Skocz do zawartości

Recommended Posts

I jak niby pozbawić te widełki? Z tego co wiem biosów nie można modyfikować. Więc chyba podkręcanie na sztywno i tyle.

nie możesz ,mało  tego nvidia zbanowala pełne mody biosu jakieś 3 lata temu w sterach i pojawia sie kod 43

 

wiec tylko maxell i jakieś stery z np 2016 roku zeby to udowodnić ze na starych  grach np l2  leci z pełnymi mhz a na nowych z mniejszymi tworząc wąskie gardło i zmniejszając fps

Edytowane przez janek20
Link to post
Share on other sites

Nikt mi nigdy iphone nie spowolnił :/

To było w 2017, https://www.google.com/amp/s/businessinsider.com.pl/firmy/apple-ukarany-za-spowalnianie-starszych-telefonow/k8lpzzd.amp

 

Swoją drogą jak by się dało to udowodnić (spowalnianie kart) to UE czy jakiś sąd mógłby po kieszeni NVIDIA walnąć, albo chociaż reputację popsuć.

Link to post
Share on other sites

owszem ale tak to nie działa ,nvidia nie ma słabych punktów a to filtrowanie a to teselacja i te flopsy nic nie znaczą bo gpu jest tak szybkie jak jego najsłabszy punkt a jak nie starcza to przytną na jakości obrazu ( znany myk nvidii od 20 lat)

Za czasów Pascala jednostki fp16 były wydajniejsze po stronie AMD ale z racji tego, że AMD to tylko 25% rynku developerzy nie przerzucali obliczeń na fp16

Zmieniło się to dopiero po premierze turinga, który fp16 ma na tym samym poziomie co AMD dlatego od tego momentu dveloperzy zaczęli odciążać GPU poprzez fp16 więc Pascal zaczął odstawać od Turinga jak i od Polarisa.

I to jest jedyna różnica, która sprawia, że starsza generacja z czasem jest słabsza. Różnice w architekturze.

 

Wystarczy pozbawić widełek zegarów  nvidie i juz mamy w najnowszych grach boost fps o kilkadziesiąt procent np turing przynajmniej jest juz od pól roku postarzany.Monitorowany zegar masz tylko jeden a w chipie nvidii jest przynajmniej 5 ,6

Bzdury, które wielokrotnie były obalane poprzez testy sterowników z różnych ram czasowych. Widzę, że nadal lubisz rozsiewać głupoty! 

 

Przypomnę Ci tylko, że taktowanie może być różne w zależności od wersji sterownika ale wynika to z efektywności wykorzystania GPU. Im wyższa efektywność GPU tym szybciej dobijasz do limitu mocy i taktowanie jest niższe. Bardzo łatwo to sprawdzić - wystarczy zrobić porównanie GPU bez oc pamięci vram i z oc pamięci vram w sytuacji gdzie balansujesz na granicy limitu mocy. Gwarantuje, że na karcie z podkręconą pamięcią od razu przekroczysz limit mocy bo wydajniejszy podsystem pamięci podniesie efektywność GPU co przełoży się na niższe taktowanie z racji przekroczenia limitu mocy.

 

Link to post
Share on other sites

To było w 2017, https://www.google.com/amp/s/businessinsider.com.pl/firmy/apple-ukarany-za-spowalnianie-starszych-telefonow/k8lpzzd.amp

 

Swoją drogą jak by się dało to udowodnić (spowalnianie kart) to UE czy jakiś sąd mógłby po kieszeni NVIDIA walnąć, albo chociaż reputację popsuć.

No tak, jak ktoś miał trupa a nie telefon to rzeczywiście spowalniali bez informowania, ja takich problemów nie miałem.
Link to post
Share on other sites

Ja tam jazdy nie przewiduję. Zrobią masę szumu jakie to nie jest super i potem uargumentują tym wzrost ceny - zupełnie jak rok temu. RT jest mega-hiper i musi być drogo. A przez pół roku po premierze wszystkich łatali to RT, żeby było używalne nawet na topowych konstrukcjach. Nie wspomnę, jak często padały nowe RTX przez pierwsze dwa miechy.

 

Dlatego podchodzę do tego na zimno - daję sobie kwartał na obserwację potencjalnych wtop, poprawę sterowników, itp. Przy okazji będą już dobre testy wydajności i będzie wiadomo, czy 3090 da przyzwoite (90+) FPS w 4K czy jednak schodzę na 1440p. Po pięciu latach mam dość 4K w 60FPS.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

To dziś jest ta konferencja Pana "skórzanej kurteczki" ?

 

Ta, ja też mam swoją już przygotowaną. Tylko muszę powieki podkleić by były bardziej skośne. Tuż przed przedstawieniem cen musimy zacząć szamanistyczny skórzany taniec szamana - bo inaczej może być tęgo. :D 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Teraz już wiemy.

   :D

 

Ok, to tak:

1.link do namiarów na nasz serwer.

http://forum.benchmark.pl/topic/245781-oficjalny-serwer-forumbenchmarkpl-discord/

 

2.Link do konferencji NV

https://www.twitch.tv/nvidia

 

Ja się na discordzie nie znam, tam trzeba założyć jakiś osobny pokój? Widzę ze @Mabro moderuje skrobnę do niego.

 

Edit: Room "hw-rozmówki" dziś godzina 18:00 Zapraszam(y).....   :lol: 

Edit2: 17:30 Before Party

Edit3: Discorda z tego co widzę nawet nie trzeba instalować, może działa też w przeglądarce. j/n wystarczy założyć konto i kliknąć w link :

>> https://discord.gg/ZfWFK3w <<

 

03bcbbacf76bb232gen.jpg

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...