Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Przeca Lexy są tanie w utrzymaniu, tam prawie nic się nie psuje, tylko eksploatacja.

 

Co do samego RC-F, jak zawsze w Lexusach - moim zdaniem rzecz jasna:

- Przełożenie układu kierowniczego za luźne, mało feedbacku z drogi

- Bardzo wąski pedał hamulca, co wprowadza dyskomfort podczas dłuższej jazdy

Link to post
Share on other sites
W dniu 31.12.2020 o 03:58, AudiAWX napisał:

Lex fajny, ale wszyscy znajomi którzy to mieli już sprzedali, podobno utrzymanie masakra.
Swoją drogą to siada w nich wszystko co wsadzili z Avensis, czyli chyba ta Toyota nie taka super...
 

 

A u mnie znajomy stomatolog co pół życia jeździł Mercedesami E/S jak w jakimś modelu po 2000 roku wszystko mu wysiadało w elektryce, to jeszcze kupił żonie jako ostatniego merca bodaj SLK, bo takie małe coś miała dwudrzwiowe i to był ich ostatni. Potem jego znajomy stomatlog pokazał mu Lexusa G400 i do dzisiaj Mercedesa kijem nie tykają i tylko Lexy kupuje. A jako małe wozidło dla żony, ostrej szcześćdziesiątki :E, to kupił ze 2 lata temu Macane.

Link to post
Share on other sites

A u mnie w alfie wgrałem dziś program otrzymany drogą mailową  :) W teorii z seryjnych 175km 385nm na 207km  i  463nm . Coś tam czuć różnicę ale nie miałem dziś czasu testować .  Jutro posprawdzam logi i zobaczymy czy trzeba jakąś korektę zrobić . 

 

Może też na hamownię się kiedyś pojedzie jak znajdę luźne 100zł .

Link to post
Share on other sites
Miał ktoś styczność z Mondeo ST220?
Ile trzeba by średnio teraz zapłacić za sztukę bez specjalnego wkładu, powiedzmy na start rozrząd i olej z filtrami?
I w sumie to samo odnośnie Megane II RS?
Poniżej 20 tyś ciężko znaleźć, powyżej zazwyczaj zadbane modele ale coraz mniej ich

Wysłane z budki telefonicznej przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

W fordzie ST to na dzień dobry wymiana pękniętej tulei cylindra. Wiem bo mam, pi razy drzwi 5000.
Wiem bo mam. A więcej znajdziesz w internecie, to silnik 2.5 Volvo tylko ford coś spieprzył z chłodzeniem lub materiałem.
U mnie siedzi w S-Max 220.
Blaszkowanie trochę pomaga, zaślepienie pogarsza bo jeszcze bardziej się przegrzewa.


  • Lubię to 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Mój 2008 2.5 220 koni.
Ale od roku w zasadzie go nie dotykam. Założyłem 3 silnik i jeździ brat, siorka i inni z lekka nogą. To takie 220 koni gdzie możesz korzystać ze 150 bo się rozpadnie.
Hmm, 3.0 w autobusie chyba nie było, szkoda...


Link to post
Share on other sites

Ja myślę ciągle o zmianie MK3 na MK4 i na forum mondeoklubpolska polecają właśnie 2.5T ale polifta, może tam coś poprawili.
2.0 odpada bo ledwo napędza MK3 i bierze olej na potęgę

Wysłane z budki telefonicznej przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites

Trzeba uważać na allegrowe choć można trafić.
Np. komplet sprzęgła z dwumasem kupilem za 500zl , gość pisał że przebieg auta 90tys i faktycznie wizualnie jak nowe. Zaoszczędzone 1500 zł, silniki tylko z gwarancją kupować.


Wysłane z budki telefonicznej przy użyciu Tapatalka

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, JohnyRambo napisał:

silniki tylko z gwarancją kupować.

No niby czasem kasę zwrócą , ale sam kupiłem jakieś 20 lat temu taki silnik . Zamontowanie trochę kosztuje i się okazało , ze uszczelka pod głowicą wysypana . mogłem oddać , ale koszt wyjęcia by doszedł i szukanie od nowa . To poszło jeszcze ładnych kilka zł na wymianę uszczelki . Sytuacja kolegi ,  pojechał kawał drogi kupił silnik wszystko zamontowane , nowy rozrząd itp . silnik działa na 3 cylindrach  . 4 się okazało 0 kompresji . Owszem kasę zwrócili , ale co zresztą . Następnym razem jak kupowałem silnik to tylko podłączony , gdzie mogłem sprawdzić jego stan . 

Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, JohnyRambo napisał:

Poniżej 20 tyś ciężko znaleźć, powyżej zazwyczaj zadbane modele ale coraz mniej ich

Wysłane z budki telefonicznej przy użyciu Tapatalka
 

O stary, żeś odkop zrobił, że bym Ci złotego szpadla tu wkleił XD

Trochę się zmieniło od tego czasu :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...