Skocz do zawartości

FILMY - warte obejrzenia


Recommended Posts

Skandal. Ewenement Molesty - konkretny dokument głęboko sięgający w brudy blokowiska ciężkich narodzin legendarnego hip-hopu. Jak ktoś lubi taką tematykę to warto zobaczyć. Dla mnie osobiście ten materiał to taki sporawy sentyment, przypominają mi się dawna lata na Ursynowie. Bardzo solidna produkcja.

 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

"The Boys"

 

https://www.filmweb.pl/serial/The+Boys-2019-801842

 

Alternatywna rzeczywistość, na świecie są setki superbohaterów. Zajmują się oczywiście ratowaniem ludzkości, są zrzeszeni w dużej organizacji, która dba o ich PR, reklamę i cały super biznes warty milady. Siedmiu najlepszych to ubóstwiana przez wszystkich wielka Siódemka. Serial zaczyna się kiedy główny bohater, Hughie, zwykły, szary sprzedawca w sklepie z elektroniką odprowadza ulicą swoją dziewczynę, i kiedy akurat rozmawiają trzymając się za ręce jeden z Siódemki, A-Train, odpowiednik znanego Flasha, biegający z super prędkością, "przypadkiem" wbiega w dziewczynę Hughie'a rozwalając ja na krwawą papkę. Hughie poprzysięga zemstę, A że sam jest raczej cykorem i nieudacznikiem za wiele zrobić nie może, ale szybko zjawiają się sojusznicy. Druga z bohaterek, początkująca superbohaterka Starligt zostaje przyjęta do wielkiej Siódemki, co jest spełnieniem jej marzeń, a jeszcze bardziej marzeń jej mamy. Kiedy poznaje od wewnątrz świat bohaterów okazuje się ze nie jest taki super, a oni to w większości dupki bardziej dbające o PR i pieniądze niż pomoc ludziom.

 

To tylko zawiązanie fabuły z pierwszego odcinka. Dalej jest tylko lepiej, a fabuła wciąga jak bagno (jestem w połowie pierwszego sezonu). Lubię filmy o superbohaterach, takie bardziej ambitne, a "The Boys" to jest dokładnie kwintesencja takiego tworu. Szczerze polecam.

Edytowane przez sznib
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dla fanów gatunku czy azjatyckich klimatów raczej będzie to dobra pozycja i mogę polecić. Sam obejrzałem za jednym ciągiem, nie ma jakiegoś za dużego pierdololo, masa fajnych straszydeł, fabuła prosta, oklepana ale i tak miło mi się bardzo oglądało.

 

 

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 18.10.2020 o 12:16, worm napisał:

ano ja :)

 

Zdaniem reżysera, jego najlepszy film, i arcydzieło zarazem. Wiadomo, takie teksty można sobie między bajki włożyć. Wątpię, że będzie na poziomie chociażby "Pogorzeliska". Raczej nie ma szans.

U mnie ostatnio na tapecie serial "Twin Peaks" - ale to jest dobre, kurde. Aktualnie jestem w połowie drugiego sezonu. Pierwszy sezon, mimo wszystko trochę lepszy, jak dla mnie, ale cały czas świetnie się ogląda. Super klimacik, a powiem, że "Mulholland Drive" mnie nie przekonał. Ciekawe, jak będzie z "Zagubioną autostradą".

Oprócz tego "Rozmowa" z 1974 roku. Dobre kino, ale spodziewałem się czegoś więcej, i "Francuski łącznik", tu też się trochę rozczarowałem, niemniej dobrze się oglądało.

Edytowane przez adi777
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zagubiona Autostrada to sztos, u mnie ma 10/10.
Ja teraz siedzę w kinie rodzinnym.. Ostatnio oglądałem dwie komedie. Za dzieciaka nie oglądałem dużo telewizji :D więc teraz z córką nadrabiam.
Dwa filmy: Stój Bo Mamuśka Strzela (1992) i Bohater Ostatniej Akcji (1993). Na ciekawe zestawienie trafiłem. Dwóch konkurujących ze sobą aktorów,  nakręcone w podobnym czasie.
Film ze Stallonem wywarł na mnie lepsze wrażenie. Bardzo ciepłe i zabawne kino. Żadnego prymitywnego jajcarstwa, podejście stonowane z lekkim przymróżeniem oka. Z upływem lat film jeszcze bardziej zyskał,  w moim oku urósł do rangi klasyka gatunku. Myślę że najlepszy film ze Stallonem jaki widziałem. On sam o nim miał podobno odmienne zdanie, jak i krytycy.
Bohater Ostatniej Akcji, doceniam starania twórców, ambitniejszy pomysł, ale koniec końców film nie oczarował.. 6/10.  Temat ważny, warto obejrzeć, jednak bardziej z sentymentu niż radości z oglądania. Twórcom nie udało się stworzyć dzieła które chciałoby się oglądać ponownie, w moim odczuciu.


Co innego Hobbit, którego oglądałem w weekend, zaraz po obejrzeniu chciałem włączyć jeszcze raz.  

Link to post
Share on other sites
W dniu 30.12.2020 o 17:06, adi777 napisał:

Twin Peaks" - ale to jest dobre

Oj tak. :) . kiedyś wróciłem do niego po raz drugi podelektować się. Proponuję jeszcze obejrzeć kontynuację z 2017.

Link to post
Share on other sites

A mi właśnie kontynuacja nie podeszła. Odjechali bardziej niż nasz rząd.

Pierwsza seria połowa sztos, druga bardzo dobra z lekkim przymrużeniem oka.

Ale to nowe to imo rozczarowanie.

Warto sobie jeszcze obejrzeć filmy, bo jeśli dobrze pamiętam to jeden to wydarzenia sprzed serialu, a drugi jakieś rozwinięcie.

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, buszi napisał:

A mi właśnie kontynuacja nie podeszła. Odjechali bardziej niż nasz rząd.

 

Same here. Nie doszedłem dalej niż trzeci odcinek, a do pierwszego miałem kilka podejść. 

 

Jeśli ktoś przegapił - zaczął się piąty sezon The Expanse.

 

Kilka dni temu miałem podejście do nowej wersji The Stand, ale odbiłem się od pilota. 

Link to post
Share on other sites

Z ostatni obejrzanych:

30 srebrników - okultyzm i Stranger Things w jednym, nic specjalnego, można luknąć

Niebo o Północy - psychologiczny sci fi, ale nie przynudza

Mosul - jak dla mnie jeden z lepszych obrazów wojny

Opowieści z Pętli - bez rewelacji

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Breach Anti Life

 

https://alienhive.pl/film-anti-life-breach-2020/

 

Całkiem fajny thriller SF, coś w stylu Aliena. Fani takich klimatów będą zadowoleni. No i trzeba powiedzieć że Bruce Willis i na starość trzyma klasę i gra w dobrych filmach, w przeciwieństwie do Cage'a, który ostatnimi czasy gra w samych gniotach (że ostatnie Juditsu wspomnę).

 

Gra Geralta

 

https://www.filmweb.pl/film/Gra+Geralda-2017-716735

 

Jeszcze nie widziałem złego filmu na podstawie prozy Kinga. I tym razem jest dobrze.

 

Devil's Gate

 

https://www.imdb.com/title/tt4610748/

 

Spoko thrillerek z obcymi w roli głównej.

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...