Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Zwykłą renowację lakieru możesz zrobić sam (mycie, glinkowanie, polerowanie, i zabezpieczenie) dając dwa razy mniej.

Zazwyczaj trwalosc takiego zabezpieczenia to od kilku miesiecy do nawet jak Grequ napisal 40k km, czyli ponad rok. Wszystko zalezy czego uzyjesz i jak bedziesz o to dbal.

Polecam ten kanał na jutubie ;)

 

BTW. Ktory rok Mazdy? I silnik?

Edytowane przez B o r o
Link to post
Share on other sites

Wiem, że można zrobić samemu, bo już się bawiłem "Meguiars Paint Restoration Kit". Myślę jednak, że odpowiednia firma zrobi to lepiej a ja mogę sobie potem myć i woskować we własnym zakresie.  :)

 

Mazda jest z końcówki 2003 roku, ale pierwsza rejestracja w Niemczech kwiecień 2004 i kupiona od pierwszego właściciela. Silnik 1.6 benzyna, 105 KM, także znośnie. Udokumentowany przebieg prawie 150 tys. km. Generalnie jestem zadowolony, bo ten model jest na łańcuchu i nie mam z nim większych problemów. 

Link to post
Share on other sites

Znasz może jakąś godną polecenia firmę, zajmującą się auto detailingiem z Warszawy lub okolic? Bo trochę ich jest...  ;)

Mogę śmiało polecić odnowę u Kalbarczyka przy Puławskiej 425, kosztowała mnie parę lat temu jak dobrze pamiętam coś koło 350 zł. Równo rok lakier wyglądał super, pewnie by się dłużej utrzymał efekt jakbym nie jeździł na myjnię automatyczną raz w miesiącu z braku czasu :].

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Srebrny, coś takiego bo auto srebrne. Fela ameliniowa. Klikacz doradzaj szybko, bo zaraz tata z pracy wraca :P

No ale jak tak poważnie to jeszcze sobie kup spray podkładowy, coś to odtłuszczania, papier ścierny itd żebyś nie zrobił z siebie Janusza tuningu :D

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

http://tapatalk.imageshack.com/v2/15/03/25/b70aaf88410b47c6af1015dba6585ac5.jpg

:)

 

Zmatowione, oklejone, miałem kawałek podkładu to prysnalem tam, gdzie wytarłem do gołego aluminium. Mówisz pryskac całe podkładem? To jutro się obkupię. Aceton techniczny da radę do odtluszczenia? (bo mam całą puszkę).

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy aceton techniczny da radę (myślę, że powinien). Na wiertarkę stalowa szczotka (albo bezpieczniej wlóknina ścierna/papier ścierny), jedziesz od środka felgę, potem odtłuścić benzyną ekstrakcyjną/acetonem/jakimś rozpuszczalnikiem następniewypada na to położyć podkład, prysnąć spreyem (może i nawet 2 razy) a na końcu bezbarwnym lakierem i wg mnie tak to powinno wyglądać :P Pogrzeb coś w necie, bo na pewno ktoś próbował "odświeżyć" felgi :D

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

Jeśli jesteś z okolic śląska, to w okolicy koszt renowacji felgi- piaskowanie + lakierowanie proszkowe od 80 do 110 w zależności od rozmiaru. Jeśli felga ma ubytki to opcje są dwie, droższa i lepsza czyli spawalnicze wyrównanie ubytków plus malowanie proszkowe ok 200zl sztuka, klasyczne szpachlowanie i lakierowanie na mokro ok 130zl sztuka. Felgi odbierasz i wyglądają jak z fabryki.

Domowym sposobem wyjdzie pewnie taniej ale efekt pozostawi wiele do życzenia. Szczególnie jeśli nie zdejmiesz opon z felg...

Link to post
Share on other sites

Audi A4 jak większość u nas na forumie, Tyle że już daleko mu do serii jak z fabryki wyszedł. :P
Zresztą tych co modza lub naprawiaja wszelkie Audi zapraszam.

Edytowane przez spider_1987
Reklama bez zgody administracji
Link to post
Share on other sites

Planuję zakup , i nie wiem co wybrać czy Ford Puma czy opel Tigra. Tylko dla mnie , rzadko jeździ ze mną druga osoba. Zobaczę ile kasy uzbieram i zdecyduję, no chyba że wygram w konkursie jakimś autko. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...