Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

Słabo się żyje bez GPU w kompie

Mam nadzieje, że niedługo będzie mi dane napisać to samo. No może nie do końca, bo mam w drugim kompie GTX 1070  to sobie przełożę, ale jednak wydajność trochę inna :D

Co do postów wyżej, proponowali mi za 2080 Ti 2.8-3k z marszu. Jednak na razie się wstrzymam - może zejdzie do tygodnia za trochę wyżej - aby na zero wyjść przy zmianie karty a uzyskać spory przyrost wydajności :D
Link to post
Share on other sites

Musisz poczekać na moment, gdy pierwsi desperaci zejdą z oferty i już nie będzie takiego tłumu + jeszcze nie będzie testów Ampera (bo to jednak powinno bardziej pogrążyć obecną gen).

 

Ze wstydem przyznam, że presja tłumu i mnie się udziela - jakbym zobaczył 2080 Ti z blokiem za ~2000 (Aorus Waterforce na ten przykład) to musiałbym serio się mocno powstrzymywać :/ Z drugiej strony widziałem już blok na referenta za 100 pln to co za problem kupić golasa bieda-edyszyn za 1800...

 

Te karty nigdy nie były złe, tylko tragicznie wycenione.

Link to post
Share on other sites
Co do postów wyżej, proponowali mi za 2080 Ti 2.8-3k z marszu.

  Absolutnie nie odbierz tego źle, ale jeśli te propozycje są jeszcze aktualne to proponuję skorzystać.

 

Jeśli nie to tak jak Ci Rebel sugeruje poczekać chwile aż kurz opadnie.

Edytowane przez pendzel_3
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wolałbym dopłacić 500 i brać nówkę sztukę 3070

Osobiście bym się tak bardzo na RTX 3070 nie nakręcał w kontekście pogromu RTX 2080 Ti. 8 GB VRAM, mniejsza przepustowość pamięci etc. To swoje robi. Zobaczymy co testy pokażą, ale zbyt pochopne sprzedawanie topek za grosze nigdy nie jest dobre. Moje prywatne 2x 2080 Ti sprzedałem niedawno w sumie bez straty to mam luz, niemniej gdybym jeszcze na nich siedział to bym też nie pchał za grosze. Co gen mam swoje podejście do tematu sprzedaży sprzętu i albo tracę niewiele, albo zupełnie nic. Tip - nie ma co ograniczać się do polskiego rynku, a jeszcze jak siedzi się w gronach entuzjastów to już zupełnie inaczej wygląda. Kumpel dziś sprzedał RTX 2080 Ti z blokiem wodnym, za 4500 zł. Wziął go gość co już jedną 2080 Ti ma i SLI robi. Także jak widać cały czas można za niezłe sianko pchać top Turinga, bycie w gorącej wodzie kąpanym nigdy nie służy ;-)

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

  nie tylko Ty......

 

af9a07c3e3c5b13f.jpg

 

Zatem dobrze dla Jokera, elegancko :)

A wiadomo cos czy bedzie 3080TI jakos po premierze zwyklych 3080? Bo w sumie napalilem sie na wymiane karty, ale jak TI bylaby 30% szybsza w 4k za 200$ wiecej to moze przeczekam jeszcze na mojej. Wszak i tak jej sprzedawac nie bede, a 1080ti wciaz daje rade.

Patrząc na różnice w CUDA pomiędzy RTX 3080, a RTX 3090 to pewnie wleci RTX 3080 Ti nieco cięty względem 3090 z 22 GB VRAM i ceną niższą o 200$. Ale to tylko spekulacja :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Tak do końca różowo to nie wyglądało - jednak względem kupna jestem 2k w plecy. Ale czy to wysoka cena za posiadanie 2 lata topowego GPU? Każdy sam musi sobie na to odpowiedzieć. :)

 

Ale powinno wystarczyć na kupno porządnej wersji 3080 i może jeszcze 100-200 zostanie w kieszeni przy dobrych wiatrach.

 

Szkoda że nie dają na start "wersji przejściowych" jak pisze Gosu. Większy wybór nikogo by nie zabił :) też chętnie zainteresowałbym się kartą w pół drogi pomiędzy 3080 i 3090.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

  Absolutnie nie odbierz tego źle, ale jeśli te propozycje są jeszcze aktualne to proponuję skorzystać.

 

Jeśli nie to tak jak Ci Rebel sugeruje poczekać chwile aż kurz opadnie.

Absolutnie nie odbieram tego źle.

 

Jestem napalony na nowe karty jak młody - w sumie to jestem młody to nie ma co się dziwić. :rotfl:  Z ceny nie będę schodził, chyba, że na forum dla zasłużonych użytkowników. Karta stan idealny. Jeżeli nie pójdzie za odpowiednią cenę, aby wyjść na zero, to poleci do drugiego komputera - którym czasem streamuje. Nie mam "ciśnienia" na szybką sprzedaż. Nawet jakbym miał jej w ogóle nie sprzedać. Jeżeli pójdzie to dobrze - kupię nową w dniu premiery. A jeżeli nie to i tak do moich wymagań 2080 Ti wystarczy - więc poczekam aż bolączki wieku dziecięcego miną i kupię jakiegoś niereferenta - minimum 3080 a może i na 3090 zachoruje - jak testy się potwierdzą.

