Skocz do zawartości

Recommended Posts

Co jest niepoważnego w pasji którą łączy się ze swoim zajęciem?

Kupiłeś 980TI ,1080TI,RTX 2080ti ,RTX 3090 bez żadnej ''analizy'' bo sie pojawiła  i tyle 

i taka samo  kupisz 4090 ;)

mnie kusi ten FE.

no nie wiem nie wiem 300 wat to tam odleci w decybelach

mnie kusi ten FE.

No refy są bardzo fajne, szczególnie pod LC. Natomiast akurat przy Ampere coś mi nie pasuje wizualnie w aspekcie oplotów do wtyczki 12 pin. Do tego pcb nieco przykurcz więc z blokiem LC będzie to wyglądać dziwacznie. Sam mam zajawkę na Strixa, 3x 8 PIN, dłuższe pcb, fajne smaczki do OC i pod dedykowanym blokiem z gelidami 15 MK/w będzie to przyjemnie latać :)

ryzen do takiej karty fuj :D ...

A co w tym fuj? To Intel jest fuj! Plebejskie takie, niebieskawe nijakie.  :->

Czy tylko mi nie podobają się niereferencyjne RTX'y 3000? Są brzydkie i na siłę gamingowe... Na razie odziwo tylko Founders mi się podoba - jest stonowany.  :roll:

Też się sprawdzi, wszelkie aspekty są ciekawe. Tak swoją drogą...

https://wccftech.com/report-nvidia-geforce-rtx-30-gpus-to-be-in-short-supply-until-2021/

Dlatego też polecam się mocno zastanowić nad puszczaniem obecnie GPU w bardzo niskiej cenie bo jest duże ryzyko zostania na lodzie. Ampere szybko się wyprzedadzą i będą braki magazynowe. "Błyskawiczni" biznesmani będą sprzedawać Ampery w wyższych cenach na Allegro, ceny Turingów się ustabilizują i będzie wiele siedzących na integrach ;-)

Jeżeli ktoś jest mocno ograniczony to może... przypominam że mieszkamy w UE, zakup karty w DE, FR, Belgii, Holandii nie jest większym problemem. Za rogiem mamy chociażby casekinga oraz mindfactory (trzeba korzystać z usługi paczkomatu wysyłkowego, bo detalu nie wysyłają poza DE).

Od lat nie kupiłem ani karty graficznej ani high-endowego laptopa w Polsce, bo to po prostu się nie opłaca. 

@Gosu, zamawiam testy 3080'tki Founders z Ryzenem  :D

Kupiłeś 980TI ,1080TI,RTX 2080ti ,RTX 3090 bez żadnej ''analizy'' bo sie pojawiła  i tyle 

i taka samo  kupisz 4090 ;)

no nie wiem nie wiem 300 wat to tam odleci w decybelach

Kupić, kupiłem oczywiście. Ale nie sprzedawałem za grosze nigdy w popłochu wcześniejszego topu przechodząc na nowy. Zmieniam karty z generacji na generację tuż po premierach, a starszy sprzęt zazwyczaj sprzedaje albo z minimalną stratą (a, to i tak amortyzacja użytkowa) albo nieraz i bez ;-). Także cierpliwość i świadomość tego co się na rynku dzieje jest bardzo istotna. Takie są fakty i opieram to na dużym w tych aspektach doświadczeniu.

Sam zobaczysz, że ten kto teraz za grosze sprzeda RTX 2080 Ti / RTX 2080 SUPER etc. I nie załapie się na kupno Ampere, będzie pluł sobie w brodę :)

Wniosek jest jeden - trzeba zaryzykować i szybko coś zamówić. Nie ma miękkiej gry !! :)

Ja grzecznie czekam do listopada. Recenzje, info czy znów karty nie będą padać, czy łatwo jest rozkręcić Foundersa itp itd. 

Remember boyz, NO PRE-ORDERS! Nie w erze kłamstw, hipokryzji oraz krętactwa marketingowego. 

