Skocz do zawartości

Czym sie rozbijasz?


Recommended Posts

Zawieszenie już zrobiłem. I zmieniłem mpakietowe zawieszenie na zwykłe. Bo niestety potrzebowałem dodatkowych cm prześwitu gdyż dojazd do mojego domu wiedzie przez polną drogę. Co do dyfra, jest oryginał. Nie wiem czy jest sens cokolwiek w tej materii zmieniać jeśli mój silnik to 184 konne 20d ;-)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, mkforever1 napisał:

I zmieniłem mpakietowe zawieszenie na zwykłe

:o , rozumiem ale właśnie się przesiadłem z merca z zawieszeniem amg na bmw f31 z zawiasem standardowym i jest lipa straszna . Swoją drogą niezłe dziury musisz mieć jak musiałeś poczynić tak drastyczne zmiany .  Też mam 2.0d 184 po programie i szkoda quaifa do tego silnika . 

Link to post
Share on other sites

Zwykłe ale tak nie do końca ;-) sprężyny np HR, amortyzatory Sachsa, cała reszta również z górnej półki. Całość poskładał mój Kolega który w temacie siedzi od lat. I powiem uczciwie, obecny zestaw (wszystkie elementy są nowe właściwie) daje dużo lepsze prowadzenie niż zużyte zawieszenie mpakietowe! Zyskałem prześwit, niesamowitą sztywność, świetne prowadzenie! I bezpieczeństwo! Gdyby ktoś był chętny to mogę przesłać co dokładnie jakich firm jest włożone, bo do końca to nie wiem :-) ale robi robotę niesamowitą!

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ale jest zauważenie wyżej niż było, widać to po ilości miejsca między kołem a krawędzią błotnika :-) Widocznie to mpakietowe było bardzo wyeksploatowane, sprężyny wygniecione, tylne amortyzatory były wylane, przednie też w niezbyt dobrej kondycji. Pewnie od nowości nic nie było robione, czyli od 2012, i to przez 170tys km, bo z takim przebiegiem kupiłem samochód.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, leto87 napisał:

Kupiłem Rotinger'a. Jeżdżę jak emeryt, to może się sprawdzą.

To nie ma problemu . Będziesz zadowolony .

 

44 minuty temu, AudiAWX napisał:

Kupiłem Zimmerman i w 2 miesiące pogięte.

Właśnie plusem rotingerow było to że się nie poginęły ani trochę . Tylko centymetrowe pęknięcia przy otworach po 3 miesiącach już chyba . Ale u mnie ewidentnie za słaby układ hamulcowy był do mocy i stylu jazdy . Teraz wpadły większe hamulce na już pełnej tarczy i jest spokój . 

Link to post
Share on other sites
W dniu 16.04.2022 o 22:58, mabrothrax napisał:

Trochę zmarzłem, ale nie było tak najgorzej. Wsi patrol odbębniony.

 

Kurczaki.... Ja jeszcze sezonu nie rozpocząłem. A to brak czasu, a to śnieg, deszcz, mróz czy inne tałatajstwo. Przejechałem jedynie 5km w te i nazad do agenta ubezpieczeniowego zdjęcia do nowej polisy zrobić :( 

Link to post
Share on other sites
23 minuty temu, joker5513 napisał:

Kurczaki.... Ja jeszcze sezonu nie rozpocząłem. A to brak czasu, a to śnieg, deszcz, mróz czy inne tałatajstwo

Ja teraz chodzę na kurs na A . Wyjeżdżałem 3 godziny i powiedziałem że na razie przerwa 

 . Nie będę w taką pogodę jeździł . W dodatku strój mam nie za specjalny i mi plecy przewiało . 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...