Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

W dniu 5.01.2021 o 12:03, RuLeR napisał:

Tak konstytucję recytowała i stawała w obronie, jakoś szybko zapomniała o art.68.  Takie mamy elyty/celebryty w Polsce :D

Celebrowane błazny murem za PO i tym podobnym syfem.

 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No właśnie o to mi chodzi. Ludzie wku.wieni na osiemnastu celebrytów, nie zauważą pewnego dnia, że już nie mieszkają we własnym domu, tylko w narodowym, polskim a renta na prąd nie wystarczy. Ale będzie super, bo narodowo i po katolicku...:(

Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, AudiAWX napisał:

władzy debili...

Władza debili to robi ci wode z mózgu. Nie widzisz co się wokół ciebie dzieje? Kolejne podwyżki, kolejne debilne przepisy tworzące nam państwo totalitarne... ale tak, "przeca oni dajo na bombelki i ludziom żyje się lepiej...".

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, AudiAWX napisał:

Skreślony, nie skreślony, w moich stronach za Peło nie było lepiej. Pożyjemy zobaczymy.

Było ale nie rozumiesz tego. Zrozumiesz jak będzie za późno. Jak przyjdzie zapłacić za to wszystko to regiony takie jak twój zapłacą najszybciej i najciężej. 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem kto by nie rządził to taką mamy ekologię rozwiniętą że i tak zapłacimy.
Dlaczego nie ma w Polsce stacji LNG i żaden rząd nic w tą stronę nie robił, liczył się tylko interes Orlenu, a ludzi zawsze mają gdzieś.
Elektrowni atomowej nie ma.
Itd...

Link to post
Share on other sites

Powinno ich się wszystkich, wygnać. Myślę że to by była jak najbardziej humanitarna kara, powinno się ją przywrócić dla polityków którzy w sposób rażący naruszyli umowę społeczną- konstytucję, zakpili z demokracji, złamali prawa człowieka.

Stworzyć na Bałtyku sztuczną wyspę, dostarczać jakieś podstawowe środki do egzystencji.
Niestety, w naszym państwie politycy są praktycznie bezkarni, stoją ponad prawem, czy tak powinna wyglądać demokracja..

Edytowane przez leto87
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, leto87 napisał:

Powinno ich się wszystkich, wygnać. Myślę że to by była jak najbardziej humanitarna kara, powinno się ją przywrócić dla polityków którzy w sposób rażący naruszyli umowę społeczną- konstytucję, zakpili z demokracji, złamali prawa człowieka.


W przeszłości, choćby w Cesarstwie Rzymskim stosowano właśnie taką karę dla polityków, którzy swoimi ustawami przyczynili się do osłabienia państwa i pogorszenia życia obywateli - obserwowano efekty ustaw nawet po kilku latach. Karą było wygnanie lub śmierć, jeśli wyrządzona szkoda była duża. Ciekawe, czy przygłupki garnęłyby się do polityki, gdyby nadal obowiązywała taka zasada.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powiem Wam, że takie gó**o się rozlało, że aż pomyślałem sobie, że w tym roku nie będę już rozmawiał o polityce - bo to ku@#a nie ma żadnego sensu. 

 

Zamiast gadać wstawię Wam "wesoły" obrazek.

jak-zredukowac-poziom-stresu-cwicz-medyt

 

i sam już wyjąłem swój drugi passport z szuflady i się mu przyglądałem. W zasadzie był dla mnie w większości bezużyteczny, ale teraz coraz bardziej się cieszę, że go mam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chciałbym dożyć czasów jak to temu żyjącemu się lepiej robactwu (sorry za tak mocne określenie) spadnie cegła na pusty łeb gdy uświadomi sobie jak bardzo są dymani, jak sprzedają swoją wolność za marnych kilka złotych.

 

8 godzin temu, AudiAWX napisał:

w moich stronach za Peło nie było lepiej. Pożyjemy zobaczymy.

