Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

W dniu 11.07.2021 o 20:26, GreQonE napisał:

sytuacja byłaby pewnie zgoła inna gdyby włączający się do ruchu/skręcający powoli się wynurzał zamiast od razu wjechać na pas

 

To jest dopiero patologia to ciągłę wpuszczanie. Jeden baran chce być miły, drugi w sumie tylko sobie sam winny, że temu pierwszemu zaufał i nie zerknie czy może i potem zdziwinie, że dzwon.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

W tym kraju autentycznie przestaje się dać żyć, jeżeli nie żyje się z socjalu

Jestem już bardzo blisko tego punktu zapalnego który sprawi przeniesienie mojego centrum życiowego gdzieś indziej

Link to post
Share on other sites

Dla mnie trochę to dziwne i dwa zdania nawzajem się wykluczają:
"podwyższenie maksymalnej wysokość grzywny do 3,5 tys. zł w postępowaniu mandatowym;
podwyższenie mandatu karnego do 5 tys. zł za przekroczenie dopuszczalnej prędkość jazdy o ponad 30 km/h"
Skoro w postępowaniu mandatowym maksymalna wysokość grzywny będzie wynosiła 3,5 tys to jak można dostać mandat na 5 tys?
No i druga sprawa czy te 30km/h to maksymalne przekroczenie prędkości? Dziś jest taryfikator i tam jest 50km/h.
Jeśli to 30 zostanie to taki sam mandat dostanie ktoś jadący 121km/h w terenie niezabudowanym jak i dekiel jadący 121km/h w zabudowanym. W końcu i ten i ten jadą szybciej o ponad 30km/h. Przyznacie, że raczej sprawiedliwe to nie jest.

Link to post
Share on other sites
Dla mnie osobiście powinny być mandaty proporcjonalne do zarobków osobnika.
Wtedy i Golf i Audi będą jechać normalnie.
Ale żadne złodzieje tak nie zrobią.
Ale z drugiej strony prawo powinno być równe dla wszystkich, czy gość z audi popełnił to samo wykroczenie mocniej? Bardziej?

Wkraczamy na niebezpieczne tereny, bo jeżeli tu mielibyśmy stosować taki symetryzm, to kto wie co dalej mogłoby się zadziac.
Pieszy przechodzący na czerwonym w conversach zapłaci 100 PLN mandatu, a ten w najkach 500?
Link to post
Share on other sites

Aktualizacja dupowozu 9-5 aero 2000r na 9-5 fake aero 2008r. W starym rozsypała się tarcza sprzęgła rozwalając dzwon skrzyni biegów. Chwilowo komfort wygrywa w nowszym ale tylko dlatego ze to jeszcze pełna seria. Jak uporam się z pewnymi mankamentami to wlatuje pełen zawias bilsteina b12 oraz pakiet 300+


6fa4fa6a4f7db6be43ed722bcd07eec6.jpg

  • Lubię to 4
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj jadę przez okolice, ktoś mi mruga światłami, sprawdzam czy mam włączone światła. Potem ktoś znowu mi mruga, sprawdzam czy mam drzwi otwarte.. A tu nagle widzę z prawej strony psiarskie stoją. Kompletnie się nie spodziewałem ich w tym miejscu, i mimo że jechałem jakieś 55km/h odruchowo dałem po heblach. Może nie zatrzymałem się, ale zwolniłem do jakiś 22km'h. (Gdyby nie te mrugania pewnie bym ich szybciej zauważył)
Przez te szykowane zmiany jeszcze bardziej zestresowany jestem. Nie wiem czy jak jadę 110 na drodze gdzie wolno 90 to jestem piratem drogowym? Wychodzi na to że tak. W dodatku u nas są takie bzdurne ograniczenia. Na drodze krajowej o dwóch pasach ruchu jest ograniczenie do 50km/h. 
Artykuł sprzed 7 lat:
Screen_Shot_07-21-21_at_12.34_AM.JPG.jpg

  • Smutne 1
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

Od czerwca takim wynalazkiem się rozbijam :wariat:

1.png

 

2.png

Nie odważyłem się przekroczyć 60 km/h a ponoć potrafi pocisnąć i 80 km/h maksymalnie (to już szaleństwo). Spoko zabawka na dojazdy/powroty z pracy przy aktualnej pogodzie na dystansie do około 50 kilometrów. Baza deski to Syl-08v3/Laotie po modach: dętki, łożyska, bateria i silniki, usztywnienie silników oraz osłony pasków zdjąłem bo przeszkadzały przy mocniejszym skręcaniu. Jak ktoś nie ma wprawy to na 4 biegu przy ruszaniu można z niej spaść, kilku znajomych i koleżanka się o tym już przekonało :D taki kosmos - rwie do przodu jak mały ścigacz.

 

E/ teraz już wiem co to znaczy to 100% elektromobilności w dużym mieście, praktycznie wszędzie tym dojadę, nie muszę martwić się parkowaniem...genialne to jest o ile nie będzie padało i o ile masz siłe w rękach to dźwigać (ponad 20 kg).

Edytowane przez Szarik
  • Lubię to 4
Link to post
Share on other sites

Kilka razy niewiele brakowało bym się wypłaszczył ale technikę mam opanowaną właściwie już po pierwszym kilometrze a po wyregulowaniu trucków jest bajka. Kiedyś dużo jeździłem na normalnej deskorolce i sporadycznie snowboardzie, tam łamałem kości co jakiś czas :D tutaj jest na razie luz.

Link to post
Share on other sites

Daleki jestem od bronienia pieszego ale zobaczcie jak jeżdżą Ci motocykliści, jak wyprzedza nagrywający, przejeżdżają przez pasy na czerwonym, tablice pozakrywane to jest wręcz bydło.
Może ten pieszy miał bliskie spotkanie z takimi deklami i został mu uraz? Jedno trzeba mu przyznać, odwagę miał

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...