Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 1 miesiąc temu...

Cześć.

 

Musze wybrac nvidie quadro/Axxxx (do prac 3D w CAD/BIM) i problem polega na tym, ze nie mam pewnosci ktory model wziac. Przykladowo A4000 czy A2000 albo np. T1000? Roznia sie glownie cena. Nie mam pojecia czym sie w praktyce bedzie roznic starszy/słabszy model od nowszego. Czy na pewno starszy/słabszy bedzie mial takie samo wsparcie i obsluge wszystkiego jak nowy. Jezeli wezmę A2000 (6 lub 12 GB) to bez żadnego problemu będzie można pracować w autocadzie czy koniecznie musi być np. A4000 16 GB? W przypadku tych gpu nie mam punktu zaczepienia, nie wiem na co zwracać uwage i czym się sugerować. Technologicznie są podobne, ale jak to wygląda w codziennej pracy? Jest mi w stanie ktoś to konkretnie wytlumaczyć?

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że modele Axxxx są do nieco innych workloadów (data centre/server), do samego CADa często starcza i karta cywilna, czy jest jakiś konkretny feature QUADRO który potrzebujesz do pracy?

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Cytat

AutoCAD is primarily a CPU-based software, which means that it relies more on the processing power of the CPU than the GPU. However, some operations in AutoCAD can benefit from having a good GPU, especially if you are working with large and complex 3D models.

When choosing a GPU for AutoCAD, you should look for a card that has a good balance of graphics performance and price. Some of the best GPUs for AutoCAD include:

  1. Nvidia Quadro RTX 4000
  2. Nvidia GeForce RTX 3070
  3. AMD Radeon Pro WX 7100
  4. Nvidia Quadro P2200
  5. AMD Radeon Pro WX 5100

It is important to note that the performance of the GPU may also depend on other factors such as the amount of RAM, the speed of the CPU, and the type of storage device. Therefore, it is recommended to have a balanced configuration that meets the requirements of AutoCAD and your specific workflow.


Cytat z przed 8 miesięcy. Na stronie CAD'a mają (do Win11) sterownika aż do Maxwella (GTX 750) aktywne do CAD'a 2024, więc chyba nie ma problemu z tym, że coś z twojej listy straci support. Wg opisu, GPU potrzebne tylko do prezentacji 3D w CAD'zie, żadne AI/Tensory/CUDA nic z tych rzeczy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...