Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

11 godzin temu, Succubus napisał:

Szczerze powiem, to się na tych unijnych zasadach nie znam, ale obserwuję ten świat ileś już lat i pamiętam jak wyglądała Polska przed EU, a jak wygląda teraz.

Jak zawsze medal ma dwie strony, Przez cały okres od wejscia do UE około 75-85% unijnych dotacji dla Polski wracało do gospodarki  niemieckiej, holenderskiej,francuskiej ale powiedzmy że głownie niemieckiej w postaci importu technologii, zamówień przemysłowych, inwestycji realizowanych przez firmy i niezbędnych produktów potrzebnych do inwestycji. Nie wspominając o rynku dóbr konsumpcyjnych całkowicie zdominowanego głownie przez producentów niemieckich.

Nikt za darmo nikomu nic nie daje, każdy cent pożyczony nam lub przekazany w dotacji zwraca im się z nadwyżką. Ale też nikt nie pozwoli na to żeby być dojonym w jednym kierunku. I wchodzić z praworządnością w nasz kraj gdzie burdel mają u siebie nie do ogarnięcia. Zamieszki we Francji w TV jak na lekarstwo, tam się nikt z protestującymi nie cacka. Ale to u nas jest terror ;)

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, RuLeR napisał:

Jak zawsze medal ma dwie strony, Przez cały okres od wejscia do UE około 75-85% unijnych dotacji dla Polski wracało do gospodarki  niemieckiej, holenderskiej,francuskiej ale powiedzmy że głownie niemieckiej w postaci importu technologii, zamówień przemysłowych, inwestycji realizowanych przez firmy i niezbędnych produktów potrzebnych do inwestycji. Nie wspominając o rynku dóbr konsumpcyjnych całkowicie zdominowanego głownie przez producentów niemieckich.

Nikt za darmo nikomu nic nie daje, każdy cent pożyczony nam lub przekazany w dotacji zwraca im się z nadwyżką. Ale też nikt nie pozwoli na to żeby być dojonym w jednym kierunku. I wchodzić z praworządnością w nasz kraj gdzie burdel mają u siebie nie do ogarnięcia. Zamieszki we Francji w TV jak na lekarstwo, tam się nikt z protestującymi nie cacka. Ale to u nas jest terror ;)

Rynek EU jest otwarty, nic nie stoi na przeszkodzie żeby wchodzić na rynek niemiecki, francuski itd. Oni umieją korzystać z EU my nie do końca. Fakt, oni maja 45 lat więcej doświadczenia w tych sprawach a my się uczymy. Nasz brak rozwoju nie jest winą Niemiec, Francji czy Szwecji, to nasza wina. 

 

Druga część Twojej wypowiedzi jest nieprawdziwa, wykresy z TVP możesz włożyć między bajki, ciągniemy na + z EU cały czas, nawet zanim zostaliśmy członkiem. Nawet taki kraj jak UK, przy referendum było dudnienie, że płacimy więcej niż dostajemy. Po referendum okazało się, że nikt nie policzył zysków firm z UK, możliwości rozwoju i całej reszty. Kolejna sprawa to pozycja na rynku międzynarodowym. Wyobraź sobie negocjacje gospodarcze z Chinami, albo negocjujesz jako część EU i 550milionów konsumentów, albo jako Polska i 36 milionów konsumentów. Zgadnij kto może więcej. 

To, że Niemcy i Francja decyduje w głównej mierze o kierunku EU jest naturalne, są to najbogatsze kraje dające najwięcej do budżetu i z najsilniejszymi gospodarkami. Nawet w USA, nebraska, maine czy  vermont nie mają jakiegoś szczególnie silnego głosu, decydujący natomiast ma california, texas, new york. Normalny kraj z normalnym rządem maksymalizował by zalety bycia w EU i minimalizował wady jednocześnie dążąc do umacniania swojej pozycji przez rozbudowę gospodarki, nawiązywanie sojuszy i zacieśnianie współpracy. Ale jak ktoś otacza się debilami bo boi się utraty władzy w sekcie, nie ma pomysłu na to co najważniejsze czyli rozwój a jedyne czym umie żaglować to strach i nienawiść to pozostaje mu jedynie machanie szabelką i udawanie kogoś ważnego. 

  • Lubię to 1
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

jarrino zauważyłem ze ty doskonale rozumiesz, to co ci na rękę.

9 godzin temu, ernorator napisał:

Rynek EU jest otwarty, nic nie stoi na przeszkodzie żeby wchodzić na rynek niemiecki, francuski itd. Oni umieją korzystać z EU my nie do końca

Trochę chce mi się śmiać, umiemy i chcemy i unia też chce żebyśmy korzystali z nich tak jak oni z nas. Miała to w planach od początku, ale przez praworządność nie możemy :hahaha:

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ruler, nie to co mi na rękę, tylko to co słyszę i widzę. Ale oczywiście mam prawo to rozumieć "po swojemu", tak jak każdy z nas...

