Skocz do zawartości

Recommended Posts

Testowałem izotonik Olimpa, Isostara i jakiś wynalazek Activelab z allegro zachwalany przez kolegę.

 

Wynalazek z allegro - nieprzyjmowany przeze mnie. Smak naturalny

Isostar - nie czuje różnicy względem wody z miodem, równie mocno chce się pić po spożyciu, wyczuwalny posmak chemii.

Olimp - dla mnie najlepszy, choć odrobina chemii wyczuwalna w tropikalnym smaku.

 

Choć izotonik najlepiej sprawdzić osobiście bo mój kumpel zachwyca się tym czymś z alledrogo a nie trawi Olimpa czy Isostara.


Test

http://bieganie.mauser.com.pl/2011/08/03/napoje-izotoniczne-test-4move-gatorade-isoplus-isostar-oshee-powerade/

Link to post
Share on other sites

Siema ,chciałem zacząć trenować dosyć poważnie z głownym nastawieniem na wyrobienie rzeżby i siły na walki ,coś w stylu MMA. Teraz mam ok. 187cm wzrostu i waże 85kg. 17 lat będe miał we wrześniu ,więc to też raczej ważny szczegół, rośnie się do 21 roku życia. 

Moim wzorem jest Alistair Overeem, lecz ten sprzed 5-6 lat ,kiedy nie był na takim koksie. 

Mam teraz jakąś faze na jedzenie. Kiedyś byłem niejadkiem ,a teraz ciągle do lodówki zaglądam i zaczynają mi się robić jakieś rozstępy na bicepsie i po bokach na brzuchu. 

Chciałbym się dowiedzieć jak zacząć? Chodziłem na siłownie jakieś 2miesiące ,co dwa dni (1dzien silka, 1dzien przerwy). Po tym czasie na wycisk brałem 85kg ,więc swój ciężar już podnosiłem. Jak trenować ,żeby nie zastopować wzrostu? Chciałbym mieć tak 193cm, a z tego co wiem to obciążanie mięśni stopuje wzrost.

Pozdro! :)

Link to post
Share on other sites

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=10272

Uczyć się techniki wykonywania ćwiczeń złożonych - przysiad ATG, pompki na poręczach, martwe ciągi, wiosłowania, push press, etc.

Wybrać sobie plan na Masę (pewnie jakiś A/B tam masz opisane). Masa - wycinka - masa - wycinka - aż będziesz mieć niski body-fat % i dobre proporcje mięśnia (zależy jak to tam u Ciebie wygląda)

 

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=7862

zwłaszcza mit czwarty

 

Aktywowanie dużych grup mięśniowych (w ww. ćwiczeniach) spowoduje większy wyrzut hormonów (w tym HGH) i to jest Twoja szansa na wzrost ale... nie napalałbym się na centymetry w górę, tu więcej ma do powiedzenia genetyka niż dźwiganie.

 

Natomiast jeśli faktycznie chcesz ćwiczyć na poważnie to, NAJWAŻNIEJSZE to mieć dobrą dietę, bo bez tego ani rusz. (też znajdziesz sporo na BodyFactory)
Dużo czytać, ćwiczyć regularnie (w zależności od planu) i jeść porządnie.

Link to post
Share on other sites

Ja mam takie pytanko , może poradzicie mi coś więcej niż oklepane artykuły w sieci.

 

Mam strasznie szybki metabolizm. Mam takie tygodnie , że jem same fast foody i w miarę zdrowy obiad , a moja waga od około 1,5 roku wynosi 61 kg przy 180 wzrostu.  Wyglądam jak wieszak.

 

Na jakiś portalach wyczytałem , że może to być wina jakiejś choroby np. nadczynność tarczycy. Oczywiście postaram się jeszcze  zbadać w najbliższym czasie.

 

I tu moje pytanie jeżeli nie jestem chory , to co poradzicie robić żeby przytyć ? Staram się ostatnio jeść dużo makaronów , ryżu , jajek , jogurtów , ciemnego pieczywa , zobaczymy czy to coś da.

Link to post
Share on other sites

Primo, to się przebadać - ale to już wiesz.
Następna sprawa, od makaronu i ryżu to urośnie co najwyżej dupsko wszerz.

1. Zacząć ćwiczyć/dźwigać/pracować fizycznie - aby organizm dostał bodziec, że trzeba zbudować mięśnie do dźwigania
2. Jeść kotlety (mięso, białko - kurczak, indyk, wołowina) aby był budulec

 

A tak na marginesie, to ile masz lat - bo jak masz 14-16 (a nawet ~18) to pewnie jeszcze budulec idzie w co innego niż masę i pożyjesz jeszcze trochę jako wieszak.

