Skocz do zawartości

Recommended Posts

Trochę się dziwię, że nagle ludzie wyprzedają swoje karty. Przecież nowe RTXy nie pojawiły się nawet w testach, więc do końca nie wiadomo jak to jest z tą wydajnością i żeby za chwile się nie okazało, że jednak nie jest tak kolorowo. Mało to razy jakiś producent coś obiecywał, pokazywał wykresy, tabelki, a później okazywało się to mocno przerysowane?

Ale wiesz, kiedyś to 1060 GTX pokonywał 980, więc teraz nie byłoby zdziwienia gdyby 3060 pokonał 2080. 3070 zatem 2080Super/Ti... nic nowego w sumie. Po prostu ludzie są zdziwieni, że nvidia zachowuje się jak dawniej, a nie podbija jeszcze poprzeczkę.

Edytowane przez korzychxp
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam tak samo :) W życiu nie dałem za grę więcej niż 100zł, unikam spoilerów i ogrywam sobię gierkę w 2-3 lata po premierze załataną i nierzadko z wszystkimi dodatkami w wersji GOTY itp. Niestety przy okazji nabawiłem się manii kolekcjonowania różnych serii i często kupuję (niby za grosze ale jednak) jakieś starocie albo nieudane części których nigdy nawet nie zainstaluję :P

Wracając do tematu to kupiłem 2 miesiące temu RX 5700 XT i tego się póki co trzymam. Muszę najpierw odłożyć na jakiś porządny monitor bo przy 1080p 60hz to gpu się nudzi. Myślę że 3060 z wydajnością 2070S w cenie max 1500zł może bym przytulił. Czekam na premierę CP2077, zobaczymy jak z optymalizacją i ray-tracingiem będzie.

3060 nie będzie konkurował z 2070s, a 2080s już bardziej.
Link to post
Share on other sites

No właśnie nie wiem czy wystarczy mi do 4k, póki co siedzę na 1440p,bo gry poniżej 90fps (przygodówki pokroju assasyna) i ponieżej 120fos (wszelakie FPS szczególnie sieciówki) są dla mnie "niegrywalne", więc póki nie udowodnią że te karty robią z 4k przynajmniej to co teraz 1080ti w 1440p, nie przesiadam sie na wyższą rozdziałke. A SLI w 3080 podobno nie istnieje.

 

Ja siedzę na 4K od 2016 roku. 980M SLI vbios premy (180w TDP + OC) a teraz 2070S (bez kagańca na 300W). Nie narzekam przy 2070S. :) 2070S/2080 spokojnie wystarczają do komfortowej gry w 4K, chociaż w tytułach AAA zapomnij o ultra detalach. Ale i tak jest lepiej niż FHD Ultra.

 

Control (high + DLSS + RT), Metro Exodus (high + DLSS + RT), BF V, Wiesiek 3 (Ultra bez hairworks), GTA V (Online), World of Warships (Ultra), PoE, WoW itp bez problemu w 4K lecą. A warto wspomnieć że się przesiadłem z monitora AUO 165Hz 1440p oraz laptopa 1080p 120Hz (z 1070'tką).

 

Z resztą co ci da 90-120fps skoro monitory 4K są 60Hz. Jedynie zostają OLED'y LG TV, ale jak kogoś na niego stać to i stać na 3090 od ręki w pre-orderze. Frame render time zrówna się zazwyczaj i tak z input lagiem, chyba że ktoś gra w 4K na TN... co byłoby śmieszne. 

 

Bawi mnie to ile osób myśli że 4K to ciągle jakaś nieosiągalna abstrakcja...  :D

Link to post
Share on other sites

z  tym ze  tu różnica bedzie znacznie wieksza

Turing to  nie byly udane karty,powinny pojawić sie w 7nm ale nvidia postanowiła  inaczej


Ale wiesz, kiedyś to 1060 GTX pokonywał 980, więc teraz nie byłoby zdziwienia gdyby 3060 pokonał 2080. 3070 zatem 2080Super/Ti... nic nowego w sumie. Po prostu ludzie są zdziwieni, że nvidia zachowuje się jak dawniej, a nie podbija jeszcze poprzeczkę.

