Skocz do zawartości

Recommended Posts

Tak, nadal latają i zabiegają żeby klienci wracali. Ponadto support "ma mózg". Najlepsze RMA jakie istnieje. Odesłałem karte w poniedziałek na ich koszt w poniedziałek, a pt był kurier z nową kartą. To mnie zniszczyło -w MSI po 10 dniach od odesłania sprzętu przekazali technikowi w celu ustalenia usterki.

 

@Artok

Jak działa dla kart z drugiej ręki nie mam pojęcia, kupowałem z ich strony i dla mnie support EVGA to inna liga

Edytowane przez remi.88
Link to post
Share on other sites

Czyli nie ma co już do niej dopłacać.

 

Kusiu mnie Ten Founders - cena niecałe 3300zł , wygląda fajnie. Jeżeli będzie miał tryb pół pasywny i nie będzie grzałko/ helikopterem może się  skuszę na premierę :) Kojarzy ktoś jak wygląda gwarancja w sklepie Nvidii?

 

Edit: już się dowiedziałem jak (nie) działa: "niniejsza gwarancja nie obowiązuje w przypadku nabycia używanego produktu objętego gwarancją." czyli tylko dla pierwszego właściciela. W takim razie mam to w 4 literach.

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Tak, nadal latają i zabiegają żeby klienci wracali. Ponadto support "ma mózg". Najlepsze RMA jakie istnieje. Odesłałem karte w poniedziałek na ich koszt w poniedziałek, a pt był kurier z nową kartą. To mnie zniszczyło -w MSI po 10 dniach od odesłania sprzętu przekazali technikowi w celu ustalenia usterki.

 

@Artok

Jak działa dla kart z drugiej ręki nie mam pojęcia, ale dla mnie support EVGA to inna liga

 

 

W tym momencie się ze mnie nabijasz czy poważnie?

Link to post
Share on other sites

Z gwarą MSI poważnie - padła mi płyta główna w marcu - masakra dostałem nową po ponad miesiącu. EVGA też, ale w 2018 jak padła 970 - napisałem ticket, za chwile odzew jak spakować/opisać i na kiedy wysłać mi kuriera.

Edytowane przez remi.88
Link to post
Share on other sites

Z gwarą MSI poważnie - padła mi płyta główna w marcu - masakra dostałem nową po ponad miesiącu. EVGA też, ale w 2018 jak padła 970 - napisałem ticket, za chwile odzew jak spakować/opisać i na kiedy wysłać mi kuriera.

Z doświadczenia Asus i msi tragiczne maja CS, ale msi troszke lepsze
Link to post
Share on other sites

 

 

Edit: już się dowiedziałem jak (nie) działa: "niniejsza gwarancja nie obowiązuje w przypadku nabycia używanego produktu objętego gwarancją." czyli tylko dla pierwszego właściciela. W takim razie mam to w 4 literach.
 

Tj. w ogóle zgodne z prawem konsumenckim w UE?

Link to post
Share on other sites

EVGA się wzięła i popsula jeżeli chodzi o gwarancję. Jeżeli do kogoś odkupujesz RTXa 2000 to musisz mieć dodatkowo umowę kupna sprzedaży

 

To nie musi być umowa kupna-sprzedaży. Wystarczy podpisać że "Ja XX daje YY kartę graficzną...". 

 

 

 

  • Secondhand owners are required to provide a proof of purchase if the product was shipped from EVGA on or after May 25th, 2018.  If the product shipped from EVGA prior to May 25th, 2018, no proof of purchase is required.
  • Secondhand owners should provide a proof of purchase showing the sale between the current owner (i.e. YOU) and previous owner (i.e. the person selling the card).  This may be as simple as a screenshot of a PayPal invoice, Venmo invoice, Amazon Payments invoice, Ebay invoice, etcIt is understood that sometimes sales are not done online, so another means of showing the sale, even if it's made for the purpose of this proof of purchase, is acceptable.
  • Secondhand owners should not provide the original owner's proof of purchase from an authorized reseller, or the proof of purchase between previous owners of the card.
  • If you have any questions about what type of proof of purchase is needed, please contact our Customer Service

 

Ja np. w pre-orderze 2070S FTW3 czekałem miesiąc na wysyłkę. Na fakturze jest zawsze data złożenia zamówienia, od której leci gwarancja. Napisałem wtedy do EVGI przy rejestrowaniu produktu czy mogą mi dać gwarancję od daty WYSYŁKI pre-orderowanego produktu. Wystarczył papirus z dnia wysyłki i bez problemu od ręki przedłużyli mi gwarancję. Nie ma innego producenta, który tak podejdzie do klienta. 

