Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

 

robię nogi na każdym treningu (3 razy w tygodniu), a w zasadzie zaczynam od nich, wyprzedzając ripostę - efekty są takie, że po 3 miechach wyciskam na uda dwa razy tyle niż wcześniej

 

 

 

 

taa, poza udami robię jeszcze plecy, grzbiet, klatkę, barki, brzuch i łapy, wszystko jakoś idzie coraz lepiej, w przeciwieństwie do tego jak ćwiczyłem splitem, była taaaka pompa i co z tego? efekty mizerne

 

 

 

 

 

powiedz to arnoldowi i paru innym dużym kozakom, którzy spędzali na siłce po 5 godzin dziennie

 

Czyżbyś ćwiczył HST  albo 5x5 ? ;P

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Ale ma być trening+dieta, jedno bez drugiego nie ma racji bytu.

 

Dieta musi być jakaś rygorystyczna, czy wystarczą różnorodne posiłki w ciągu dnia?

Link to post
Share on other sites

Jeść zdrowo, pożywnie i regularnie.
Nie zapychać się gównem, spożywać białko, węglowodany, witaminy, odpowiednie tłuszcze... - abyś miał z czego się zregenerować i rosnąć po treningu.

Czyli nie, rygorystyczna być nie musi - ale dość porządna już tak ;)

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie odnośnie diety. Co najlepiej jeść w szkole (najczęściej 7 godzin)? Dobrym pomysłem byłby przygotowany dzień wcześniej posiłek, np. smażona pierś z kurczaka + czarny ryż + jakaś zielenina? A w sytuacjach podbramkowych, kiedy nie mógłbym niczego przygotować, np. dobre czarne pieczywo z jajkiem i warzywami?

Link to post
Share on other sites

Dobra ludziki,

 

na początek FBW jak w tym temacie?

 

Co można robić jako alternatywę dla podciągania na drążku? Mam ogromne problemy z podciąganiem nachwytem niestety.

Jakieś ważne uwagi/porady dotyczące ćwiczeń dla człowieka, który pierwszy raz będzie przerzucał żelastwo?

 

Ile powtórzeń wykonywać na siłę/masę?

Link to post
Share on other sites

Początki są okropnie ciężkie i nie przyjemne ale jak się już osiągnie chociaż te 10 nachwytem w serii to później leci jak z górki albo nawet i z karabinu :D hehe sam zaczynałem od 3-4 męcząc się niemiło a po miesiącu czy dwóch 12-15 nachwytem w 4 seriach nie było wielkim problemem ważna jest regularność i aby nie poddać się przy trudnych początkach, nachwyt jest świetny wąski, szeroki oraz inne dowolne techniki podciągania się :D

Edytowane przez sowix71
Link to post
Share on other sites

 

 

Co można robić jako alternatywę dla podciągania na drążku? Mam ogromne problemy z podciąganiem nachwytem niestety.

 

dwie metody pierwsza to takie "triko", które ułatwia podciąganie się, nie wiem jak się to fachowo nazywa, ale jest uchwyt jak do podciągania, a pod nogi masz "klęcznik" z regulowanym obciążeniem ciągnący lekko "w górę" i wykonujesz ćwiczenie normalnie, ale możesz sobie "odjąć" parę kilo masy, fajne pod warunkiem, że jest na siłowni

 

druga metoda to ściąganie rogów wyciągu górnego, wykonujesz to bardziej w pionie tak, jakbyś się podciągał tylko zamiast "iść" w górę z cielskiem ściągasz drążek łapami wykonując ten sam ruch

 

do tego dorzuć ściąganie klamer wyciągu dolnego oraz wznosy tułowia na ławeczce i po 2-3 miesiącach zaczniesz zasuwać na normalnym drążku

Link to post
Share on other sites

Witajcie!

Przypadkiem trafiłem na filmik na yt jak można zrobić worek bułgarski za 20zł.I się tak zastanawiam czy warto sobie coś takiego sprawić?Z racji tego że na razie nic w ogóle nie ćwiczę to chciałbym od czegoś zacząć,jak myślicie czy to dobra alternatywa jako siłownia?Na internecie można znaleźć masę ćwiczeń i można prawie wszystko ćwiczyć tym workiem,w końcu to ciężar,ale czy warto?

Link to post
Share on other sites

ważne, żeby się ruszać i nie gnuśnieć, czy to będzie siłownia, basen, sporty zespołowe itp itd także na start ćwiczenia w domu są ok, natomiast jeżeli jesteś faktycznie zainteresowany budową ciała i krzepy to prędzej czy później czeka cię siłownia i dieta

oczywiście da się ćwiczyć wyłącznie w domu, ale to nie takie proste na dłuższą metę

Link to post
Share on other sites

też tak miałem, nie przejmuj się

choć swoje też musiałem 'przechodzić' bo zatykało od nawet drobnego wysiłku, dalej nie jest idealnie, ale po prostu ignoruję polecenia 'nie dźwigaj za dużych ciężarów, a treningi mniej wysiłkowe'

Link to post
Share on other sites

Saiya-jin - masz jakieś szczegółowe badania ?

Nie wiem ,jakie macie problemy zdrowotne ale grunt to nie poddawać się i walczyć o swoje ,powoli do celu .

Co do lekarza zawsze możesz zmienić ,ale serca już na przykład nie wymienisz ...

 

 

Na razie tylko krew i EKG, ale nic nie wykryły. Dostałem skierowanie do neuro- i kardiologa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...