Skocz do zawartości

FILMY - warte obejrzenia


Recommended Posts

Don't look up

 

https://www.filmweb.pl/film/Nie+patrz+w+górę-2021-848823

 

Miała być satyra i pastisz, a wyszedł bardziej dramat, bo obraz społeczeństwa przedstawiony w filmie bardzo przypomina ten z rzeczywistości. To, jak bardzo jesteśmy ogłupiani ze wszystkich stron, manipulowani i jak łatwo się temu poddajemy bardzo dobrze tu przedstawiono. I do czego to może doprowadzić.

 

 

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites
W dniu 26.12.2021 o 09:51, Szarik napisał:

The Matrix Resurrections

 

Parodia Morfeusza i Smitha (dramat!). Najsłabszy Matrix i imo jeden z głupszych filmów z totalnie wyssaną z palca fabułą i nawiązaniem do poprzednich części jakie widziałem w 2021 roku. Efektów specjalnych i klimatu rodem ze starej trylogii darmo tu szukać. Nie oglądać.

 

Aktorzy z tyłka, niepasujący kompletnie. Niektórzy to mnie irytowali od sanego początku jak tylko pojawili się na ekranie.

Efekty jak dla hitu polsatu na piątkowy wieczór.

Nuda, nuda, nuda. O ile jeszcze początek jest spoko, bo jak można się było domyśleć z trailerów Neo jest w specjalnie zaprojektowanym dla niego matrixie. Fajnie to w sumie wymyślili, nie będę więcej spoilerował choć film słaby więc nie wiem czy ktoś jeszcze na to pójdzie przy takich reckach.

Ogólnie Matrix:Miłość zawsze zwycięży! Mocne 3/10 %-) I brakuje więcej kolorowych włosów w tym dziele xD

Najwidoczniej pozbawienie kogoś jaj dało taki sam efekt w filmie. Niepotrzebnie nakręcony? W takim wydaniu na pewno. Oby się nie zwrócił.

 

 

Edytowane przez buszi
  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites
W dniu 26.12.2021 o 09:51, Szarik napisał:

The Matrix Resurrections

 

Parodia Morfeusza i Smitha (dramat!). Najsłabszy Matrix i imo jeden z głupszych filmów z totalnie wyssaną z palca fabułą i nawiązaniem do poprzednich części jakie widziałem w 2021 roku. Efektów specjalnych i klimatu rodem ze starej trylogii darmo tu szukać. Nie oglądać.

Fakt. Byłem obejrzałem i .... Ogólnie patrząc na film bez zagłębiania się za mocno w trylogię jeszcze braci Wachowskich ;)  to film nawet do przełknięcia i nawet całkiem szybko i miło minął czas na oglądaniu . Ale jeśli się patrzy  na trylogię (a w sumie wypada ;) ) to film rzeźnia i strasznie wtórny  , praktycznie połowa filmu to "remaster" jedynki XD... Nowe postacie ehhh lepiej pominąć... Czemu Neo i Trin to Ci sami aktorzy a Morfeusz i Agent Smith to jakieś paprochy ;) ... niektóre wątki włożone do filmu z są że tak powiem z tyłka i nie wiadomo po co tam są. Więc ja jako fan trylogi jestem zawiedziony i na kolejne części nie pójdę na pewno. Ale jako osoba która poszła na film się zrelaksować i obejrzeć film z kategori S-F to powiem że ok - dało się to obejrzeć bez obrzydzenie i bez nudzenia się ..  Tak że film chyba bardziej kierowany do "nowego" odbiorcy jak do "starego" fana.... To co zrobił ze mną pierwszy Matrix ponad 20 lat temu  to  ta część nawet się nie zbliża na ułamek tego. Tamtą część oglądałem 2x w kinie w ciągu tygodnia z wywieszonym jęzorem i potem jeszcze obejrzana pewnie z 10-15 razy ;) tak o tej nowej to pewnie szybko zapomnę i nie będę do niej wracał, ot "holyłudzki: zapychać . Obejrzeć i zapomnieć.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj oglądałem Diunę w 3d na blu-ray, która to miała premierę 12 stycznia, o dziwo efekty 3d lepsze niż w Imax (nie wiem od czego to zależy ale pare razy się już z tym spotkałem). Ostatni raz aż tyle "wychodzenia" z ekranu widziałem w Titanic Camerona (wersja w 3d dosłownie urywała czaszkę pod tym względem). Ciekawostka 3d Dune nie ma dźwięku atmos (truehd) a dts-hd, zaś standardowa płytka ma atmos już. Ogólnie bardzo dobre wydania z polskiej dystrybucji, warto wrzucić do kolekcji.

1642504039376.jpg

 

1642504039425.jpg

 

1642504039470.jpg

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 28.12.2021 o 10:25, sznib napisał:

Miała być satyra i pastisz, a wyszedł bardziej dramat, bo obraz społeczeństwa przedstawiony w filmie bardzo przypomina ten z rzeczywistości.

