Skocz do zawartości

Recommended Posts

Referenty (Founders) są trochę droższe od najtańszych niereferentów. Ale sporo tańsze od takiego Strixa, AMP Extreme czy FTW3. 

 

Niereferent (tani) ok. 3 kafle. Niereferent na wypasie pewnie jakieś 3600-3800zł.


Bo musi - taka 3070 ma 220W :wariat:

 

A moja 2070S ma 300W bez kagańca. Wiesz, to niewiele mówi. Pytanie jak realnie wyjdzie i jak bardzo wewnątrz to chłodzenie wykastrowali. Bo z zewnątrz to tam guzik widać. 

Link to post
Share on other sites

Jestem w 100% pewny, że referent FE 3070 ma chłodzenie identyczne jak FE 2070S a jedyne zmiany jakie zaszły to wygląd zewnętrzny.

Te karty mają praktycznie to samo TGP więc po co zmieniać coś co w referencie 2070S było dobre.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Bazujac na swoich doswiadvzeniach NIE POLECAM KATEGORYCZNIE nawet rozwazac zakupu jakichkolwiek topowych kart od Aorus czy Gb - patrz watek o turingach i "kultura pracy" wraz z temperaturami mojej 2080ti aorus extreme

 

Dzięki za info. Zastanawiam się czy FE nie kupić, zwodować i podkręcić.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za info. Zastanawiam się czy FE nie kupić, zwodować i podkręcić.

Też myślę na Foundersem 3080. Tylko żeby nie był to gorący helikopter bo kolejnej takiej karty nie zdzierżę. Wodować nie będę bo nie mam do tego zdolności manualnych i chęci. poza tym najpewniej coś bym spartolił. Już wymiana pasty w poprzednim GPU spowodowała sporo potu na moim czole.

 

Warto by załapać się na premierowy rzut 17.09 bo bardzo obawiam się problemów z dostępnością kart. TFU TFU nie daj Boże okaże się że na kartach z Gddr6x dobrze się kopie i znowu górnicy zaczną wykupywać wszystko na pniu.

 

Czy lepiej poczekać na testy autorskich konstrukcji? Sam nie wiem. Nigdy nie miałem ROG Strixa od Asusa w żadnej z kart. Może dąć im szansę?

Link to post
Share on other sites

Bazujac na swoich doswiadvzeniach NIE POLECAM KATEGORYCZNIE nawet rozwazac zakupu jakichkolwiek topowych kart od Aorus czy Gb - patrz watek o turingach i "kultura pracy" wraz z temperaturami mojej 2080ti aorus extreme

Generalnie jeśli chodzi o temperatury to tak, natomiast to są świetne karty w kontekście LC. Sam rozważam w tej gen albo RTX 3090 AORUS Xtreme albo ASUS Strix z uwagi na to, że nie podoba mi się umiejscowienie wtyczki PCI-E w refie (do tego zabawa z adapterem i jakieś małe fikuśne oploty wyjdą z tego) no ale na więcej konkretów odnośnie długości pcb, bloków na karciochy, biosów i sekcji VRM jakie mają te potworki, trzeba poczekać jeszcze.

Link to post
Share on other sites

Szczerze mowiac tez sie zastanawiam nad zakupem u nvidii fe. +-3300zl a takie 3 wentylatorowe evga pewnie ok 4k jak nie wiecej. Wogole boje sie o ceny tych kart w Januszowych sklepach, bo zaloze sie ze znajda sie tacy co zawolaja 5k za 3080. Kupilem raz 980ti fe a potem dokupilem inne chlodzenie powietrzne za 250 zl i temperatury poszly bardzo w dol, a koszt nadal nizszy byl niz jakakolwiek inna autorska konstrukcja.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...