Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

Konfedereacja? Serio? Oni obecnie mają 10% poparcia i nie wróżę im więcej, bo to nie politycy tylko kukły w teatrze... Daj spokój, bo coraz bardziej się przekonuję do tekstów mówiących, że Konfa to partia dla gimbusów, Julek i Oskarków :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A zobacz co polubiłaś wyżej, napisałem to samo tylko odwrotnie w kierunku do was. I ty chcesz zmiany tacy jak ty to stoją w tych protestach i logicznie niewiedzą po co tam są, bo to takie modne :)

A nie zauważyłeś, że politycy się podczepiają pod ten strajk?! Kobiety chcą być przywrócić im prawo do decydowania o swoim ciele, a reszta to polityczny dodatek osób, które mają aspiracje w tym kierunku. Te wszystkie protestujące kobiety chcą walczyć o siebie. 

 

Ale nie powiem, pomysł by wywalić Czarnka, który straszy uczelnie wyższe i szkoły obcięciem kasy, który ma kobiety za bezmózgi do rodzenia dzieci i który szuka lewactwa w lekturach to dla mnie bardzo dobry pomysł.

Link to post
Share on other sites

Podczepiają się pod staraj klepiąc protestujących po plecach w większości którzy to politycy i z jakich opcji każdy wie. A widać większości  takie poklepywanie pasuje i to dla mnie przekreśla ten protest w takim wydaniu.

Edytowane przez RuLeR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

bo coraz bardziej się przekonuję do tekstów mówiących, że Konfa to partia dla gimbusów
 

 

Po części masz racje, bo to głównie ci młodzi ludzie byliby gotowi ten system w którym sami siedzą dosyć krótko wywrócić do góry nogami. Wielu ludzi w średnim i starszym wieku gdyby puścić im kilka debat z udziałem polityków konfy na tematy podatkowe i gospodarcze pewnie by zgadzało się z nimi prawie w całości... ale kiedy przychodzi do wyborów to tak jakoś niewygodnie postawić krzyżyk przy nazwisku osoby która wprost mówi, że te 500 plus co bierzesz ty, albo syn na wnuki na pewno zlikwiduje. To nic, że wielu nawet rozumie, że można zamiast tego obniżyć podatki o kwotę wyższą niż zabrany socjal, ale tak ostatecznie to te pieniądze już mają w ręce, a czy te ceny w sklepach na prawdę by po kilku latach spadły gdyby ci ludzie mieli realny wpływ na politykę to już nie każdy jest pewien.

 

Kiedyś  prowadziłem z pewną dosyć mi bliską osobą na temat ZUS'u i emerytur. Niby byliśmy zgodni, ze ZUS to rak, że te pieniądze lądują w worku bez dna, że masa kasy się tam marnuje i idzie na zupełnie inne cele niż powinna, że i tak to w końcy walnie na łep itp... ale jak przyszło do kwestii "no to zlikwidujmy zus" to nieeeee, bo ja przecież już 20 lat płaceeee, a przecież to ci nikt nie oddaaaaa i tak dalej. No to tłumaczę, że wystąpienie z systemu byłoby dobrowolne, a to co wpłaciłeś musiało by ci dać adekwatną emeryturę jak dotychczas. "No ale jak to, przecież system się zawali jak młodzi przestaną wpłacać, przecież to co ja za 20 lat będę dostawał, to nie z moich, tylko z tego co ci nowi by wpłacali"

 

Tak, że niby człowiek wszystko rozumiał, ale nie do końca, więc prędzej byłby za dalszym okradaniem kolejnych pokoleń niż za podjęciem jakiegokolwiek ryzyka, że on coś na tym straci. I częściowo nie ma się co dziwić. Dlatego też ta "gimbaza" tak te pomysły popiera, bo sama nic na nich nie straci, skoro sama w systemie nie tkwiła, a jeżeli już, to bardzo krótko. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Teraz przesadzasz, nie każda protestująca osoba jest związana z jedną partią polityczną. Są tu kobiety i mężczyźni o poglądach lewicowych, prawicowych i osoby, które nie są ani lewakami ani prawicowcami. Są to osoby, które są wkurzone za zabranie im możliwości legalnego usunięcia uszkodzonego płodu, który może umrzeć w czasie ciąży albo tuż po porodzie. A politycy opozycji chcą się pod nie podczepić, była już sprawa, że protestujące kobiety pogoniły Hołownię.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

A co z policjantami, którzy będą odmawiać zatrzymywania kobiet bo im sumienia nie pozwala użyć siły, co ze strażakami muzułmanami, którzy odmówią gaszenia chlewni czy schroniska dla psów bo zwierzęta są nieczyste, co z lekarzami...a nie oni już mogą skazać cię na cierpienie i śmierć w imię własnego sumienia...

