Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam pytanie, biegam 3 razy w tygodniu na siłownie chodzę również 3 razy w tygodniu. Można biegać w dni treningowe? Czy lepiej biegać "między" siłownią? Z tego co słyszałem, to się pali mięśnie gdy się biega w dzień treningowy, a z drugiej strony bieganie to jednak wysiłek i czas na regenerację musi być... Jak sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Jeśli biegasz w dni poza siłownią to odpuśc bieganie w dni z siłką. Niepotrzebnie będziesz palił kalorie potrzebne do budowania masy. Kiepskie musisz mieć treningi skoro dajesz radę jeszcze biegać w ten sam dzień. Przysłóż się bardziej.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

W sensie biegam w dni siłowni obecnie i się zastanawiam czy to zmienić.... Uważam, że moje treningi do kiepskich nie należą.. Co do biegania jadę według tego :https://treningbiegacza.pl/trening/plany-treningowe/item/482-plan-treningowy-od-zera-do-60-minut-ciaglego-biegu-10-najczestszych-pytan-zadawanych-przez-poczatkujacego-biegacza i jestem na 4 tygodniu.

Link to post
Share on other sites

Trening mam typowo siłowy... od przyszłego roku szkolnego chciałbym zacząć się rzeźbić, w tej chwili najbardziej bym chciał zrzucić z brzucha. Bieganiem głównie chciałbym polepszyć swoją kondycję.

Edytowane przez polish95
Link to post
Share on other sites

Nie ma takiego pojęcia jak rzeźbienie się. Możesz albo budować masę mając dietęz dodatnim bilansem kalorycznym( wpada wtedy mięso, woda i trochę tłuszczu też niestety)

Możesz też robićtzw redukcje gdzie masz ujemny bilans kaloryczny ( tak by spadki miesniowe byly minimalnie a paliła się głównie tkanka tłuszczowa).
W teorii możesz też zrobić dietę na 0 albo bardzo niewielkim dodatnim bilansie kalorycznym i starać się zrobić rekompozycję, bardzo powoli wręcz minimalnie budujac masę mięśniową jednocześnie tracąc powolutku tłuszcz.

 

Co do tej twojej rzeźby to trzeba mieć pierw z czego robić redukcję bo zapewne teraz po takim zabiegu wyglądałbyś ...chudziutko.

 

e: damn wyprzedzono mnie :(

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Mierze 185cm i ważę 88kg jeżeli to ważne...zaczynając siłownie około 8-9 miesięcy z 75kg skoczyłem na 88 bez żadnych diet, siła też rośnie, mimo iż zdarza mi się popić w weekendy. Nie oczekuje kaloryfera, płaski brzuch spokojnie mi wystarczy, po wakacjach mogę myśleć o diecie z ujemnym bilansem kalorycznym.

Link to post
Share on other sites

Według BMI mam nadwagę, ale jakoś się tym nie przejmuje (mięcho cięższe niż tłuszcz :D ) . Odżywek żadnych nie brałem ani do tej pory nie biorę i raczej brał nie będę :P. Precyzując - mogę biegać w dni siłowni?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...