Link to post
Share on other sites

niby czemu? uzywka karty, ktorej odpowiednik nowy jest za 2200 i starsza generacja - to jest wlasnie wartosc 2080ti w tym momencie imo

Pisałem o tym dlaczego :) I nie, RTX 3070 nie można traktować jako odpowiednika RTX 2080 Ti. Zresztą szalone i desperackie wyprzedaże sprzętu za grosze, jeszcze przed testami i informacjami o dostępności nowego, nie kończą się dobrze.

 

Swoją drogą jeżeli RTX 2080 Ti wart jest 2200 zł, to RTX 2060 SUPER / RTX 2070 czy  Navi 5700 XT ile? 600 zł max  w porywach - oczywiście tym tokiem rozumowania. Obecna kuriozalna sytuacja to nic więcej jak chwilowy okres desperacji i głupoty sprzedających którzy w owczym pędzie zwariowali. Kto sobie przeczeka na luzie to szaleństwo, ten sprzeda karty z niewielką stratą, albo nieraz i na nich zarobi jak zdesperowani brakiem GPU i dostępności Ampere ludzie, siedzący na integrach będą zmuszeni odkupić sprzęt który sprzedali. Z tym, że sporo dołożą. Tak działa rynek.

 

Za kilka tygodni wrócisz do tego posta :)

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

To niezła desperacja  i głupota u kogoś :D Nic tylko brać.

 

Czy ja wiem, łatwo wbić się na mine. Szczególnie w przypadku dużych i skomplikowanych GPU. Co prawda to nie czasy gdy kupowało się 2 rdzeniówki (4870x2, 690... <3 ) ale i tak. Jak jakiś blower albo inny syf, po nieudanym repaste i bez gwarancji to i tak nikt więcej nie da za padlinę. :D

Ja FTW3 nie mam zamiaru sprzedawać przed listopadem-grudniem. GOSU dobrze prawi. Po prostu chwilowy nieudany efekt spekulacyjny osób, które niezbyt mają pojęcie co się dzieje i jak stoi rynek.  ^^

Edytowane przez Revenant
Link to post
Share on other sites

Pisałem o tym dlaczego :) I nie, RTX 3070 nie można traktować jako odpowiednika RTX 2080 Ti. Zresztą szalone i desperackie wyprzedaże sprzętu za grosze, jeszcze przed testami i informacjami o dostępności nowego, nie kończą się dobrze.

 

Swoją drogą jeżeli RTX 2080 Ti wart jest 2200 zł, to RTX 2060 SUPER / RTX 2070 czy  Navi 5700 XT ile? 600 zł max  w porywach - oczywiście tym tokiem rozumowania. Obecna kuriozalna sytuacja to nic więcej jak chwilowy okres desperacji i głupoty sprzedających którzy w owczym pędzie zwariowali. Kto sobie przeczeka na luzie to szaleństwo, ten sprzeda karty z niewielką stratą, albo nieraz i na nich zarobi jak zdesperowani brakiem GPU i dostępności Ampere ludzie, siedzący na integrach będą zmuszeni odkupić sprzęt który sprzedali. Z tym, że sporo dołożą. Tak działa rynek.

 

Za kilka tygodni wrócisz do tego posta :)

Tak, rx5700xt powinien byc sprzedawany za 1000 zl nowy w tej chwili wg mnie ale raczej tego nie zobaczymy

Link to post
Share on other sites

Czy ja wiem, łatwo wbić się na mine. Szczególnie w przypadku dużych i skomplikowanych GPU. Co prawda to nie czasy gdy kupowało się 2 rdzeniówki (4870x2, 690... <3 ) ale i tak. Jak jakiś blower albo inny syf, po nieudanym repaste i bez gwarancji to i tak nikt więcej nie da za padlinę. :D

Ja FTW3 nie mam zamiaru sprzedawać przed listopadem-grudniem. GOSU dobrze prawi. Po prostu chwilowy nieudany efekt spekulacyjny osób, które niezbyt mają pojęcie co się dzieje i jak stoi rynek.  ^^

No za padlinę to wiadomo, że nie. Natomiast modele sensowne z gwarą jeszcze to zupełnie inna historia. Kumpel dziś RTX 2080 Ti z blokiem wodnym sprzedał za 4500 zł, gościowi który do SLI wziął - przykład z mojego grona. Po tym jak się ludzie nieco ogarną i uświadomią sobie jakie będą problemy z dostępnością Ampere po wyprzedaży pierwszego rzutu, będą żałować. Po za tym RTX 2080 Ti  po OC (szczególnie na LC) dostaje kopa rzędu + 20% względem def to posiada 11 GB VRAM ze znacznie wyższą przepustowością niż posiadający 8 GB VRAM RTX 3070, cholera wie jak się 3070 będzie kręcił i gdzie już będzie limitowany w wyższych rozdzielczościach przez VRAM i przepustowość, a gdzie 2080 Ti nadal będzie śmigać przyjemnie. Ilość jednostek CUDA naturalnie imponuje, niemniej to są przebudowane i usprawnione SM w Ampere co za tym idzie skalowanie nieco inaczej się tutaj na wydajność przekłada.