Peło zaczynało swoje rządy w czasie kryzysu ekonomicznego, na rynkach panowała bessa, IMO dość sprawnie przeszliśmy jako kraj przez ten czas. *** odwrotnie, zaczynał w hossie, teraz ma kryzys i pokazują jakimi są bałwanami swoimi decyzjami, dopiero za 2-3 lata (pod koniec drugiej kadencji, o ile dotrwają - oby nie) zobaczysz jak dobrze będzie ci się żyć.

Obecnie mamy jedną z większych inflacji w UE, dokładane kolejne daniny, tłamszone są nasze prawa obywatelskie, jesteśmy w dużej mierze odcięci od służby zdrowia (mamy największa ilość zgonów od czasów WWII - i nie, nie jest to zasługa COVID jako choroby - https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,liczba-zgonow-w-polsce-w-2020-roku--najwiecej-od-ii-wojny-swiatowej,artykul,28238714.html).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

NSDAP w 1933 miało 44% głosów a po wojnie się okazało że wszyscy Niemcy to tylko rozkazy wykonywali i w ogóle to Hitlera nikt nie popierał xD

E: Chodziło mi o to że demokracja nie jest idealna, a masowa propaganda ogłupia ludzi od ponad 100 lat.

Edytowane przez zbiku90
  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

Mutissj, nie obrażaj tej grupy wiekowej (mnie też), bo pitolisz jak potłuczony. Popatrz na młodszych sporo, z "nacjonalistyczno-patriotycznych" organizacji, popatrz na młodych, którzy na kolanach pójdą do Częstochowy (to, że często wracają w ciąży to nieważne), i na wielu, wielu innych, raczej 60 minus....To nie zależy od wieku, tylko umiejętności postrzegania i po prostu myślenia. Prawdą natomiast jest, że spora (ale nie cała) część 70-90, została po prostu kupiona przez pis, za moje i twoje pieniądze, i dodatkowo przekonana przez fałszywy kościół. To nie jest więc dokładnie tak, jak piszesz...:)

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Osoby starsze są bardziej naiwne i podatne na manipulacje (afery na wnuczka, "garki zeptera", religia). Oczywiście nie wszyscy.
Nie znam nikogo kto zagłosował na pis ze wględu na 500+, znam osoby które zagłosowały na nich ze względu na kryzys imigracyjny albo z rozgoryczenia rządami PO, dziwnymi akcjami które wiązały się z funduszem emerytalnym.
Młodzi którzy dają się nabrać na prawicowe gadanie, to pewnie przedział 16- 26, tutaj bym wskazywał brak mądrości życiowej, krótkowzroczność, rozgoryczenie.. później to już fanatyzm/opętanie.
Narracja w mediach publicznych jest teraz jednostronna. Za poprzednich rządów media nie oszczędzały nikogo, funkcjonowały poprawnie.
Takie jest moje osobiste zdanie.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Kiedyś byłem za PO, jak zobaczyłem realnie co zrobili tam gdzie widzę, jestem ich wrogiem. Natomiast by nie dopuścić ich więcej do rządów muszę głosować na PiS bo inaczej wrócą. Ot i tyle w temacie.

Jeżeli idzie o starszych ludzi to nie lubią Kaczyniaka więc marne szanse że na niego zagłosują.

Dla przykładu, moi rodzice dopiero teraz zaczynają się zastanawiać czy dobrze robią że głosują na PO. Może ich nawróce do wyborów...
A mają po siedemdziesiąt na karku.

Link to post
Share on other sites

To, że twoi rodzice nie głosują na PiS to nie znaczy, że wszyscy starsi ludzie tak głosują, co to za myślenie xD 

 

"Największe poparcie PiS zdobyło wśród osób w wieku 60 lat i więcej, gdzie na tę partię zagłosowało 55,6 proc. wyborców, KO uzyskała w tej grupie 25,3- proc. poparcie, SLD - 10-proc., PSL - 7,4-proc., natomiast Konfederacja - 1,1- proc."

 

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wybory-parlamentarne-2019-fakty/najnowsze/news-wyniki-wyborow-jak-glosy-rozkladaly-sie-wedlug-wieku-plci-wy,nId,3276136

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...