Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

"Majątek 10 najbogatszych ludzi zwiększył się w czasie pandemii koronawirusa o 540 miliardów dolarów. Ta kwota wystarczyłaby, aby uchronić wszystkich ludzi przed popadnięciem w ubóstwo z powodu pandemii i sfinansować wszystkim szczepionki - poinformowała międzynarodowa organizacja humanitarna Oxfam."

 

"Jak wskazuje Polska Organizacja Turystyczna (POT), nowelizacja programu zakłada, że operatorzy turystyczni i organizacje pożytku publicznego mogą dowolnie kompletować pakiety usług, włączając w to m.in.: usługi przewodnickie (zarówno w miastach, jak i na górskich szlakach), przejazdy autokarem, zwiedzanie muzeów, galerii i skansenów, rejsy statkiem, zajęcia rekreacyjne oraz wiele innych aktywności turystycznych i sportowych."
Mają oni fantazję..

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites

Yup, demokracja działa prawidłowo tylko w społeczeństwach tworzonych przez jednostki o wysokich standardach moralnych...
 

 

W dniu 25.01.2021 o 20:41, leto87 napisał:

"Majątek 10 najbogatszych ludzi zwiększył się w czasie pandemii koronawirusa o 540 miliardów dolarów. Ta kwota wystarczyłaby, aby uchronić wszystkich ludzi przed popadnięciem w ubóstwo z powodu pandemii i sfinansować wszystkim szczepionki - poinformowała międzynarodowa organizacja humanitarna Oxfam."


Czy to implikuje, że to bogactwo gdzieś tam sobie leżało i zostało zabrane przez najbogatszych zgodnie z teorią zero sum game, czy może majątek na wolnym rynku jest kreowany? Bardzo nie lubię takich form propagandy osadzanej na preferowanym kontekście tego typu subtelnych fałszywych sugestii, bo jest to intencjonalna manipulacja żerująca na ignorancji ludzi. Tak właśnie media kształtują pożądane poglądy wśród społeczeństwa, poprzez narracje przemycającą między wierszami fałszywe sugestie sposobu funkcjonowania świata.

Edytowane przez Arthass
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wnioskuję, aby zmienić nazwę konta usera Arthass na copypasta. Będzie pasować i nikogo jego posty nie będą dziwić.

 

 

a poważnie, to miałem popisać o sytuacji po ogłoszeniu wyroku w sprawie aborcji, ale nie mam siły. Jedyne co mi przychodzi do głowy - szczególnie do młodych, to "strach się ruchać" i na tym skończę :x

  • Smutne 1
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Wnioskuję, aby zmienić nazwę konta usera Arthass na copypasta. Będzie pasować i nikogo jego posty nie będą dziwić.
 
 
a poważnie, to miałem popisać o sytuacji po ogłoszeniu wyroku w sprawie aborcji, ale nie mam siły. Jedyne co mi przychodzi do głowy - szczególnie do młodych, to "strach się ruchać" i na tym skończę
PiS nie bawem ogłosi nowe regulacje prawne co do antykoncepcji.
Także radzę kupić za w czasu duży zapas condomów, a panie niech kupują tabletki na zapas lub spirale jak jeszcze można.

Kaczyński będzie cały naród edukował jak żyć oczywiście to wszystko w zgodzie z Kościołem i dla Kościoła.
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, Succubus napisał:

Jedyne co mi przychodzi do głowy - szczególnie do młodych, to "strach się ruchać" i na tym skończę :x

Śmiechem żartem, ale planuję potomstwo i mimowolnie tego typu myśli przechodzą człowiekowi przez głowę.

No ale w oczach kleru i pisowców przecież robię to tylko po to by dokonać aborcji.

 

Raz na jakiś czas zadaję sobie masochistyczne zadanie i wracając z pracy przerzucam radio na Toruńską rozgłośnie sekty Tadeusza R. aby choć trochę zrozumieć motywy działania tych fanatyków, niestety pranie mózgów jakie tam się dokonuje jest przerażające. Wczoraj znowu nawoływali, że opublikowanie wyroku trybunału ok -  sukces, ale to nie koniec trzeba iść dalej. "kontynuować dzieło". Wyjść na ulicę i przepędzać strajkujących. Jeśli ten naród się nie obudzi to czarno to widzę.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, pendzel_3 napisał:

Jeśli ten naród się nie obudzi to czarno to widzę.

Spora część narodu (wybranego) jest tak zabetonowana że jest już za późno na jakieś olśnienie i refleksje. Chyba że kiedyś się obudzą z ręką w nocniku i kijem wiadomo gdzie, jak już to wszystko się rozsypie do końca.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 27.01.2021 o 21:16, leto87 napisał:

Każdy może myśleć co chce,


Tak, każdy może myśleć i mówić co chce, co nie ma niczego wspólnego z odzwierciedlaniem obiektywnych faktów na temat funkcjonowania rzeczywistości. To dwie odrębne kwestie. Możesz intencjonalnie promować fałsz (manipulacja to forma fałszu), jeśli uznajesz że tak chcesz wykorzystywać prawo wolności słowa.
A ja mogę to skomentować, bo taka jest funkcja platformy debaty publicznej.

 

W dniu 27.01.2021 o 21:16, leto87 napisał:

wycinek przedstawia zaistniałą sytuację.