Tak, rx5700xt powinien byc sprzedawany za 1000 zl nowy w tej chwili wg mnie ale raczej tego nie zobaczymy

A, ja Ci mówię kolego zobaczysz jak niebawem się sytuacja zmieni kiedy ceny się ustabilizują. Wiem co piszę bo znam rynek doskonale i historia się powtarza pomimo tych samych argumentów odnośnie domniemanej wartości sprzętu, jakie padają co premierę. Poważnie, ja Ci nie piszę tego na przekór tylko z doświadczenia. Zresztą z kilkoma znajomymi youtuberami oraz analitykami gadałem na ten temat dzisiaj, generalnie obstawiamy stabilizację ceny RTX 2080 Ti w okolicach 3500 zł w momencie kiedy RTXy 3080 oraz RTXy 3070 będą niedostępne w sklepach. Zanim ten czas nastąpi, warto brać karciochy za grosze (tylko dobre modele z gwarą) i korzystać :D Ale za cholerę nie sprzedawać za grosze jak się ma obecnie konkretny model.

 

Cierpliwość i chłodna kalkulacja popłaca, szał wtedy kiedy większość robi dokładnie to samo - nigdy :)

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Mnie już RTX Super nauczył. Brać w pierwszej fazie pre-orderów albo czekać kwartał. Wszystko pomiędzy to bitwa o karpia w Lidlu.

 

Wyższa przepustowość VRAM zrobi różnicę przy 4K. Jak dla mnie największym hitem jest 3080, świetny balans nowości&zysku względem ceny.

 

2021 zapowiada się niezle. Wysyp pierwszych monitorów 4K 120Hz z HDMI 2.1, przyzwoita wydajność RTX'ów 3000... Dalsza implementacja DLSS... Spodziewałem się czegoś... mniej optymistycznego jeszcze rok temu.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mnie już RTX Super nauczył. Brać w pierwszej fazie pre-orderów albo czekać kwartał. Wszystko pomiędzy to bitwa o karpia w Lidlu.

 

Wyższa przepustowość VRAM zrobi różnicę przy 4K. Jak dla mnie największym hitem jest 3080, świetny balans nowości&zysku względem ceny.

 

2021 zapowiada się niezle. Wysyp pierwszych monitorów 4K 120Hz z HDMI 2.1, przyzwoita wydajność RTX'ów 3000... Dalsza implementacja DLSS... Spodziewałem się czegoś... mniej optymistycznego jeszcze rok temu.

Nic dodać nic ująć :) Dokładnie tak.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A, ja Ci mówię kolego zobaczysz jak niebawem się sytuacja zmieni kiedy ceny się ustabilizują. Wiem co piszę bo znam rynek doskonale i historia się powtarza pomimo tych samych argumentów odnośnie domniemanej wartości sprzętu, jakie padają co premierę. Poważnie, ja Ci nie piszę tego na przekór tylko z doświadczenia. Zresztą z kilkoma znajomymi youtuberami oraz analitykami gadałem na ten temat dzisiaj, generalnie obstawiamy stabilizację ceny RTX 2080 Ti w okolicach 3500 zł w momencie kiedy RTXy 3080 oraz RTXy 3070 będą niedostępne w sklepach. Zanim ten czas nastąpi, warto brać karciochy za grosze (tylko dobre modele z gwarą) i korzystać :D Ale za cholerę nie sprzedawać za grosze jak się ma obecnie konkretny model.

 

Cierpliwość i chłodna kalkulacja popłaca, szał wtedy kiedy większość robi dokładnie to samo - nigdy :)

No takie truizmy to wiadomo, dochodzi do tego covid (glownie dlatego ceny sa jakie sa aktualnie - na poczatku roku byly nizsze) - ale ja patrze dlugofalowo, po prostu nikt przy zdrowych zmyslach dzis nie powinien kupowac rx5700xt za wiecej niz 1000 zl, a rtx2080ti uzywanego za 1750. Okej, rx5700xt mozna teraz sprzedac za 1400-1500 i sytuacja sie nie zmieni pewnie dopoki nie bedzie juz pelnej dostepnosci rdna2/rtx3050/3060, ale bogatsi o informacje 3070=499dol mozemy wyciagnac pewne wnioski. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

EH_Gosu dobrze prawi. Trzeba cierpliwie czekać bez spiny. Dużo "Januszy" mi pisało swego czasu, gdy sprzedawałem mojego i7 6700k, że cena jest za wysoka. Sprzedawałem procesor po skalpie + z170 Pro Gaming w cenie 800 zł. Zestaw wystawiłem taniej jak najtańsze procesory na allegro i to bez skalpu i wystawiane bez płyty oczywiście. Chciałem na forum sprzedać komuś taniej, aby miał fajny zestaw do gier. Po wielu komentarzach, ile to ja sobie nie życzę - wystawiłem sam procesor na allegro. W przeciągu paru godzin procesor poszedł za 750 zł. Płyta sobie leży do dzisiaj i zdobi półkę. 