 

Link to post
Share on other sites

@Revenant

 

No zobaczymy jak będzie, w kwestii monitora to też planuję zmianę, Ultra Wide mi się marzy trochę bo własnie PoE w UW gra się tak z 5 razy lepiej, ew. w kwestii 4k myslałem bardziej nad "małym" TV taki LG CX albo Qled od Samsunga Q80 mają bodajże 4k@120hz, Tn'ki już nie potrzebuję, ale 120hz to dla mnie minimum pod każdym względem.

Link to post
Share on other sites

kombinujesz 384 bit wiec wyżej nie będzie, niżej wedle potrzeby nvidi o ile zaistnieje

Teoretycznie nie powinno, jednak zawszę lubię dogrzebać się mocno do konkretów odnośnie sprzętu bo to pomaga często efektywnie przewidzieć różne możliwe ruchy na rynku komponentowym. Wnikliwość popłaca :) Zresztą w moim wypadku tematyka sprzętowa to jedna z pasji więc z przyjemnością poznaje wszelkie aspekty odnośnie hardware etc.

Link to post
Share on other sites

z  tym ze  tu różnica bedzie znacznie wieksza

Turing to  nie byly udane karty,powinny pojawić sie w 7nm ale nvidia postanowiła  inaczej

Jak znacznie większa? Topowy model 980Ti był pokonywany przez 1070 GTX. 1080Ti robiła 980Ti jak chciała z palcem w mydle o 40-50%.

 

 

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

bądź poważny....

Co jest niepoważnego w pasji którą łączy się ze swoim zajęciem?

Ciekawe czy 3090 po OC na LC będzie w stanie skorzystać z przepustowości PCIe 4.0...

Sprawdzę na i9-7980XE vs TR 3970X oraz dodatkowo na i9-10900K vs R9 3900X. Testy 2x RTX 3090 też przewiduje to będzie maks docisk.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

w UK RTX3070 ponizej RRP (£479) od Palita:

https://scontent-lhr8-1.xx.fbcdn.net/v/t1.15752-9/s960x960/118780143_406112800354442_6878361343097293103_n.jpg?_nc_cat=101&_nc_sid=ae9488&_nc_ohc=KzMxcTJ3SXcAX8uxZzL&_nc_ht=scontent-lhr8-1.xx&tp=7&oh=d1b2d7a931549f23ded3509388158b46&oe=5F7707CB

 

Zdjeli teraz ze strony, wiec nie wiem czy na 100% ale jezeli tak to 2182pln za RTX3070

Edytowane przez uberas
Link to post
Share on other sites

ryzen do takiej karty fuj :D ...

No trzeba sprawdzić korzyści płynące z PCI-E 4.0 Rozdziałki od 4K do 8K przy 2x RTX 3090 też pokażą swoje. Ciekawi mnie bardzo to jak sobie będą topki mainstream i HEDT, AMD oraz Intela radzić przy PCI-E 3.0 vs 4.0.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No trzeba sprawdzić korzyści płynące z PCI-E 4.0 Rozdziałki od 4K do 8K przy 2x RTX 3090 też pokażą swoje. Ciekawi mnie bardzo to jak sobie będą topki mainstream i HEDT, AMD oraz Intela radzić przy PCI-E 3.0 vs 4.0.

mnie ciekawi RTX IO

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

mnie ciekawi RTX IO

Też się sprawdzi, wszelkie aspekty są ciekawe. Tak swoją drogą...

 

https://wccftech.com/report-nvidia-geforce-rtx-30-gpus-to-be-in-short-supply-until-2021/

 

Dlatego też polecam się mocno zastanowić nad puszczaniem obecnie GPU w bardzo niskiej cenie bo jest duże ryzyko zostania na lodzie. Ampere szybko się wyprzedadzą i będą braki magazynowe. "Błyskawiczni" biznesmani będą sprzedawać Ampery w wyższych cenach na Allegro, ceny Turingów się ustabilizują i będzie wiele siedzących na integrach ;-)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...