Wycinek przedstawia zaistniałą sytuację w kontekście jakiejś narracji prawda? Każde publiczne oświadczenia maja jakieś motywy i cel promowania jakiejś narracji, prawda? Inaczej, w jakim celu wskazywać coś co jest zupełnie naturalną sytuacją? Sensem wskazywania jakichś faktów w obrębie platform debaty publicznej jest komunikowanie jakichś form problemów, anomalii, wszystkiego co jest warte dyskusji. Taki był pierwotny cel praw wolności słowa - to narzędzie samoregulacji społecznej pozwalające na zbieranie rozproszonych komunikatów społecznych zawierających informacje problemów wartych adresowania.
Żadna informacja w debacie publicznej, szczególnie w wątkach dotyczących ewidentnie polityki, nie ma neutralnego charakteru. Ma za zadanie coś komunikować. Taki jest cel przedstawiania wycinka obserwowanej rzeczywistości.

 

W dniu 27.01.2021 o 21:16, leto87 napisał:

Znaleziony na portalu finansowym.


I jakie cel ma spełniać w wątku o polityce? Przypomnę definicję polityki - sztuka realizacji celów. Już pomijam kwestię, że portale finansowe (szczególnie "TE" portale "finansowe" :) ) też zajmują się propagandą społeczną. Zdefiniowanie siebie jako portal finansowy nie jest żadnym praktycznym mechanizmem, który sam w sobie narzuca formę obiektywnego, neutralnego przedstawiania informacji, bez realizacji własnych motywacji prywatnych interesów w promowaniu wybranego postrzegania świata. Tak nawiasem, portal finansowy to dalej forma platformy debaty publicznej (tak jak każda forma mediów publicznych), a więc sposób promowania wybranej narracji obserwowanej rzeczywistości finansowej.
Wiadomości w TVPiS też przekazują tylko zaistniałą sytuację, bo mają ewidentnie w nazwie słowo "wiadomości"? ;) Już nie wspomnę o "Faktach" w TVN :D
 

W dniu 27.01.2021 o 21:16, leto87 napisał:

Ja myślę że Niemen w swojej piosence miał rację. Świat jest dziwny a do tego coraz bardziej absurdalny.


Co do tego chyba wszyscy się zgadzamy, ale mamy odmienne punkty widzenia w kwestii przyczyn.

4 godziny temu, kubbak napisał:

Mnie to dziwi, że nie zorientowaliście się jeszcze, że to troll. A trolli się nie karmi! Dla takich najlepszym wyjściem jest:


Załóżcie dla kubbaka jakiś safe space na forum, bo biedak jeszcze przeczyta coś co może go ideologicznie urazić albo co gorsza zakwestionować jego postrzeganie świata :) A jak wiadomo, to bardzo niekomfortowe dla tzw. "snowflakes" kiedy stykają się z ideami, które mogą poszerzyć ich horyzonty na temat otaczającej rzeczywistości ;) Chrońmy "snowflakes" przed dysonansem poznawczym - ponoć nadmiar nowych idei może u nich prowadzić do stopienia mózgu.
Nazywanie kogoś trollem z powodu własnej nieudolności prowadzenia dyskusji publicznej jest żałosną praktyką metod erystycznych.

Też zdarzało mi się stosować tą funkcję w przypadku ludzi, których jedynym celem interakcji były nachalne ataki personalne i nie reagowali na prośby zaprzestania - szczególnie jeśli ataki miały charakter personalnych wiadomości.

Miałem pisać o czymś innym, może napiszę pewne uwagi na temat PiS kontra Strajk Kobiet kiedy skończą się dziecinne próby szturchania się patykiem po oczach.

Edytowane przez Arthass
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

Znamy cię Arthass z innych portali. Po prostu pitolisz jak potłuczony pisowiec. Twoja "mądrość". polegająca na "kopiuj-wklej" jest dość wyraźnie widoczna. Podejrzewam, że jak ci się wyłączy internet, to nie bardzo jesteś pewny, czy Polska ma dostęp do morza. Ale może zostań z nami, bo warto jest wiedzieć, że i tacy "mędrcy" są...

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
27 minut temu, jarrino napisał:

Znamy cię Arthass z innych portali. Po prostu pitolisz jak potłuczony pisowiec. Twoja "mądrość". polegająca na "kopiuj-wklej" jest dość wyraźnie widoczna. Podejrzewam, że jak ci się wyłączy internet, to nie bardzo jesteś pewny, czy Polska ma dostęp do morza. Ale może zostań z nami, bo warto jest wiedzieć, że i tacy "mędrcy" są...


Gtheld+m1+yup+totally+console+_0af37af57

Dorośnij.

Edytowane przez Arthass
Link to post
Share on other sites

Ludzie, ogarnijcie się. Kogo to interesuje. Kogo powinno to interesować? To wasza prywatna sprawa. Nie ma niczego wspólnego z treścią tego tematu. Robicie z przestrzeni forum cyrk dla drama queen. Może jednak znajdźcie sobie inne miejsce na zbieranie się z widłami i publiczne lincze motywowane personalnymi urazami?

Jeśli uważasz otwarty, bezpośredni, grubiański, a co gorsza pozbawiony oryginalności atak personalny za standard interakcji międzyludzkiej to gratuluję wyznawanych zasad. Nie posunę się nawet do kontrowersyjnego kryterium oparcia argumentacji swojej krytyki jakimikolwiek dowodami. To już zbyt duże wymagania dla osób, które interesuje wyłącznie szkalowanie. Niech chociaż będzie to oryginalne albo w jakiś sposób inteligentne to się pośmieję i docenię kunszt. A tak, to tylko desperackie próby publicznego wylewania personalnej frustracji. Ulżyło? To odstawcie widły i wróćcie do dyskusji na temat. A może lepiej, odstawcie na kilka dni forum, i poszukajcie realnego życia poza monitorem.

Edytowane przez Arthass
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...