Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Postawiłem dzisiaj demono obok nissana "żart" i śmiało mogę stwierdzić, że mam crossovera. Ten sam prześwit, ta sama odległość między kołem a nadkolem.... Muszę zainwestować w Eibach'y lub coś innego obniżającego.

Link to post
Share on other sites

Sports Utility Vehicle czyli teoretycznie autko z lekkim zacięciem sportowym, ale większe od kombiaka (wyższe, dużo miejsca na bagaż/ładunek), wysoko siedzące, ale nie aż tak wysoko jak rasowa terenówka i Full time AWD, a już się spotkałem niejednokretnie z tym określeniem wobec kombiaków AWD, bo dumniej brzmi

w skrócie coś pomiędzy kombi na dorosłą terenówką, przy czym pisząc dorosła przychodzi mi na myśl np stary nissan patrol

Link to post
Share on other sites

Sportwagon to określenie alfy i do alfy się odnosi. I nie spotkałem się żeby ktoś je pomylił z SUVem. A jak ktoś ma wątpliwości to mu można wyrecytować najlepsze ogłoszenie o sprzedaży 156 ;) 

 

"Konkretnie alfę romeo 156 sportwagon. Czyli kombi, ale alfy nie kala się niemiecką przyziemnością słowa "kombi". W kombi to się wozi cyklon b albo kompletne wydanie "Bawarskich przygód małej Helgi" na blue-ray. W kombi jeżdżą zombie. "

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Sports Utility Vehicle czyli teoretycznie autko z lekkim zacięciem[...]

A, teraz rozumiem o co Ci konkretnie chodziło :)

 

 

Sportwagon to określenie alfy i do alfy się odnosi.

No nie wiem, Peugeot również używa określenia SW/sportwagon dla swoich kombiaków, np. model 308.

Potem jeszcze jest Acura TSX, KIA Ceed (tutaj konkretnie sportSwagon), BMW coś też mi się kojarzy, że używa sportwagona do określenia kombiaka.

Edytowane przez Johny3
Link to post
Share on other sites

 

 

BMW coś też mi się kojarzy, że używa sportwagona do określenia kombiaka.
 

 

A nie przypadkiem Touring?


VW - Variant

Opel - Caravan

BMW - Touring

Audi - Avant

AR - Sportwagon

 

O to chodzi? Tak to leci?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Alfa wprowadziła określenie sportwagon razem z premierą 33 i jakieś plebejskie peugeoty czy kia siiiiii (apostrof) di to taka pepsi zamiast coli ;) A sportSWAGon to już szczyt cebuli ;) I jak widzisz w podanym przez siebie linku BMW za wielką wodą też używa tego określenia a nie szlachetnej alfiej krwii  :D

Link to post
Share on other sites

Mogli w ogóle zrezygnować ze sport, SWAGon by wystarczył :D

Ale akurat BMW to jedna z niewielu marek, do których bez żalu przesiadają się miłośnicy Alfy (choćby przez brak następczyni 159). W sumie to sam nie wyobrażam sobie teraz przesiadki do innego samochodu w podobnych pieniądzach, passeratti czy inne vagi, nie mówiąc o peżotach, czy honda 'szybsza niż wygląda' Cywik

Link to post
Share on other sites

Ładny peżocik Skeeper ;)

 

A ja dziś zmieniam gumy, nie jest źle :D

https://images.tapatalk-cdn.com/15/04/11/1468e364dbb464800a82455a025ac673.jpghttps://images.tapatalk-cdn.com/15/04/11/ed59d482ba7559f840c403a8d268a19a.jpg

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...