9448562.jpg

Jakby ktos chciał2 wentylatorową

dlatego twoja sygn tak wygląda :D;)

Po trochu na pewno też właśnie dlatego, że za sprawą znajomości rynku i przewidywania pewnych sytuacji na nim, nie wywalam kasy w błoto tylko systematycznie ulepszam sprzęt i robię to z głową. Powtarzam często, że jak raz się pójdzie w topy to się na tych topach zostanie i będzie cały czas coś ulepszać. Oczywiście jeżeli ktoś ma taką pasję, czerpie z tego przyjemność i dodatkowo w pełni wykorzystuje możliwości konfigu. Mega to radochę daje ;-) No i efektem ubocznym tego jest mój kanał na YT oraz powstanie niszy którą się zajmuje. Pasja to pasja :)

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 2

Z autorskich wersji jak się uda to wezme EVGA za samo podejście do klienta - uznawali zawsze każdą reklamacje. Nawet piszczące cewki i wymieniali na nowe, ich podejście = masz być zadowolony z zakupu. RGB się wyłączy i będzie ok.

Ja mam taki sam zamiar tylko z góry trzeba wiedzieć, że karty od EVGA będą najdroższe jak zawsze, czyli taki 3080 nie będzie tańszy niż 4000 zł a 3070 będzie pewnie za ok 3000 zł.

Edytowane przez BuNcOL5s

Zobaczymy jak bedzie, do EVGA warto dopłacić, nie jak w przypadku TFU Fantastic Gamer Edition, a może się okazać że nowe FE są spoko i nie warto będzie przepłacać - wszak wizualnie najładniejsze

Oby tylko FTW3/FTW4 zachowała 4pin gniazdo dla wentylatorów. Dolne wentyle w budzie sterowane przez GPU to optymalne rozwiązanie. U mnie SW3 są kontrolowane przez GPU w zakresie 600-1000rpm. 

Remember boyz, NO PRE-ORDERS! Nie w erze kłamstw, hipokryzji oraz krętactwa marketingowego. 

dokładnie.

Dobrze że coś w końcu ruszyło, jak się to wszystko potwierdzi to sporo z mojego marudzenia pójdzie w odstawkę ale najpierw chce to zobaczyć to na półce w sklepie i po testach. Na preorder jestem" za mało świadomym userem" @Gosu Ty będziesz pewnie od razu celował w top, ale czy pojawią się u Ciebie też testy pokroju 3070? Jak będziesz miał możliwość to zrób na bank poszerzysz sobie na kanale potencjalnych odbiorców, bo jak sam widzisz nadzieje są spore.

• Popieram 1

dokładnie.

Dobrze że coś w końcu ruszyło, jak się to wszystko potwierdzi to sporo z mojego marudzenia pójdzie w odstawkę ale najpierw chce to zobaczyć to na półce w sklepie i po testach. Na preorder jestem" za mało świadomym userem" @Gosu Ty będziesz pewnie od razu celował w top, ale czy pojawią się u Ciebie też testy pokroju 3070? Jak będziesz miał możliwość to zrób na bank poszerzysz sobie na kanale potencjalnych odbiorców, bo jak sam widzisz nadzieje są spore.

Jak najbardziej również RTX 3070 stestuję. Niemniej priorytetowo RTX 3090 i RTX 3080 vs TITAN RTX vs RTX 2080 Ti. Testy NVLink 2x RTX 3090 zrobię w późniejszym czasie.

Zresztą ja nieraz robię testy sprzętu ze średniego segmentu etc.

Tutaj ciekawostka jak lata RTX 2060 (nie SUPER) na LC, 2160/16000 i 35-36C :)  "Horizon Zero Dawn" 2560x1440p na najwyższych zaskakująco przyzwoicie. Akurat konfig w którym główne GPU to RTX 2080 Ti, a RTX 2060 ogarnia dodatkowe trzy monitory. Łącznie podpiętych 6 monitorów i takie małe obejście żeby klient nie musiał Quadro brać ;-)

Edytowane przez EH_Gosu
  • Popieram 1