Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Mam soft za 250 zł wstawiony . Od znajomego kolegi :D za wiele to nie dało , ale efekt adekwatny do ceny . W teorii 207koni w symulacji pokazało . W praktyce jest pewnie 190 maks 200 .

No i tylko raz sprawdzałem , na pewno można sporo urwać . Mam jeszcze plan na fmic to wtedy sprawdzę ile wyjdzie i może bardziej profesjonalna korektę programu się zrobi . 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, coco01 napisał:

Kruca fux, burza rajderów dopadła już na początku :P na szczęście ciepło było jeździć więc troche ciuchy obeschły na wietrze :P

 

Zostało mi troche gratów na moto, jakbyś coś potrzebował to wal na pw. Jakies ochraniacze typu buzer, ochraniacz karku czy porządne ortezy kolanowe się znajdą 

Link to post
Share on other sites
Niezbyt się znam na crossach ale czy nie masz przypadkiem zbyt luźnego łańcucha?
Nie strzelał przy wbijaniu 1 więc raczej jest w normie. Ale i tak trzeba będzie sprawdzić jutro naciąg, wyczyścić filtr, nasmarować co do nasmarowania.
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, coco01 napisał:
2 godziny temu, mabrothrax napisał:
Niezbyt się znam na crossach ale czy nie masz przypadkiem zbyt luźnego łańcucha?

Nie strzelał przy wbijaniu 1 więc raczej jest w normie. Ale i tak trzeba będzie sprawdzić jutro naciąg, wyczyścić filtr, nasmarować co do nasmarowania.

 

stara szkoła mx mówi żeby na końcu ślizgu między łańcuch a wahacz wchodziły ciasno 3 palce. Przelatałem trzymając się zasady naście lat i setki mth

Link to post
Share on other sites

Mini historia :!:

 

Przez 2 miesiące próbowałem sprzedać moją furmankę, którą miałem ponad 8 lat. Opisałem wszystko co było zrobione, co trzeba zrobić itp. Generalnie sporo tekstu i masę prawdy. Mimo, że samochód wystawiłem zdecydowanie poniżej rynkowej ceny (usterki), to miałem 3 telefony, a  proponowana cena - szkoda pisać. Mój szwagier/ stary wyjadacz "na dzień dobry" powiedział, abym skasował 90% tekstu i obniżył cenę. Fakt, ludzie odzywali się częściej ale znów cena podoba.

 

Ostatecznie zdecydowałem się na inne kroki, które de facto szwagier podsunął:

- wytnij kata (1500 zł odzyskane),

- przełóż opony i felgi (700 zł na oponach i 750 zł odzyskanych na felgach).

Autko sprzedałem handlarzowi szwagra za 3200 zł, co przełożył się łączne na zysk: 6150 zł, a autko było wystawione za 4500 zł do uzgodnienia. 

 

2 dni później handlarz wystawił samochód za 5900 zł ze stanem super, nic nie puka, zadbany itp.

 

Samochód bez sprawnej klimatyzacji (sprężarka do wymiany + coś jeszcze), podgrzewane fotele nie działają, skrzynia do wymiany (charczy z 1 na 2 biegu), wgniotła na drzwiach i nadkolu, falujący silnik, wyciekający olej z miski i tarcze, które już nie mają grubości tzn. powstało wgłębienie i parę innych detali.

 

ps. jak wygląda prawo, jeśli sprzedający podaje wszystkie cechy, że są na wyposażeniu ale nie informuje, że działają lub nie działają?

 

 

Edytowane przez logitech21
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, logitech21 napisał:

ps. jak wygląda prawo, jeśli sprzedający podaje wszystkie cechy, że są na wyposażeniu ale nie informuje, że działają lub nie działają?

W teorii, masz prawo rękojmi do zwrotu lub obniżenia wartości pojazdu. Niestety w praktyce ciężko jest to udowodnić (choć jest masa przypadków w sieci, że ludzie w sądach dochodzą swoich praw).

 

Pierwsza zasada kupna auta - nie zaniża się wartości auta na umowie. Bo to jest strzelenie sobie w kolano na dzień dobry.

Link to post
Share on other sites

Ja swojego merca wystawiłem w zeszłym tygodniu . Na razie po cenie wyższej jak kupiłem rok temu . Zobaczymy co z tego będzie . Jakieś  zainteresowanie jest .  

 

Kiedyś sprzedałem handlarzowi audi a3 z wieloma wadami  . Ale chyba jakiś był bardziej utrzciwy . Bo od razu odstawiliśmy auto do mechanika po zakupie (chyba , że na wycięcie katalizatora :D )

Kolega ma warsztat i naprawia czasem auta jednemu znanemu handlarzowi . To złego słowa nie może powiedzieć na jego temat . Naprawia co trzeba , nic nie kombinuje . 

Także chyba coraz lepiej się sprawy w tej dziedzinie mają . Ale wiadomo , czarnych owiec jeszcze jest wiele . 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...