 

ETpGAM6WAAIgz-5.jpg

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Słyszałam, że mają ukarać policjantów, którzy nie przeszkodzili kobietom wieszać na płocie przy domie Kaczyńskiego pieluch, wieszaków i plakatów.

 

https://warszawawpigulce.pl/policjanci-spod-domu-jaroslawa-kaczynskiego-zawieszeni-mogli-popelnic-wykroczenie-naruszenie-dyscypliny-sluzbowej/

Edytowane przez BlackCoffe
Link to post
Share on other sites

 

 

Gdybym miał głosować teraz zrobiłbym to samo,

No dobrze, to znamy już twoje poglądy i nawet nie mam najmniejszego zamiaru Ci nic narzucać... - szanuję - nie podzielam.

 

Naturą ludzką jest mylić się...  

https://www.facebook.com/burmistrzblaszek/posts/2727412990834061?__tn__=K-R

 

Nie mam również absolutnie pretensji do tych którzy kiedyś głosowali na tą czy inne partie, bardziej chodzi mi o trzeźwą ocenę postępującej obecnie sytuacji i wyczucie kierunku w którym podąża ten pociąg.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Młodzi ludzie, może i Julki i Oskarki ale bardzo inteligentni. Nie mam nic im do zarzucenia a że są młodzi to jeszcze na plus. No posłuchaj taką jachirę a posłuchaj kogoś z konfederacji to jak byś z amebą rozmawiał.

 

Ty widzisz w nich inteligentnych ludzi, a ja widzę pseudointeligencję opakowaną w ładny papierek. Mają poparcie tylko z tego względu, że są w zupełnej opozycji do PISu, a według mnie nie na tym to ma polegać. W moim otoczeniu właśnie dlatego wiele osób na nich zagłosowało, bo są przeciwko PIS.

 

Polska to nie jest kraj, gdzie może istnieć skrajna lewica albo skrajna prawica. Polityka to dla mnie trudny temat, bo zależności jakie występują w tym środowisku są często nie do ogarnięcia.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

W moim otoczeniu właśnie dlatego wiele osób na nich zagłosowało, bo są przeciwko PIS.
 

 

W zasadzie coś w tym jest, że konfederacja to jedyna partia która nigdy nie była przy korycie więc jak ktoś nie chce głosować na złodziei z układu to wielkiego (jakiś w ogóle jest?) wyboru poza nimi nie ma, bo Kukiz podczepił się do PSL'u który był rutynowym koalicjantem byleby można było dostać kawałek tortu ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

W zasadzie coś w tym jest, że konfederacja to jedyna partia która nigdy nie była przy korycie więc jak ktoś nie chce głosować na złodziei z układu to wielkiego (jakiś w ogóle jest?) wyboru poza nimi nie ma, bo Kukiz podczepił się do PSL'u który był rutynowym koalicjantem byleby można było dostać kawałek tortu ;)

 

A TY wiesz  kto to  jest ta cała konfederacja ... chcesz aby  u władzy byli nazisci i rasiści .

Bosak  lata temu miał zarzuty a nawet chyba i sprawę o propagowanie nazizmu   ten sam bosak na marszu 11 listopada szedł  ramie w ramie z narodowcami  (tymi patriotami )  którzy nieśli flagi z symbolami nazistowskimi .

