Skocz do zawartości

FILMY - warte obejrzenia


Recommended Posts

Regression

 

Liczyłem na coś więcej, ale mimo wszystko nie było źle. Typowy film na jeden raz. Jako ciekawostka - jednym z przejawów satanistycznej obecności w miasteczku jest wiszący na murze współczesny plakat Behemoth'a. Akcja dzieje się w roku 1990 :D

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Interstellar - genialny film, świetne efekty i udźwiękowienie, jeden z najlepszych filmów jakie obejrzałem. Pozycja obowiązkowa dla każdego fana Sci-Fi, takich filmów się nie zapomina.

Marsjanin - ten obejrzałem przed wymienionym wyżej. Warty obejrzenia i fabularnie może nie jest tak dobrze jak w przypadku "Interstellar", to cała reszta jest na poziomie i miejscami jest trochę komedii :). Widząc Matta Damona w Marsjaninie nie spodziewałem się, że zobaczę go w roli Dr Manna w filmie Nolana, dwie podobne role.

Następnym będzie Grawitacja, a później pewnie też coś podobnego (propozycje mile widziane), cholernie wciągająca tematyka.

Edytowane przez DeXtrous
Link to post
Share on other sites

Jak zwykle zaliczam poślizg...

 

Przebudzenie Mocy. Na filmie się nie nudziłem aczkolwiek jest parę rzeczy , które mi osobiście się nie podobają. Przede wszystkim bohaterowie. Pomijając to , że Snoke wygląda jak pospolity ork a Kylo jak zagubiony pianista(choć to pasuje do jego charakterystyki) przy okazji chyba realizowany był jakiś projekt polityczny. Czarnoskóry Finn wydaje mi się postacią wciśniętą na siłę. Nie zrozumcie mnie źle ale piję do tego że jest to postać główna a bezpłciowa, bez charakteru. Zupełnie inne odczucia niż w przypadku Mace Windu, którego uważam za jedną z postaci , która w jakiś sposób ratuje pierwsze części sagi. Dodatkowo dziewczyna , która nagle budzi w sobie moc i bez jakiegokolwiek szkolenia bez problemu włada mieczem świetlnym.  Scenariusz leci schematem Nowej Nadziei ale przy VII części sagi bez powtórzeń się nie obejdzie. Tak czy siak czekam na kolejną odsłonę.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Steve Jobs

 

Absolutnie genialny Fassbender, który właśnie stał się moim faworytem do Oscara dla najlepszego aktora w roli pierwszoplanowej. Znajomość podstawowych faktów z biografii Jobsa niezmiernie mocno wskazana, bez tego film może wydawać się chaotyczny i niespójny.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Byłem na tym w kinie w zeszłym roku z narzeczoną, to w połowie filmu zgadałem się z gościem siedzącym obok i graliśmy w jaką strzelankę na telefonach ... Luba też jakoś nie była tym tworem zachwycona

Link to post
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt3460252/

 

Długi (ale nie aż tak jak once upon a time in america), akcja w jednym pomieszczeniu ale nawet przez minutę się nie nudziłem. W sumie, jak popatrzymy na bękartów, django i teraz hateful8 to ten ostatni to taki kolejny krok na etapie "krwawego artystycznego rozliczenia się z rasizmem, antysemityzmem itd" (IMO).... na jednej z płaszczyzn. Na innych wszystkie trzy to bardzo dobrze zrobione kino akcji z czarnym humorem i super dialogami. Momentami ekstremalnie zabawne.

 

Ale żeby też być szczerym to jakość od czasu pulp fiction jakby lekko spada.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Makbet 2015 - z jednej strony dobra gra aktorska Fassbendera i Harrisa też oraz koncepcja ujęć, obróbka graficzna. Z drugiej ciężki w odbiorze i nie chodzi mi o język, tylko o interpretację reżysera. Nie jest ona przedstawiona na tacy, wymaga większego zaangażowania. Oglądałem go nie pamiętając specjalnie treści, dlatego przestrzegam przed przypominaniem sobie jej poprzez akurat tą odsłonę.

Link to post
Share on other sites

Ja polecam "Creed: Narodziny Legendy". Bardzo fajny film. Na pewno mniej w nim wątku sentymentalnego niż w "Rockym Balboa", co w filmach tego gatunku nie jest za bardzo potrzebne :P.

No i w końcu dali temu Rockyemu spokój, biedak nie musiał już w tym wieku walczyć :rotfl:

Link to post
Share on other sites

http://www.imdb.com/title/tt3460252/

 

Długi (ale nie aż tak jak once upon a time in america), akcja w jednym pomieszczeniu ale nawet przez minutę się nie nudziłem. W sumie, jak popatrzymy na bękartów, django i teraz hateful8 to ten ostatni to taki kolejny krok na etapie "krwawego artystycznego rozliczenia się z rasizmem, antysemityzmem itd" (IMO).... na jednej z płaszczyzn. Na innych wszystkie trzy to bardzo dobrze zrobione kino akcji z czarnym humorem i super dialogami. Momentami ekstremalnie zabawne.

 

Ale żeby też być szczerym to jakość od czasu pulp fiction jakby lekko spada.

Mógł równe dobrze mieć tytuł: "Historia pewnego koca" ;) i rzeczywiście odstaje od poprzednich filmów Tarantino.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ktoś już widział Deadpoola

 

Wieczorem zdam relację. 


Deadpool

 

Dokładnie to, czego się spodziewałem - absolutna rewelacja. Nieprzerwane salwy śmiechu od napisów początkowych po końcowe.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Też właśnie obejrzałem Deadpoola i jest świetny. Brutalny, wulgarny, dużo krwi, akcji i bardzo dużo humoru który przypadł mi do gustu. Jak zdjął maskę, to lałem ze śmiechu :D

Polecam.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

The Hateful Eight

 

Nie nudziłem się, ale jakoś specjalnie zachwycony również nie jestem. Niespełna trzy godziny minęły dość szybko, co przy filmach tej długości zdarza się rzadko, jednak przez cały ten czas nie było ani jednej sceny, która sprawiłaby bym musiał zbierać szczękę z podłogi. Bardzo solidne rzemiosło. Tylko tyle i aż tyle.

Link to post
Share on other sites

 

 

Zjawa - nie ma co tu dużo pisać. Film z tych, które trzeba zobaczyć.

Moim zdaniem film to średniak, który przeszedłby bez większego echa, gdyby nie hype i nominacje do oskara. Film cierpi na dłużyzny a główny bohater ma chyba kody na nieśmiertelność, bo powinien wyzionąć ducha ze 3 razy, no i zakończenie... 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...