Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Kończę  40 w tym miesiącu . Stwierdziłem , że mogę się przesiąść na mocniejszą maszynę niż 125cm :) Prezent od żony ,

Gilera nexus 500 . Na razie sobie raczej postoi , gdyż dopiero idę się zapisać na prawo jazdy . 

 

IMG_20210809_091543.jpg

Edytowane przez jakub1t
  • Lubię to 4
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

Colega @joker5513 prosił o parę słów z wrażeń po jeździe testowej Moto Guzzi V85TT więc piszę specjalnie dla niego.

 

Ogólnie rzecz biorąc pierwszy raz wsiadłem na motocykl klasy adv i pierwszy raz na moto guzzi.  Jazda tym motocyklem uświadomiła mnie, że adv to chyba nie moja bajka.

Czułem się na nim niepewnie niestabilnie i bez większej kontroli, pozycja niby wygodna ale jak dla mnie bez znamion kontroli nad maszyną - było mi po prostu źle. Natomiast silnik i napęd są bardzo spoko, przełącznik kierunkowskazów ciężko ogarnać kiedy się wyłączył no i znalezienie luzu graniczyło z cudem z moimi girami. Ogólnie motocykl raczej fajny, wygodny i do długich podróży zapewne się nada. No ale nie dla mnie.

 

Następny w kolejce był V7 Stone i mogę powiedzieć, że to na pewno maszyna która "tickle my pickle". I pewnie bardziej ku niej bym się skłaniał jak miałbym coś zmieniać - klasyczne motocykle w nowej oprawie to jest to :)

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 10.08.2021 o 08:13, adi777 napisał:

Nawet ładne te nowe Peugeoty.

We wnętrzu także.

 

Tylko ten puretech i ta akcja z paskami rozrządu plus zapychającymi się kanalikami olejowymi. Strach się bać, no chyba, że coś poprawili w nowszych seriach.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Mabro!

 

Ciekawe czy to kwestia tego Gutka czy na innych ADV też byś się czuł źle. Ja jak tylko finanse pozwolą przesiadam się na jakiegoś adventure. BMW 850GS albo Africa Twin. Chyba że okaże się że też nie mam na nim czucia. Ostatnio z kolegami śmigamy w dalsze trasy i na moim Vulcanie się zwyczajnie męczę. Tyłek i plecy po 300km ciągiem już błagają o litość. 

Link to post
Share on other sites
Tylko ten puretech i ta akcja z paskami rozrządu plus zapychającymi się kanalikami olejowymi. Strach się bać, no chyba, że coś poprawili w nowszych seriach.

Puretech to rzeczywiście porażka. Tutaj na szczęście 2.0 BlueHdi - czyli te stare dobre silniki PSA jedynie z dołożonymi śmieciami i utrudniaczami - fapy itp
Link to post
Share on other sites

Na wakacjach byłem C4 grande Picasso z właśnie 2.0 bluehdi 150 koni , zrobiłem  4300km.  Taki wystarczający do wszystkiego silnik . Z małymi minusami . 

Odnośnie mojego nowego skutera (nexus 500) to zdziwiła mnie jego masa . Patrzę , że jakoś ciężko się go pcha , przy manewrowaniu też trzeba uważać . W Piaggio x8 125 które waży 150kg te rzeczy szły dużo łatwiej .  Sprawdziłem wagę i napisane  217kg . Trochę mnie to zdziwiło , że jest taki ciężki . 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ponieważ nie miałem nic poniżej 250ccm to mam pytanie...
Syn pójdzie na A1 i chciałbym coś 125ccm na wzrost 190 i okolice...
No i rozsądne cenowo bo pewnie będzie glebione często na początku jego przygody z dwoma kołami...
Teraz jeździ minskiem u babci

Link to post
Share on other sites

Skutery są dosyć spore w kategorii 125 . Te same potrafią mieć silnik 250 , 500 . Ale młodemu raczej to się nie spodoba .

Varadero jak najbardziej . Kolega kilka lat (6 mniej więcej ) temu kupił nowego zipa vz2 125 za 5k . Wzrost 185 , 90-100kg i też tym śmiga i nie narzeka . Ewentualnie coś terenowego . 

48 minut temu, joker5513 napisał:

Cenowo rozsądnie.

Ja wiem czy rozsądnie . Jest to chyba najdroższa 125 . Jeszcze KTM Duke 125 nie ustępuje cenowo .

 

 

Zerknij sobie na zipa vz5 . O ile cię interesują chińczyki . 

Koledze jeszcze nic nie zdążylo się  zepsuć przez te lata . Tyle że młody pewnie będzie miał inny styl jazdy :)

Link to post
Share on other sites

Mamy Dacia więcej nie pójdzie , tylko 153 ? 

 

Kolega ma chyba jakieś kompleksy , patrząc po innych wpisach na forum .

W dniu 18.08.2021 o 13:51, AudiAWX napisał:

Kategoria termostaty...

 

Miałem tego nie włączać , bo niby temat banalny . Ale dowiedziałem się do czego jest ten mały zaworek w blaszce . Nigdy to mnie nie zastanawiało . Może i przez to miałem kiedyś jakieś problemy z odpowietrzeniem . 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...