Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ale jaki podatek? Cena podana dla klienta indywidualnego zawsze musi być ceną brutto. Na tej samej stronie, w takiej samej cenie jest 2070S więc NV żadnego podatku od nowości nie przewiduje. Polski VAT raczej tu nie obowiązuje, bo wysyłka i siedziba nie jest w Polsce jeżeli dobrze kojarzę, ale w grancach UE (więc cła i doliczania lokalnego VAT'u nie ma).

Nie do końca tak jest. W Rzeszy, jak już trafnie zostało to zauważone, obowiązuje inna stawka VAT, 16%. W związku z tym jeżeli kupujesz z Polski to powinieneś zgodnie z przepisami dopłacić różnice procentową. Co więcej, jeżeli pojedziesz kupić kartę osobiście do Zgorzelca (albo poprosić @Muttiego żeby kupił :P) to po przekroczeniu "granicy" (w praktyce po powrocie do miejsca zamieszania) TEŻ powinieneś dopłacić różnice w VAT.

 

Tyle teorii, w praktyce wiadomo jak jest ;)

Link to post
Share on other sites

No a jak mówiłem, ze nie może być tak drogo bo konsole to się wszystkie śmiały.. jest super, kupuje 3060 który powinien być na równi 2080ti, nawet trochę lepszy - przewiduje 15-17tflops

Nie rozpędzaj się tak - 3070 ma być nieco wydajniejszy od 2080Ti więc 3060 na pewno będzie sporo słabszy. Obstawiam poziom RTX2080.

Link to post
Share on other sites

No a jak mówiłem, ze nie może być tak drogo bo konsole to się wszystkie śmiały.. jest super, kupuje 3060 który powinien być na równi 2080ti, nawet trochę lepszy - przewiduje 15-17tflops

3060 raczej max koło 208oS powinien wylądować, co i tak będzie świetnym wynikiem (wydajność ogólna, bo w RT powinien przeskoczyć Ti)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kląłem i psioczyłem pod nosem jak moja Aoruska poszła kilka dni temu za 3700... Dobrze że zdążyłem :) Jeżeli tak się sprawy mają to w moim domostwie zostaje póki co PS4 Pro (na V rzucać się nie będę). PC zostaje i będzie miał się dobrze ze świeżutką 3080 na pokładzie :) Byle tylko fajne edycje niereferencyjne były dostępne i nieprzesadnie droższe od Foundersów :)

 

W sumie dobrze że tak będzie - konsola jest spoko ale bardziej jako uzupełnienie PC :) Wraca mi wiara w rynek PC'towy :)

 

Na 3090 rzucać się nie zamierzam. Chociaż niewiele mniej zapłaciłem za 2080Ti 2 lata temu. 

 

W sumie fajnie byłoby mieć szklaną kulę :) W 2018 mogłem sprzedać monitor 4k który dostałem w prezencie i kupić jakiś monitor 1440p, spokojnie olać Turingi, 2 lata pośmigać na posiadanej wtedy 1080Ti, a teraz kupić obecny monitor i 3080. Ile by siana w portfelu zostało :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czemu? To, ze z RT on pobije 2080ti jest pewnie, bez pewnie będzie odstawała z 10% i uplasuje się 2080s/2080ti

Po między 2080S a 2080Ti jest ~33% więc nie zestawiaj tych kart ze sobą ;)

Jeśli RTX3070 ma być nieco wydajniejszy od 2080Ti to RTX3060 za pewne znajdzie się blisko 2080 i 2080S bo te karty dzieli niecałe 10%.

Bez RT czy z RT różnice wydajnościowe powinny być podobne co już pokazał DigitalFoundry.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Wszyscy hola hola... chwilunia!

 

Nowe GPU są w ciul mocarniejsze. Ale zaraz się okaże że bilans będzie na zero, bo deweloperzy sobie pozwolą olać optymalizacje "bo przecież GPU pociągnie".  :rotfl:  :rotfl: Albo porty z nowego Xboxa. Ala mortal kombat 10. xD

Link to post
Share on other sites

Ciekawi mnie jak wypadnie teraz AMD? Nv zaszalała tym razem, ale 3000zł za kartę średniak?

 

No to może po premierze 30xx wreszcie kupię sobie 2060S w dobrej cenie :P

Jakie 3000zl? 3070 będzie za ~2300

Po między 2080S a 2080Ti jest ~33% więc nie zestawiaj tych kart ze sobą ;)

Jeśli RTX3070 ma być nieco wydajniejszy od 2080Ti to RTX3060 za pewne znajdzie się blisko 2080 i 2080S bo te karty dzieli niecałe 10%.

Bez RT czy z RT różnice wydajnościowe powinny być podobne co już pokazał DigitalFoundry.

Gdzie ja zestawiam? Napisałem, ze uplasuje się pomiędzy 2080s/2080ti wiec czytaj uważniej
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...