Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

Imo łatwiej i lżej mu będzie jechać planem ABAB niż spędzać na siłowni >2h na trening robić ćwiczeń do oporu. Po co ma tak katować organizm skoro dopiero zaczyna?
 

 

w sumie, sam dzieliłem częściowo FBW na początku i też było nieźle

Link to post
Share on other sites

Skąd mam mieć pojęcie, jak dopiero zaczynam ;)

 

Na kfd w jakimś poradniku wymieniony był ten jeden zestaw dla początkujących. Po miesiącu radzili przejść na AB.

 

Widzę, że rzeczywiście jeden zestaw może być troszkę uciążliwy. Lekko nie odpowiada mi siedzenie dwóch godzin na siłowni.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ponawiam. Chwalcie się na jakim poziomie jesteście.

 

na razie skromniutko ;) 

 

 

 

Lekko nie odpowiada mi siedzenie dwóch godzin na siłowni.
 

 

ta moja rutynka to spokojnie dwie i pół godziny, natomiast jak chcesz szybko to musisz ćwiczyć bardzo intensywnie, a to nie jest wskazane na początku, FBW już takie jest, czasochłonne

Link to post
Share on other sites

Dlatego także pytam o ciężar roboczy maksymalny. Możesz podać to co max wyciskałeś w niedalekiej przeszłości bo wiadomo, że akurat możesz nie być w 100% zaawansowaniu treningu i nie ciskać maxami. Do niczego nie przymuszam. ;PP

Link to post
Share on other sites

NA początku organizm nie jest przyzwyczajony do takiego wzmożonego wysiłku i się męczysz przy małych ciężarach. Pochodzisz trochę to będziesz targał znacznie większe z mniejszym wysiłkiem. Grunt, żebyś ćwiczył systematycznie.

Link to post
Share on other sites

Ludzie właśnie myślą że to taka prosta sprawa i to już jest błąd.

Jeśli chodzi o wyniki to teraz robię po 15x50 kg płaską z progresem bo nadal HST jadę.

Skos podobnie 15x40, martwego teraz nie mam w planie, ale poprzednio po 10x90kg dalej raczej chwyt nie wytrzymywał no i mam pewne problemy "techniczne" z tym ćwiczeniem :)

Edytowane przez BlackCrow
Link to post
Share on other sites

no dobra,

na udka wrzucam aktualnie po czterdzieści na stronę, nie wiem ile gryf waży, ale powoli dojrzewam do zwiększenia ciężaru

na klatkę hantle trzydziestki

podciągam siebie, ważę ~92

pompki na poręczach też z własną wagą, wyżej pisałem ile wychodzi

arnoldki dwudziestkami,

do martwego się trochę boję przykładać duży ciężar, może spróbuję, ale na wyciągu dolnym dość luźno chodzi 90

nie wiem co jeszcze istotne?

Link to post
Share on other sites

W końcu !!

To i ja się pochwalę ale ciężarem roboczem tak jak wy ;p

klatka płaska 115kg x5

klatka skos 100kg x5

przysiad przod 100kgx5

przysiad tył 120kg x5

mc 175kgx5 wyszarpane z taśmami ale poszło ;p

pompki na poręczach 55kgx8

na wiosło ok 95kg x10

barki 85kgx5 na suwnicy smitha

 

 

e: dodaje wage: 89kg i 190cm

W sumie najgorzej u mnie z nogami bo proporcjonalnie powinno co najmniej 140kg

Bicki max 17,5 sztangielkami z supinacją, 20 młotkowym chwytem po 8x

 

@BlackCrow

MC to bardzo ważne cćwiczenie wg mnie. Maksymalnie obciąża układ nerwowy i tak jak przysiad powoduje bardo duży wyrzut testosteronu. Nie wyobrażam sobie treningu bez MC ;P

 

drachenfeles

Co do gryfa to jesli ćwiczysz na siłowni to możesz spotkać 2 rodzaje. 20tke albo 15tke. 20stka ma trochęgrubszy trzon ( może milimtr a może 2).

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

 

 

Chyba jedno z najciekawszych i klasycznych czyli wyciskanie sztangi leżąc na ławeczce prostej

 

dawno tego nie robiłem, jakoś się nie lubię ze sztangą na klatę, taki uraz po kontuzji barku, który sobie zafundowałem nieoprawną techniką

Link to post
Share on other sites

Jak dojdę z HST do "5iątek" to też napiszę co i ile robię.