Dlatego tak jak już było wyżej wspomniane, warto przeczekać tą "falę". A nóż nowe karty się rozejdą, starsze modele zostaną wyprzedane i powstanie pustka. Dlatego nie jestem desperatem i nie wystawiam karty za 2-2.5k tylko czekam. Jak zejdzie to super - wymienię od razu na 3080/3090 a jak nie zejdzie to i tak do Full HD 240 Hz nie trzeba mi nic więcej niż 2080 Ti. 

Wiadomo mniej więcej kiedy wychodzą niereferenty ? Oraz kiedy można oczekiwać pierwszych testów ? 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No takie truizmy to wiadomo, dochodzi do tego covid (glownie dlatego ceny sa jakie sa aktualnie - na poczatku roku byly nizsze) - ale ja patrze dlugofalowo, po prostu nikt przy zdrowych zmyslach dzis nie powinien kupowac rx5700xt za wiecej niz 1000 zl, a rtx2080ti uzywanego za 1750. Okej, rx5700xt mozna teraz sprzedac za 1400-1500 i sytuacja sie nie zmieni pewnie dopoki nie bedzie juz pelnej dostepnosci rdna2/rtx3050/3060, ale bogatsi o informacje 3070=499dol mozemy wyciagnac pewne wnioski. 

No to doszliśmy do porozumienia bo ja również Twój punkt widzenia rozumiem i generalnie patrząc przez pryzmat nowych GPU i ich wydajność (finalnie po  zejściu NDA i opublikowanych testach wszystko będzie jasne co i jak) to sam bym w Turinga TERAZ nie szedł oczywiście. Niemniej kiedy weźmiemy pod uwagę właśnie długofalowe następstwa obecnej sytuacji szału wyprzedaży na portalach aukcyjnych oraz nieuniknioną sytuację z ograniczoną dostępnością i przysłowiową "bitwą o karpia w Lidlu" jak słusznie zauważył @Revenant, to sytuacja będzie wyglądać zgoła inaczej niż obecnie. Po prostu jak można dorwać kozak GPU w śmiesznie niskiej cenie, to trzeba korzystać i tyle. Kupujący Turingi mają teraz raj no i super sprawa bo więcej osób teraz zapozna się dokładnie z możliwościami DLSS 2.0 oraz DXR :)

Wiem, że jestem pewnie dziwny ale mnie w tej premierze najbardziej jara możliwość przytulenia 2080ti za 2k

Zrozumiała sprawa :)

Link to post
Share on other sites

Wg. przecieków !referenty razem z FE lub (max) kilka dni po. Ponoć NV b.szybko wysłała AiB chipy na testy i do projektów.

Wiem, że jestem pewnie dziwny ale mnie w tej premierze najbardziej jara możliwość przytulenia 2080ti za 2k

Bo tj. piękna sprawa. Świadomość, że nie dało się naciągnąć ten rok / półtora / dwa temu na kartę za 6k i teraz przytulić świeżą jeszcze sztukę (z rok min. gw) za 1/3 ceny - i to bez łaski!

Link to post
Share on other sites

Wg. przecieków !referenty razem z FE lub (max) kilka dni po. Ponoć NV b.szybko wysłała AiB chipy na testy i do projektów.

 

Bo tj. piękna sprawa. Świadomość, że nie dało się naciągnąć ten rok / półtora / dwa temu na kartę za 6k i teraz przytulić świeżą jeszcze sztukę (z rok min. gw) za 1/3 ceny - i to bez łaski!

Dlaczego naciągnąć? Nie za bardzo rozumiem taki sposób myślenia. Kto chce mieć topkę i cieszyć się nią przez cały gen, korzystać z wydajności, smaczków nowych graficznych etc. Ten sobie bierze sprzęt. Kto nie chce albo nie ma możliwości, ten po prostu dostaje taką wydajność później. Tak ten proces zawsze wygląda. Z RTX 3090 będzie podobnie :) Więc warto nieco poszerzyć sposób myślenia i mieć świadomość o zupełnie innej perspektywie spojrzenia na temat :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...