Skocz do zawartości

FILMY - warte obejrzenia


Recommended Posts

Odnoszę wrażenie, że w ostatnim czasie filmy oglądamy właśnie dla widowiskowych efektów. Natomiast fabuła zostaje sprowadzona do przerywnika. A może bardziej do sznurka, który prowadzi widza od jednego pokazu fajerwerków do kolejnego. Marvela zaliczam z paczką chipsów, podziwiam kolejne starcia herosów i staram się zbytnio nie rozmyślać o fabule. I przyznam, że to całkiem fajnie ogląda się, jednak na koniec pozostaje niedosyt... Taka pustka. To jakby dostać placebo w sytuacji, gdy potrzebujemy ciekawej rozrywki. Dlaczego tak dzieje się? Czy obecnie filmy produkuje się dla nastolatków, którzy tłumnie wypełniają kina? Infantylna, prosta fabuła pokolorowana przez CGI może wystarczać młodemu pokoleniu... A może to ja, po obejrzeniu mnóstwa filmów, stałem się bardziej wybredny, a nawet marudny?

 

^^

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Skaza napisał:

w ostatnim czasie filmy oglądamy właśnie dla widowiskowych efektów

Raczej te które trafiają do głównych kin. Wiele, naprawdę dobrych produkcji pojawia się dopiero gdzieś na platformach w sieci, lub innych formach dystrybucji.
Kino moim zdaniem, dzisiaj nie jest nastawione na filmy, które wymagają od widza głębszego wejścia w temat.

  • Lubię to 2
  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzisiaj niestety jest zbyt dużo przerostu formy na treścią. Ładne zdjęcia, cgi ale fabularnie dno i zero logiki.

Trudno też "doświadczonego" widza czymś nowym zaskoczyć, bo wszystko już gdzieś było albo było podobne. Do tego dochodzi cenzura, jednowymiarowe myślenie o świecie oraz wypychanie filmów pod 12+, a najlepiej wiekowo dla wszystkich.

Może uznacie to za zrzędzenie starucha ale wolę obejrzeć któryś raz jakiś stary film niż powtórzyć coś nowszego. Ostatnio świetnie się bawiłem przy Predatorze z Arnoldem.

Edytowane przez buszi
  • Lubię to 2
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Predator jest na mojej liście top 10 filmów po konwersji do 3d. 5 razy widziałem go w tej wersji i zawsze miałem opad szczęki, cała dżungla wychodzi z ekranu prosto na salon. Dzieciaki nawet próbowały łapać rękami wychodzące dość mocno z ekranu elementy :D.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Byłem w kinie na Wielorybie, jest to najpięknieszy film jaki widziałem w tym roku do tej pory. Duże wrażenie zrobiła na mnie gra aktorska Frasera ba myślę, że dał z siebie wszystko na takim poziomie, że aż szczęka opada i wielu bardziej znanych i cenionych aktorek i aktorów zostaje daleko w tyle. Oscar w pełni zasłużony.

 

E/ Jest to pozycja na mojej liście numer jeden w polecanych filmach w tym roku.

Edytowane przez ALF
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 28.12.2022 o 23:18, worm napisał:
W dniu 28.12.2022 o 20:32, Skaza napisał:

w ostatnim czasie filmy oglądamy właśnie dla widowiskowych efektów

Raczej te które trafiają do głównych kin.

Szczerze? 

 

Ja to samo powtarzam żonie, ja nie chce iść na "smenty i lamenty" do kina - ja chce oglądać wybuchy, efekty specjalne, poczuć muzykę i dźwięki na wielkim ekranie. 

Fabuła to tak powiedzmy byłaby ta "mniejsza połowa" tego co chce. 

 

Co nie znaczy że chodzę na typowe chamerykańskie kino akcji, wolę w ogóle nie iść :D

 

Na całą resztę mogę poczekać na netflix/hbo/disney czy gdziekolwiek tam indziej film będą kiedyś puszczać.

 

Położyć się na spokojnie na wyrze, zrelaksowany i wtedy... spokojnie zasnąć :rotfl:

 

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...