 

Nie wiem co Ci zieloni potrafią czasem robić z ludźmi... :[

Link to post
Share on other sites

Kupowałem płytki do łazienki, to niektórzy wydają 3000 zł na przycisk do spłukiwania

Więc jak ktoś chce wydać na kartę RTX 3090 7000zł to dla mnie to nic dziwnego. Zwłaszcza jak lubi pograć w najnowsze tytuły w 4k:)

Sam gram w starsze gry zawsze (jak w ogóle czas znajdę), bo wtedy mają one 1000 dodatków, są tanie i większość bugów już nie ma, to kupuje kartę za 750zł.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Sam gram w starsze gry zawsze (jak w ogóle czas znajdę), bo wtedy mają one 1000 dodatków, są tanie i większość bugów już nie ma

Mam tak samo :) W życiu nie dałem za grę więcej niż 100zł, unikam spoilerów i ogrywam sobię gierkę w 2-3 lata po premierze załataną i nierzadko z wszystkimi dodatkami w wersji GOTY itp. Niestety przy okazji nabawiłem się manii kolekcjonowania różnych serii i często kupuję (niby za grosze ale jednak) jakieś starocie albo nieudane części których nigdy nawet nie zainstaluję :P 

Wracając do tematu to kupiłem 2 miesiące temu RX 5700 XT i tego się póki co trzymam. Muszę najpierw odłożyć na jakiś porządny monitor bo przy 1080p 60hz to gpu się nudzi. Myślę że 3060 z wydajnością 2070S w cenie max 1500zł może bym przytulił. Czekam na premierę CP2077, zobaczymy jak z optymalizacją i ray-tracingiem będzie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam tak samo :) W życiu nie dałem za grę więcej niż 100zł, unikam spoilerów i ogrywam sobię gierkę w 2-3 lata po premierze załataną i nierzadko z wszystkimi dodatkami w wersji GOTY itp. Niestety przy okazji nabawiłem się manii kolekcjonowania różnych serii i często kupuję (niby za grosze ale jednak) jakieś starocie albo nieudane części których nigdy nawet nie zainstaluję :P

Wracając do tematu to kupiłem 2 miesiące temu RX 5700 XT i tego się póki co trzymam. Muszę najpierw odłożyć na jakiś porządny monitor bo przy 1080p 60hz to gpu się nudzi. Myślę że 3060 z wydajnością 2070S w cenie max 1500zł może bym przytulił. Czekam na premierę CP2077, zobaczymy jak z optymalizacją i ray-tracingiem będzie.

Ty to procesor wymień na Ryża 3xxx żeby odczuć realne wzrosty nawet na tej 5700xt.

Link to post
Share on other sites

Ty to procesor wymień na Ryża 3xxx żeby odczuć realne wzrosty nawet na tej 5700xt.

 

Nie tylko on musi. O ile mój 2600 po OC dobrze radzi sobie w duecie z 2070S to do 3080 byłby to istny żart. 

 

Zauważyłem że 3800XT spadł już z 399 do 330 euro (!). Wiele osób może na tym skorzystać. Bo Zen3... jednostronny update (który permanentnie odbiera obsługę Zen1, Zen1+, Zen2) na X470 to słaby pomysł...

Kupowałem płytki do łazienki, to niektórzy wydają 3000 zł na przycisk do spłukiwania

Więc jak ktoś chce wydać na kartę RTX 3090 7000zł to dla mnie to nic dziwnego. Zwłaszcza jak lubi pograć w najnowsze tytuły w 4k:)

Sam gram w starsze gry zawsze (jak w ogóle czas znajdę), bo wtedy mają one 1000 dodatków, są tanie i większość bugów już nie ma, to kupuje kartę za 750zł.

 

3080 spokojnie styknie do 4K. Chyba że ktoś nie uznaję jakichkolwiek kompromisów lub ma OLED'a 120Hz.

Link to post
Share on other sites

No właśnie nie wiem czy wystarczy mi do 4k, póki co siedzę na 1440p,bo gry poniżej 90fps (przygodówki pokroju assasyna) i ponieżej 120fos (wszelakie FPS szczególnie sieciówki) są dla mnie "niegrywalne", więc póki nie udowodnią że te karty robią z 4k przynajmniej to co teraz 1080ti w 1440p, nie przesiadam sie na wyższą rozdziałke. A SLI w 3080 podobno nie istnieje.

Link to post
Share on other sites

Trochę się dziwię, że nagle ludzie wyprzedają swoje karty. Przecież nowe RTXy nie pojawiły się nawet w testach, więc do końca nie wiadomo jak to jest z tą wydajnością i żeby za chwile się nie okazało, że jednak nie jest tak kolorowo. Mało to razy jakiś producent coś obiecywał, pokazywał wykresy, tabelki, a później okazywało się to mocno przerysowane?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...