Skocz do zawartości

FILMY - warte obejrzenia


Recommended Posts

Nadrabiam zaległości w kwestii filmów Tarantino. Wczoraj na tapetę "Grindhouse: Death Proof".

 

Na początku niby nuda, potem szok w jaki sposób młode dziewczyny straciły życie. Kiedy zobaczyłem na ekranie kolejne ofiary i walkę z kaskaderem to z całych sił im kibicowałem coby nie podzieliły losu koleżanek. Do tego zakończenie- tego też się nie spodziewałem. Jak dla mnie 10/10.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem film to średniak, który przeszedłby bez większego echa, gdyby nie hype i nominacje do oskara. Film cierpi na dłużyzny a główny bohater ma chyba kody na nieśmiertelność, bo powinien wyzionąć ducha ze 3 razy, no i zakończenie... 

Akurat ja nie miałem żadnych informacji o tym filmie, poza tym że leci właśnie kinach. Dlatego może moja opinia jest właśnie taka, bo nikt mi nie obiecywał cudów na kiju. Z tym filmem, trochę jak z Prometeuszem - też ma wady (mało powiedziane w tym wypadku), ale zobaczyć trzeba... przynajmniej wypadałoby.

Link to post
Share on other sites

Zjawa - dobre kino. Klimatyczne scenerie i muzyka. Warto zobaczyć, choć oczywiście parę uwag bym znalazł.

 

Sicario - nie wiem jakim cudem dotrwałem do końca. Ja się nudziłem, spodziewałem się czegoś więcej.

Link to post
Share on other sites

Tales of Halloween

 

Na tle pierdyliona kijowych kompilacji horroropodobnych opowiadań wypada całkiem przyzwoicie. Raczej jedynie dla fanów gatunku, ale takowi nie powinni być zawiedzeni.


Absolutely Anything

 

Reżyseria: Terry Jones, wszyscy żyjący członkowie Monthy Python'a jako kosmici, Robin Williams w roli psa, Simon Pegg i Kate Beckinsale jako postacie pierwszoplanowe - jak na tak doborowe składniki efekt końcowy jednak trochę rozczarowuje, ale to mimo wszystko jedna z zabawniejszych komedii, jaką oglądałem od długiego czasu.

Link to post
Share on other sites

"Hatefull 8" czy jak kto woli "Eight"

Dialogi mi nie przeszkadzały, historia ciekawie opowiedziana, zaskakiwał w chwilach kiedy się tego nie spodziewałem. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Minusów nie dostrzegam ale to chyba z sympatii do filmów Quentina ;)

Link to post
Share on other sites

"W samym sercu morza" - zapowiadało się dobrze ale... to tylko banalna historia z kilkoma dobrymi momentami ubrana w tonę efektów specjalnych. Świetne zdjęcia, charakteryzacja i udźwiękowienie. Obejrzeć można ale oczekiwało się czegoś solidniejszego a zwłaszcza po świetnym filmie "Wyścig". Wilk morski Szarik ocenia na mocne 6/10.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zjawa - mocne 8/10. Bardzo brutalny,a zarazem dość wzruszający. Nie żałowałem, że poszedłem na ten film.

 

Pitbull 2016 - 9/10. Solidny kawałek polskiego filmu. Genialnie zagrana rola  przez Bogusława Lindy. Ale niestety jak to bywa w kinach, obok mnie siedziały 3 tępe dzidy,którzy się śmiali z odciętych  ludzkich kończyn,a  to powodowało że ciężko było się kupić na filmie. Patologia.

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

House of Cards

 

Serial, w którym zakochałem się od pierwszego odcinka. Życiowa rola Kevin'a Spacey, który pomimo tego został przyćmiony przez absolutnie genialną Robin Wright. Jeden z niewielu remake'ów, który momentami przewyższa oryginał - to o pierwszych dwóch sezonach.

 

Trzeci, w którym amerykańscy scenarzyści zdecydowali się powoli odchodzić od brytyjskiego pierwowzoru, był w mojej ocenie najsłabszy - autorskie elementy kompletnie nie przypadły mi do gustu, a te skopiowane, były jedynie marną kalką. Obejrzenie poprzedniej serii zajęło mi dobry tydzień, podczas gdy dwa pierwsze sezony wciągnąłem odpowiednio w 3 i 4 dni.

 

Do czwartej odsłony podchodziłem z ogromnymi obawami, bojąc się, że pozbawieni oryginalnego materiału Amerykanie po prostu dadzą ciała. Stało się dokładnie odwrotnie - zdjęcie z autorów kagańca, jakim była konieczność zawarcia elementów oryginału dało im ogromne pole do manewru, które wykorzystali w 100 procentach. Całą serię kradnie oczywiście Claire, która nigdy nie była jedynie ozdobą, jednak obecnie zdaje się przewyższać Franka niemal pod każdym względem. Razem tworzą dopełniającą się machinę wojenną, która zmiata każdego, kto był na tyle głupi, by stanąć im na drodze.

 

Jako podsumowanie - przed chwilą skończyłem czwarty sezon, a od włączenia pierwszego odcinka minęło 31 godzin.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

@up 

 

To oczywiście świetny aktor i jak najbardziej doceniam jego grę w takich the usual suspects czy american beauty. Nigdzie jednak nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak w pierwszym sezonie HoC. Zgadzam się więc absolutnie z Nowajem. Zawsze będzie już dla mnie Frankiem. 

 

http://media.gq.com/photos/5583bfc409f0bee564422a97/master/w_840/style-blogs-the-gq-eye-house-of-cards-cufflinks-01.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Spotlight

 

To nie jest film o pedofilii. To film o grupie odważnych dziennikarzy, którzy przypadkowo natrafili na wierzchołek góry lodowej i pomimo ogromnej presji, jaką wywierano na nich z każdej możliwej strony, mieli wystarczającą ilość wewnętrznej motywacji, aby w pełni zdemaskować to, jak bardzo zepsutą, pozbawioną skrupułów i do szpiku kości przesiąkniętą najobrzydliwszą możliwą zgnilizną moralną instytucją jest kościół katolicki.

 

Dla mnie, osoby, która dokonała apostazji głównie po to, aby nie zaliczać się do członków organizacji, którą uważam za najbardziej zbrodniczą w historii ludzkości, ten film nie przynosi wielkiego odkrycia. Są to rzeczy, o których wiedziałem dużo wcześniej, publikując podobne materiały pierdylion razy. Ubranie całości w otoczkę filmu fabularnego z gwiazdorską obsadą pozwala jednak zobaczyć problem z bliska - może ta forma otworzy oczy tym, dla których bezosobowe artykuły w Internecie nie są do końca przekonywujące.

 

Absolutnie zasłużone Oscary. Najlepszy dramat ostatnich lat i kolejna rewelacyjna kreacja Michael'a Keaton'a.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...