za moment pęknie. Do tego warto pamiętać, że po premierze Wiedźmina 3 też poleciały, bo ludzie chcieli wreszcie mieć zysk, a nie trzymać akcje w nieskończoność.

 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, 7ym0n napisał:

W przypadku Kicińskiego podpadało by to pod insider trading, dlatego na pierwszy rzut oka news wyglądał na wyssany z palca. 

 

Fakt, choć odszedł bodajże w 2010 z firmy. Wątpliwości mogą jednak budzić koneksje rodzinne oczywiście. 

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, zbiku90 napisał:

No shit sherlock :) I tak za mało spadły, poniżej 200zł byłem gotów zakupić

 

Analitycy Bank of America ocenili, że powinny spaść do 100. Ale oni wieszczyli, że sprzedaż przez rok po premierze osiągnie raptem 15 milionów, więc za bardzo bym im nie ufała. ;) 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Offka napisał:
 
Analitycy Bank of America ocenili, że powinny spaść do 100. Ale oni wieszczyli, że sprzedaż przez rok po premierze osiągnie raptem 15 milionów, więc za bardzo bym im nie ufała.  

A ile tych kopii sprzedali... Szacunkowe dane z raportu cdp to 13 mil czyli realnie to mogli sprzedać 10 mil albo 15 :).... Także ten ich raport to bardziej na wyciszenie emocji i odbicie się na giełdzie.
Ale jednak inwestorzy chyba tego nie kupili do końca.

Dopóki nie będzie konkretnego raportu ile kopii na daną platformę zostało sprzedane to możemy się tylko na szacunkowych danych opierać.
 

Edytowane przez raiders
Link to post
Share on other sites
A ile tych kopii sprzedali... Szacunkowe dane z raportu cdp to 13 mil czyli realnie to mogli sprzedać 10 mil albo 15 default_smile.png.... Także ten ich raport to bardziej na wyciszenie emocji i odbicie się na giełdzie.
Ale jednak inwestorzy chyba tego nie kupili do końca.

Do puki nie będzie konkretnego raportu ile kopii na daną platformę zostało sprzedane to możemy się tylko na szacunkowych danych opierać.

Innych danych niż szacunkowe na razie nie mogą podawać, bo nie mogą być pewni, że spływające dane są pewne. To raczej normalna praktyka.
Ale nawet 10 milionów w ciągu dwóch tygodni, to niezły wynik. To znaczy że sprzedaż mimo zawirowań nie jest mała.

Jeśli chodzi o inwestorów to zapewne wpływa na ich reakcję wiele czynników. Tak czy inaczej na razie uznają, że z kupnem należy się wstrzymać. Nie sądzę też, by coś w najbliższym czasie wywindowało kurs zbyt wysoko. Może dopiero konkretna data premiery DLC.
Albo ogłoszenie prac nad nową grą.
Nie ma po prostu powodu by teraz grać na akcjach Redów. Wyniki sprzedaży mogą go nieco wzmocnić, jeśli będą dobre, ale też nie będzie to nie wiadomo co, jak przed premierą gry. Warto pamiętać, że giełda to kupno i sprzedaż z nadzieją dużego zysku. Im większa szansa na hejp, który znowu wywinduje ceny akcji, tym większa chęć kupna by sprzedać w szczycie.
Sądzę, że tylko inwestorzy strategiczni, z pakietami większościowymi myślą nieco inaczej o akcjach swoich spółek, bo rzeczywiście inwestują w daną spółkę kapitał, licząc na rozwój firmy i coraz większe zyski w dłuższym okresie czasu.
Ale czy mają duże powody do zmartwienia, to się dopiero okaże.
Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, zbiku90 napisał:

Zwroty już są w to wliczone jakby co

 

Nie do konca to jest prawda ,częśc zwrotów może i tak ale na pewno nie wszystkie . Bo większość zwrotów zostanie  rozpatrzona dopiero w styczniu . Do 21 albo 23 grudnia można składać wnioski o zwrot.

https://www.komputerswiat.pl/gamezilla/artykuly/sprobowalem-zwrocic-cyberpunk-2077-na-ps4-u-cd-projekt-red-oto-jak-wyglada-caly/lvm0jdm

 

A można podejrzeć ja  steam ile było  próśb o  zwroty ..ale prawdy i tak się nie dowiemy ile faktycznie kopii wróciło na PSstore  ile na Xbox store  ,a ile fizycznie .

Link to post
Share on other sites

CD Projekt pozwany przez inwestora. Powodem liczne problemy z grą Cyberpunk 2077

Jak wynika z argumentacji przekazanej przez Trampa, "Cyberpunk 2077 był praktycznie niemożliwy do uruchomienia na systemach Xbox i Playstation obecnej generacji z powodu ogromnej liczby błędów". W rezultacie firma Sony usunęło Cyberpunk 2077 ze sklepu Playstation store. Sony razem z Microsoft zostały zmuszone do zaoferowania pełnego zwrotu pieniędzy dla graczy, którzy zakupili wadliwą grę.

 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/cyberpunk-2077-cd-projekt-pozwany-przez-inwestora-powodem-problemy-z-gra/zb824bq,79cfc278

Link to post
Share on other sites
Da się uruchomić, grać, nawet ukończyć, ale do "dobrze", to sporo brakuje.
Mi się gra dobrze na moim Pc , nawet z RT średnio mam 75 FPS , błędów większych nie uświadczyłem po 25 godzinach gry, które by mi jakiś utrudniały grę . Dla mnie gra wyśmienita, fauna fabuła , fajne zadania poboczne, fajny świat wykreowany przez CDP. Fakt że na PS4 i Xbox one nie powinna wychodzić bo to po prostu już za słaby sprzęt. Słaby był 7 lat temu a teraz to już padaka. ;)
Link to post
Share on other sites

Grę skończyłem, po 101 godzinach obejrzałem wszystkie zakończenia. Osobiscie myślałem, że będą trochę lepsze. A tak, no cóż... tyłka mi nie urwało.

Dla mnie najlepszym z 7 zakończeń nie jest żadne, gdzie V powraca do żywych. Pół roku życia, to zdecydowanie za mało, żeby zdecydować się na tę opcję. Osobiście najbardziej podobał mi się koniec, gdzie Johnny dostaje drugą szansę na nowe, lepsze życie, a Arasaka zostaje pokonana. Zresztą widać w ostatnich scenach jak się zmienił, co daje nadzieję, że koleżka nie zmarnuje kolejnej szansy.



Tak po głębszym zastanowieniu, to mógłbym powiedzieć, że gra nie była o V, a właśnie o Silverhandzie i jego przemianie, a nasz protagonista był tylko motorem napędowym całej zmiany zachodzącej w konstrukcie Johnnego.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...