@Synergia

Oczywiście że MC czy przysiad to bardzo ważne ćwiczenia jednak trochę źle opisałem swój problem bowiem wykonywanie tych ćwiczeń w 100% poprawnie nie jest u mnie możliwe z powodu słabego rozciągnięcia albo ich wykonywanie sprawia mi ból, walczę z tym od jakiegoś czasu, przysiady robię teraz na hack maszynie żeby była chociaż namiastka porządnego przysiadu, rozciągam też mięśnie przykręgosłupowe no i staram się trochę "obić" kość miedniczna która mam za dużą i ból sprawia mi samo przyciąganie mocniej kolan do klatki.

 

W porównywaniu wyników warto dodać wzrost i wagę (moja waga 94-95kg 196 cm wzrostu) wtedy widać pewne zależności :)

Link to post
Share on other sites

dodałem wagę ;p

JAk ci chwyt nie wytrzumuje to po poćwicz

Szkoda, że wywaliłeś MC z Hst bo ten trenign opiwra sięna jak największej ilości ćwiczeń złożonych angażujących jak najwięcej parti mięsniowych. Co do techniki to po to sięzaczyna HsT z niskiego poziomue 15tek by jąsobie wyrobić  i na 5takch mieć juz wypracowany ruch.

Co do chwytu to po prostu mogles go cwiczyc. Konczyles martwe i po ostatnim repsie mogles przytrzymac sztange do momente az by ci wypadla.

Pozatym chwyt zamknowy bardzo pomaga. JA ostatnimi czasy stwierdzilem, że na moim poziomie to po prostu szkoda mi dłoni i kupiłem tasiemki bo z tymi cięzarami to na dloniach tuz pod palcami mialem skore poodgniatana i twarda jak kamienie.

Link to post
Share on other sites

 

 

Może mi ktoś wyjasnic dlaczego od jakiegos czasu podczas treningu cardio odczuwam bol lub pulsowanie w tylnej czesci glowy. nie jest to zbyt przyjemne.

 

być może dyskopatia odcinka szyjnego, miałem i efekty bywały podobnie przy wysiłku kłuło i to mocno

tylko nie wiem czy znajdziesz kogoś na tyle ogarniętego, by ci to naprawił, ja mam kontakt, ale w krakowie

Link to post
Share on other sites

Czy ciśnienie skacze nie wiem.  Na początku nie dawałem rady z tym treningiem, zdychałem, odpadałem w połowie, teraz po ponad 3 tygodniach kończę bez problemu. Tak wygląda ten trening ( jeden z kilku ) ok 40minut.  6 dni w tygodniu. Robię zawsze o tej samej godzinie przed szkołą.

http://www.youtube.com/watch?v=LNdwmB_Qc2I

 

Teraz nawet odczuwam ten ból - zmierzyłem ciśnienie 132/80

Temperatura w pomieszczeniu może mieć z tym coś wspólnego podczas treningu? ( jeżeli jest gorąco? )

Boli czy nie boli ćwiczyć muszę. Mam problemy z dolnym odcinkiem kręgosłupa. Robiłem prześwietlenie, które nic nie wykazało. Lekarz zalecił ćwiczyć to ćwiczę i po tym treningu cardio nie ma mowy o bólu w dolnej części.

Edytowane przez okar19
Link to post
Share on other sites

A coś takiego ?

 

Zakres powtórzeń 12-10-8, cieżar mały  10 kg i co 2 tyg dodać np 2 kg

 

Trening A

nogi: Przysiad, spiecia łydek

Klatka: wyciskanie na płasko sztangi

plecy: Wioslowanie sztangą w nachwycie

barki: wyciskanie sztangi na stojąco nad głową

biceps. uginanie ramion z supinacja

triceps: wyciskanie francuskie sztangi na leząco

brzuch: brzuszki po 20

 

Trening B

plecy: Martwe ciągi

nogi: Wyprosty nóg

klatka: wyciskanie na skos sztangi

barki: wnosy sztangi wzdluz tułowia

wznosy sztangielek na boki

biceps: uginanie ramion na sztandze w nachwycie

triceps: pompki francuskie

łydki tez ze sztang na barkach albo stajesz

brzuch:to samo co A

ponawiam pytanie 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...