Ruler, to może wytłumaczysz zdanie Morawieckiego. W lipcu zgodził się z Unią na wprowadzenie zapisu praworządności, a teraz już się nie zgadza. Co pinokio ma na myśli?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Screen_Shot_12-03-20_at_10.33_PM.JPG
Inwigilacja osób, które nie są podejrzane o pepełnienie przestępstwa to ogromne świństwo które może popełnić tylko najpodlejszy rząd. Takie jest moje zdanie na ten temat.
Przymusowa aplikacja, w której trzeba trzaskać "selfie" i się meldować, dla mnie było czymś nie do pomyślenia.. Czytałem 1984 rok, ale nie spodziewałem się że taką podłość można wprowadzić w życie.

Link to post
Share on other sites

@leto87 Poczekaj, poczekaj, temat się dopiero rozkręca. Epidemia to idealny moment żeby wziąć społeczeństwo w kaganiec bez większych protestów. Ta aplikacja to bzdura, a poza tym nie jest przymusowa. Już pomijając prawo to jeszcze 2 lata temu zbierałem podpisy pod projektem ustawy blokującej niezaszczepionym dzieciom dostępu do publicznych przedszkoli. Teraz szczepionki na covid bym zardzewiałym 2-metrowym prętem nie tknął bo:

1. Jestem już po wszystkim więc mam totalną olewkę na temat. Oczywiście stosuję dalej środki higieny, głównie dezynfekcję rąk żeby nie roznosić tego ścierwa nieświadomie

2. Rządy na całym świecie robią takie fikołki że nie zdziwiłbym się gdyby do szczepionki dorzucili coś "ekstra" w imię dobra ludzkości.

 I piszę to świadomie jako zatwardziały proszczepionkowiec.

E: Aplikacja która zbiera informacje na temat kontaktów z innymi ludźmi, gdzie, kto, kiedy i z kim oczywiście też jest ogromnym naruszeniem prywatności i swobody. Trochę zmieniłem temat ale masz absolutną rację.

Edytowane przez zbiku90
Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, jarrino napisał:

W lipcu zgodził się z Unią na wprowadzenie zapisu praworządności, a teraz już się nie zgadza. Co pinokio ma na myśli?

 

Najlepiej to on pewnie wie, możliwe że dał się orżnąć. W sumie wyrażał zgodę na kontrolę prawidłowości wydawanej kasy ze środków UE a nie kontrole praworządności cokolwiek to znaczy w innych aspektach.

 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, zbiku90 napisał:

a poza tym nie jest przymusowa

Z tego co się dowiedziałem jest obowiązek ustawowy. Jeżeli nie masz smartphona musisz zadeklarować policji, na piśmie.
Swoją drogą, wynik negatywny, lekarz na 94% powiedział nosiciel, przez telefon..

Link to post
Share on other sites

Ponad 15 tysięcy maili dzienni, ponad 60 tysięcy połączeń telefonicznych dziennie, ~90 osób na 3 zmiany czyli ~30 w jednym momencie. Tak wygląda praca w największej stacji sanepidu w Polsce przez ostanie 10 miesięcy. A trzeba pamiętać, że to tylko cześć pracy.

 

Po to jest wprowadzany system teleinformatyczny, którego częścią jest apka na telefon. 

 

Kwarantanna jest zdjęta dzień po ukazaniu się wyniku negatywnego w systemie teleinformatycznym, żebyś nie zarobił 30k w plecy bo podali Tobie wynik mailem/smsmem/słownie, a do systemu nikt nie wrzucił. 

Link to post
Share on other sites

Nie co kto lubi bo nie mieszkasz sam w tym kraju. Można co kto lubi w dziedzinie orientacji seksualnej, w przypadku religii ale podczas wali z pandemia działa się na wszystkich obywatelach a nie na jednostkach. Nie da się prowadzić planu pandemicznego trochę czy częściowo. Albo cały albo wcale. 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Masz inne wartości niż ja.  Dlatego napisałem kto co lubi. Ja nie lubię inwigilacji, domniemania winy, braku zaufania państwa do obywatela. W państwie obywatel jest pracodawcą, powinno go traktować jako osobę dorosłą, z szacunkiem.
A to że żyjemy w społeczeństwie z dobrymi i złymi tego konsekwencjami.. to jest sprawa na osobną dyskusję.

Link to post
Share on other sites

Jak w takiej sytuacji mr zero ma ścigać przypadki pedofilii i tuszowania pedofilii w kościele. Przecież on tam jest jak chłopiec jedzący brednie z ręki tego samozwańczego szamana z Torunia. Gdzie tu jest niezależność najważniejszych organów władzy sądowniczej. A jak nie to, to szef partii rządzącej w ścisłej komitywie ze swoim odkryciem towarzyskim z TK. Pis to parodia władzy. Najśmieszniejsze jest to, że oni dochodzili do władzy pod hasłem walki z układem, a stworzyli układ wszystkich układów.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...