Też mam podobne odczucia po tym filmie. Ja myślę, że jest to po prostu dokument, który ktoś z jakiegoś powodu nazwał "komediodramatem". Pewnie gdyby puścili to jako film dokumentalny opisujący funkcjonowanie współczesnego społeczeństwa, to posypałyby się w hurtowych ilościach pozwy. Dlatego właśnie znajduje się w kategorii "satyra", żeby nikt nie pomyślał, że to tak na serio…

EDIT: Gdybym obejrzał to tak 3-5 lat temu, to mógłbym uznać pewne kwestie za "lekko przerysowane" i może nawet bym się zaśmiał przez chwilę. Ale w kontekście obecnych czasów, fabuła nie odbiega zbytnio od rzeczywistości, w której egzystujemy.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Władca Pierścieni, nie tylko jest warty obejrzenia, ale warty regularnego wracania. Choćby co święta, zamiast Kevina. Przypominam sobie so jakiś czas, i nigdy mi się nie nudzi.

Saruman believes it is only great power that can hold evil in check, but that is not what I have found. I found it is the small everyday deeds of ordinary folk that keep the darkness at bay. Small acts of kindness and love.
 


It's a pity Bilbo didn't kill Gollum when he had the chance.
Pity? It's a pity that stayed Bilbo's hand. Many that live deserve death. Some that die deserve life. Can you give it to them, Frodo? Do not be too eager to deal out death in judgment. Even the very wise cannot see all ends.
My heart tells me that Gollum has some part to play in it, for good or evil, before this is over. The pity of Bilbo may rule the fate of many.

 


It's like in the great stories, Mr. Frodo. The ones that really mattered. Full of darkness and danger they were. And sometimes you didn't want to know the end. Because how could the end be happy? How could the world go back to the way it was when so much bad had happened? But in the end, it’s only a passing thing, this shadow. Even darkness must pass. A new day will come. And when the sun shines it will shine out the clearer. Those were the stories that stayed with you. That meant something, even if you were too small to understand why. But I think, Mr. Frodo, I do understand. I know now. Folk in those stories had lots of chances of turning back, only they didn’t. They kept going, because they were holding on to something. That there is some good in this world, and it's worth fighting for.

Edytowane przez Arthass
  • Lubię to 2
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@up nie mogę się nie zgodzić, do tego jeszcze ta genialna muzyka Howarda Shore. Jeden z lepszych soundtracków w historii kina po dziś dzień. Jeźdźcy Rohanu, ucieczka przed Balrogiem w Morii, klimat w Shire, Rivendell...dużo jeszcze by wspominać, no coś pięknego.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.03.2020 o 14:37, Nowaj napisał:

Star Trek Picard

Spoiler


Od premiery Nemesis minęły prawie dwie dekady i tyle trzeba było czekać, aby ponownie móc zobaczyć na ekranie najlepszego kapitana/admirała, jakiego kiedykolwiek wydała Gwiezdna Flota. Picard zjada rimejki na śniadanie, o abominacji, jaką jest Discovery, nie wspominając. Twórcy nie poszli na łatwiznę i nie zrobili serialu dla wszystkich. Chwała im za to! Aby w pełni zrozumieć, co właśnie przed nami się dzieje, wymagana jest całkiem sensowna znajomość TNG, pełnometrażówek z tego okresu oraz Voyagera. Gościnnie udzielili się tu dosłownie wszyscy moi osobiści ulubieńcy, a powiedzenie, że stara miłość nie rdzewieje po raz kolejny okazało się cholernie trafne. Zawsze wydawało mi się, że jeśli w końcu zdecyduję się na dziarę to będzie to na dzień dobry coś związanego ze Star Wars. I couldn't be more wrong. Tylko Seven of Nine <3

 

91007135_10221479498357506_7540037168001

 

Drugi sezon i pierwszy odcinek wywołał u mnie lekki opad szczęki i efekt "wow". Zapowiada się mega!

Link to post
Share on other sites

Picard jest spoko ale widać, że czas odcisnął piętno. Trochę mi przykro, a jednocześnie się cieszę, że go widzę. Chłop się starzeje, nie ma już tej werwy co w TNG.

Zapowiada się fajnie, powrót do kwestii Borg, znów Q (jego akurat nie lubię, wkurzał mocno). Gościnny występ Guinan :3

Discovery natomiast bardzo mocną końcówkę miał, podobał mi się czwarty sezon i kwestia rasy Ten-C.

Edytowane przez Andrew
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Moonfall

 

Najgłupszy film jaki widziałem w tym roku, oglądałem wczoraj a do tej pory mam ostre bóle głowy spowodowane aż takim dużym strzałem gigantycznej zawartości idiotyzmów w tym czymś. Koszmar...nie oglądać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
W dniu 4.05.2022 o 16:39, Szarik napisał:
Spoiler

 

 

Zapowiada się ciekawie

 

Jestem w szoku po obejrzeniu dwóch odcinków, że Ewan zgodził się na wystąpienie w tym czymś. Absolutnie nie ma nadziei na coś sensownego z sagi od Disneya skoro potrafią uwalić nawet tak istotne wątki o Kenobim. Kupa pozbawiona sensu (i scenariusza) okrutna - nie oglądać.

  • Smutne 1
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...