Bosak to taka fałszywa  .....  ze idzie tam gdzie  więcej dają  ,taka chorągiewka na wietrze ,ten człowiek ma tylko parcie na szkło nic więcej

Edytowane przez raiders
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A TY wiesz najlepiej widzę co ja myślę i co ja chcę. Ludzie drodzy, tak niektórym z was wpoili szufladkowanie, że nawet nie wiedząc na kogo głosowałem już z góry wiesz, że ja to za nazistami i rasistami. Ręce opadają. Jarkowi zarzucacie dzielenie społeczeństwa, a sami jak tylko ktoś wspomni o innej opcji niż wam się podoba wyjeżdżacie z grubej rury.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sam nie czytasz że zrozumieniem. Nie napisałem, że należy im się szansa, tylko, że jako jedyni nie byli jeszcze w układzie więc nic dziwnego, że dla niektòrych co mają dosyć głosowania na tych samych złodziei są logicznym wyborem. Resztę dopowiedziałeś sobie sam. Dodam, że bardzo ostro tylko dlatego, że za tą opcją nie przepadasz. Szczerze to zachowałeś się jak typowy stereotypowy pisior, tylko mający inne poglądy.

 

Edytowane przez wojciechu15
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ty widzisz w nich inteligentnych ludzi, a ja widzę pseudointeligencję opakowaną w ładny papierek. Mają poparcie tylko z tego względu, że są w zupełnej opozycji do PISu, a według mnie nie na tym to ma polegać. W moim otoczeniu właśnie dlatego wiele osób na nich zagłosowało, bo są przeciwko PIS.

 

Polska to nie jest kraj, gdzie może istnieć skrajna lewica albo skrajna prawica. Polityka to dla mnie trudny temat, bo zależności jakie występują w tym środowisku są często nie do ogarnięcia.

Fex no co ty, historii nie miałeś?

 

Nie ma lewicy, nie ma prawicy, nie ma katolików, narodowców i lgbt. Jest cynizm i własny tyłek a te tysiące ludzi na ulicach to kapitał. Im więcej kapitału zbijesz tym więcej możesz dostać. 

 

Inna sprawa jak ten kapitał zbijasz. Możesz być lekko inteligentniejszy i nie zarzynać kury albo możesz być populistą, strzelić 500+, 1000+, dofinansować narodowców i kościół ale zarżnąć kurę. Cała reszta to efekt uboczny. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

zdublował się post:)


A TY wiesz  kto to  jest ta cała konfederacja ... chcesz aby  u władzy byli nazisci i rasiści .

Bosak  lata temu miał zarzuty a nawet chyba i sprawę o propagowanie nazizmu   ten sam bosak na marszu 11 listopada szedł  ramie w ramie z narodowcami  (tymi patriotami )  którzy nieśli flagi z symbolami nazistowskimi .

Bosak to taka fałszywa  .....  ze idzie tam gdzie  więcej dają  ,taka chorągiewka na wietrze ,ten człowiek ma tylko parcie na szkło nic więcej

Pierdzielisz jak ta dziennikarka z tvn, którą wyjaśnił Liroy

 

Ja osobiście nie znam żadnego człowieka popierającego nazizm, Bosaka dawno by zjedli w tej polityce gdyby był mieli choć na niego okruszek.

Wyobraź sobie ze obalasz PiS i kogo obsadzasz na stanowiskach, ciekawi mnie kogo ty tam widzisz.

Edytowane przez RuLeR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie śledziłem kariery politycznej Bossaka, ale widziałem wywiady i konferencje prasowych z jego udziałem - dość aby szybko stwierdzić, że to jeden wielki zbijacz piany z parciem na szkło jak już ktoś wyżej słusznie zauważył, te ich hasełka wyborcze, obietnice gospodarcze bez żadnego pokrycia w budżecie, "plansze" z tanią kiełbasą wyborczą kierowane są chyba do osób mających problemy z matematyką.

Jeśli celują w taki elektorat to - to dobre posunięcie.

 

Głosowanie na niego czy jego ziomków pokroju ściemniacza Kuleszy (pierwotnie Kukiz '15) to byłoby przysłowiowe "zamienił stryjek siekierkę na kijek".


Abstrahując od Polskiej Polityki. 

 

Co sądzicie o wyborach w stanach?

Wygląda na to, że amerykanie mają dość polityki Trumpa.

 

8a3c9f1c2b07e86f.png

 

A ten zamiast wziąć to na klatę nawołuje swój elektorat do wyjścia na ulicę.

https://wiadomosci.wp.pl/wybory-w-usa-donald-trump-chce-wstrzymania-liczenia-glosow-6572236895914688a

.. teraz się nie dziwie, że dogadał się z Dudą.  :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...