Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ten 3 dniowy split też wuja warty, choć poprawki naniesione poprawnie. Dużo lepiej jechać fbw z podziałem a/b.

Na początek FBW ok(ja preferuje a/b/c - szczególnie tyczy się to do barków ,można zaatakować wszystkie aktony) ,później przejście na SPLIT-a ,następnie można ożywić się trochę P&P  a później to już możliwości wiele .Można wrzucać do planów drop sety ,super serie itd .

Link to post
Share on other sites

Ależ... splity są dla osób które wiedzą czego po nich oczekują, mają priorytety na dane partie, dopinają symetrię czy nadrabiają braki w pewnych miejscach. 
FBW można cisnąć nawet przez pierwsze dwa lata treningów, jak się je dobrze zmontuje i czasem coś podmieni. (A/B, HST, przeróżnie zbudowane 15/10/5...) 

Drop sety, super serie, kontrolowane oszukiwanie w powt., dociski czy inne sztuczki to już zabawa dla doświadczonych którym skończy się progres.

Rozdrabniając się na 3 dniowy split, nie masz szans na skuteczne wykorzystanie superkompensacji do rozrostu.
Na dodatek ilość serii na daną partię mięśniową jednego dnia, komuś kto nie jest doświadczonym dźwigaczem przepali bezpieczniki i zmarnuje czas - po co męczyć klatę i bica przez 1,5h skoro wystarczą na to po 3 serie za dnia, a nie po 3-4 ćwiczenia raz w tygodniu.
Nie mówiąc o wyrzucie hormonów i ustawianiu metabolizmu dzięki ćwiczeniom złożonym, których w tym 3 dniowym splicie na 95% nie uświadczysz.


 

Link to post
Share on other sites

Także ćwicze około 2msc. Mam 15 lat Waże 65KG przy wzroście ok. 185/186cm. Tak ogólnie dzięki za porady hitman :)

 

Dodam ,że jestem tak jakby "uzależniony" od cukru nie mogę przestać go jeść i czuje powoli objawy cukrzycy ... nie potwierdzone ale tak czuje.

Edytowane przez Halny
Link to post
Share on other sites

To jak najprędzej zrób sobie badania  - lepiej wykryć wcześniej niż później .

2 miesiące to śmiało jeszcze możesz jechać FBW - ułóż coś ,wyślij mi na pw ,a ja Ci poprawię .

Przy układaniu FBW - zapomnij o jakichkolwiek maszynach .

Sid co do Twojego podejścia do SPLI-tów - ja bym już proponował po 6 miesiącach ćwiczeń - na priorytety w splicie jeszcze przyjdzie czas .

Edytowane przez hitmanbz
Link to post
Share on other sites

W sumie to mi moja waga nie przeszkadza bardzo.

Do lipca muszę mieć te 65kg, potem będę próbował przybrać.

Do szkoły potrzebuję 24 podciągnięcia na drążku, które na dzisiaj robię ze spokojem.

Zacznę biegać teraz na poważnie i 2-4 kg spadnie.

Będę mieć kolo 64-62kg przy 181cm, ale raczej do PSP potrzebuję gimnastyki, ruchu a nie tak dużo siły, by wyciągać 90kg na klatę.

Link to post
Share on other sites

Od lipca 2012 ćwiczyłem, z przerwa na listopad/grudzień. Zrobiłem sobie coś z ręką i nie mogłem nic na drążku robić.

Tylko, że ja podciągam się z balansem, więc nie wiem czy tak dużo. Kolega robi 45+ z balansem, a ćwiczy 2 lata już.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o straż - dobrze że bd biegał itd ,nie musisz wyciskać 90 kg wiadomo sprawa - w straży przyda Ci się siła ogólnie ,a nie tylko silna klatka .Tylko wiesz ,moim zdaniem strażak to nie powinien być chudzielec ,który wygląda jakby obiadu nie dostawał itd . Strażak to powinien być "chłop jak dąb" - dostań się do tej straży i masuj ,bo jeśli zejdziesz do 62 kg to bd wyglądał z postury jak "gimbus" (bez obrazy) .

Link to post
Share on other sites

 

 

Pytanie tylko szczupłych czy wychudłych?

 

otóż to, jak ktoś ma ramię jak 14 letnie chłopię to nie można go nazwać męskim i tyle,

i nie trzeba mieć nie wiadomo jakich obwodów, choćby ten gość, w cale jakiejś masy nie ma, ale za to jaka rzeźba i krzepa!

 



 

 

Zastanawiam się czy warto stosować diete jeśli chce wyrzeźbić sobie klatke piersiową.

 

żartujesz? 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...