Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

3 minuty temu, AudiAWX napisał:

40 plus 20 volva.

Aha, rys sytuacyjny - ja na drodze z pierwszeństwem - chcę po prostu jechać przed siebie - a facet na przeciwko mnie (z pasa ruchu w przeciwnym kierunku) chce skręcić w swoje lewo - po mojej prawej stronie był jakiś mały wjazd gdzieś tam. Więc technicznie rzecz biorąc volvo nie poruszało się w moim kierunku wcale (za to fantastycznie zablokował cały pas).

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Succubus napisał:

dokładnie ma 230KM i 280Nm, bo jest podciągnięty na mapie

Oo to podobnie jak w moim 320d też już po programie , 230 kunia i coś 420-440nm . Dieselek jednak dużo mniej pali . Od 4.2 na 100 - ostatnio przetestowałem przy normalnej jeździe w trasie jak wszyscy bez zamulania . Teraz mi wyszło wyliczone z baku 6.8 średniego spalania , na kompie chyba 6.7 . Trochę ja , większość żona . 

 

 

1 godzinę temu, karai napisał:

że w lusterku nie można było go zauważyć , a jest ograniczenie do 70km/h, a on pewnie miał mocno powyżej 100 lub coś koło 200 i tyle go widzieli. 

 

No takiego to wiadomo że masz prawo nie zauważyć  . Ale mi ludzie wyjeżdżali z podporządkowanej ulicy jak jechałem skutrem 50 lub 125 ze śmiesznymi szybkościami .

 

 

 Teraz chodzę na prawko na A . Pierwsza lekcja za mną w śniegu , trochę zmarzłem  .Rozpadało się akurat jak ruszyłem . Teraz jadę we wtorek , powinno być trochę cieplej .

Edytowane przez jakub1t
  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja w końcu się doczekałem na Toyotę Yaris, zamówiona we wrześniu, drugie auto, jako służbowe, silnik 1.5 125km benzyna bez turbiny - 5 drzwi, 6 biegów manual, kamera cofania, tempomat, asystent hamowania, utrzymanie pasa ruchu i inne szmery bajery co niedługo można będzie spać za kierownicą:)

 

Przejechałem 800km jeżdzisię całkiem dobrze:)

 

Spalanie zaskakująco małe 5.8l/100km - głownie dojazdy do pracy do Krakowa. Na trasie 5.0l, w mieście w korkach maks 8l:)

 

Ciekawostka, że zalecali nie przekraczać jakiś czas 4000 obrotów, więc na razie nie włączałem trybu - ile fabryka dała, ale 125km w porównaniu do Rapida gdzie mam 90km to duża różnica

 

Nawet zdjęcia nie zrobiłem, to z neta:

Honda%20Jazz%20vs%20Toyota%20Yaris%20twi

 

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, karai napisał:

Jak zobaczyć ? Kilka dni temu , stałem na pasie do jazdy na wprost. Obok był drugi pas do jazdy na wprost. Motocklista, na motorze tego tupu co na zdjęciu - ścigacz - tak przeleciał , że w lusterku nie można było go zauważyć , a jest ograniczenie do 70km/h, a on pewnie miał mocno powyżej 100 lub coś koło 200 i tyle go widzieli. 

Mi kiedyś taki zawodnik wpadł przez drzwi do środka trzyosiowego van hoola, złamał kręgosłup na schodach pojazdu. Jak ja nie lubię tych popaprańców, którzy tak dopier*alają na motocyklach w miejscach normalnego ruchu...pseudo motocykliści niech ich jasna pompka strzeli - czasami aż krew mnie zalewa jak widzę takiego cymbała.

Link to post
Share on other sites
W dniu 18.03.2022 o 17:27, mabrothrax napisał:

Sezon otwarty, chociaż troche zimno

Kalesony na tyłek i można jeździć :D Ja również pierwsze jazdy mam za sobą, po remoncie motocykl jakoś więcej mocy ma aż koła zębate niszczy :D laKrpuH.jpg

Spoiler

SuxVpQe.jpg

 

Jak się człowiek spieszy, to się hamulce kończą :D Zapomniałem włożyć zabezpieczenia od trzpienia dźwigni hamulca i wszystko wyleciało podczas testów :D Zdziwko było jak zabrakło hamulców :D 

 

Taki to jest sport, wyrzuciło mi prawie cały olej z silnika... Dobrze że stanąłem zorientować się gdzie jestem i zauważyłem bo korba by się zatarła... 

y1f899G.jpeg

 

  • Lubię to 3
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...