Link to post
Share on other sites

Fajna ta strona z tymi mitami. Zaciekawiło mnie to:

 

 

 

O rzekomej „utracie masy mięśniowej” przekonują nas wcale nie umięśnieni, a wręcz zatłuszczeni osobnicy! Poziom tkanki tłuszczowej tych osób w pełni ujawnia się dopiero po zdjęciu odzieży – maskującej niedostatki sylwetkowe. Kolejna grupa „przestraszonych” to ważący po 50-70 kg młodzi adepci żelaznego sportu. Jest niezwykle zabawnym doświadczeniem dla 100-120 kg zawodników sportów walki, rugbystów czy bardziej ambitnych amatorskich kulturystów słuchać jak to „strasznie spada masa mięśniowa” gdy wprowadzimy trening aerobowy czy interwałowy.

Prawdą jest, że spadki masy mięśniowej w intensywnym treningu aerobowym / interwałowym są nieuchronne. Ale ten problem dotyczy głównie osób wykonujących 4-5 treningów aerobowych i interwałowych w tygodniu (długotrwałe aeroby, trwające więcej niż 30 minut), przy niedostatecznej diecie. Dla 90% ćwiczących na siłowni jest to złudne zagrożenie. Odpowiednia podaż węglowodanów, białek i tłuszczy skutecznie zabezpiecza nas przed katabolizmem. A utrata tłuszczu i poprawa kondycji są o wiele cenniejsze, dla każdego ćwiczącego siłowo. Dla jakiegokolwiek kulturysty – niski poziom tkanki tłuszczowej powinien być najważniejszym celem treningowym.

DLACZEGO?

Im mniej tkanki tłuszczowej w organiźmie:
  1. tym lepsza może być wydolność organizmu (nie dźwigamy balastu w postaci tłuszczu! Mniejsze obciążenie serca, niższe tętno przy intensywnej pracy),
  2. większa podatność na insulinę – wrażliwość tkanek (lepszy transport składników odżywczych do mięśni), co za tym idzie mniejsze obciążenie organizmu produkcją insuliny, lepsza tolerancja i utylizacja węglowodanów,
  3. i na koniec najważniejsze – tym efektowniej wygląda nasza sylwetka. „Zalane” 46 cm obwodu ramienia będzie wyglądało gorzej od ręki mającej tylko 43 cm – ale przy niskim poziomie tłuszczu. To samo dotyczy całej sylwetki. Im więcej tłuszczu – tym gorzej prezentuje się nasza ciężko zdobywana muskulatura. Posiadając dużo tłuszczu – NIGDY nie osiągniesz „SIX-PACKA” na brzuchu – gdyż mięsnie będą zasłonięte,

Wnioski wyciągnij samodzielnie i zacznij biegać, wykonywać interwały lub inne treningi CROSSFIT lub pozostań gruby, jak 80% populacji „pakerów” – zgodnie z hasłem „masa to jest klasa – nieważne, czy tłuszczowa czy mięśniowa”.

Wg wielu badań interwały nie dość, że nie powodują utraty masy mięśniowej, a wręcz mogą przyczyniać się do jej wzrostu (np. poprzez wzrost ilości testosteronu i hormonu wzrostu po sesji interwałowej).

Przestań też kierować się tylko wagą ciała, zacznij jego składem. Najważniejsza jest nie cyferka na wadze – a ile procentowo masz mięśni (sucha masa ciała), ile tłuszczu, ile wody? Możesz mieć 80 cm w udzie i 48 cm w łydce –jak otyli. Czy to świadczy o tym, że masz dużo mięśni?

 

 

Sam jestem na masie od roku - zrobiłem skok z 57kg na 74kg. Owszem, zdarzały się choroby, gdzie jadłem mniej i waga spadała, ale generalnie rosłem. Przy tym 0 odżywek białkowych czy innych wspomagaczy - tylko naturalna żywność.

 

Szczerze powiem, że bałem się wykonywania jakiegokolwiek treningu interwałowego czy biegania, żeby nie stracić masy mięśniowej... O ile trener mi mówił, że to co by spadło, to byłby to tylko tłuszcz - masa by się utrzymała - o tyle raczej zbagatelizowałem sprawę... 

 

Ale artykuł dobry. 

Link to post
Share on other sites

Organizm zacznie się pozbywać mięśni, jeśli uzna je za balast - jak osoba nie ćwicząca, która suma sumarum tych mięśni nie wykorzystuje, zacznie często biegać - wtedy wyjdzie impuls to katabolizmu zbędnych kilogramów (nieużywanych mięśni) żeby nie były balastem przy bieganiu. Jeśli biegi to tylko dodatek do ćwiczenia siłowego, organizm po wyczerpaniu glikogenu z mięśni najpierw i tak chwyci się za pokłady tłuszczu.

Inna sprawa, jeśli ktoś bardzo się o to boi, można użyć suplementacji BCAA (aminokwasy rozgałęzione lokujące się w mięśniach, służące jako dodatkowe źródło energii - antykatabolik ), to na prawdę działa cuda.

Link to post
Share on other sites

No to trzeba dołożyć bieganie 2x/tyg. Pon-czwartek siłownia, weekend bieganie. 

Nie można się tłumaczyć - "jestem ektomorfikiem, ja nie muszę biegać" - tłuszcz ma każdy, z tymże jeśli istnieje opcja pozbycia się go, to trzeba skorzystać.

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś stosował Syntrax Matrix 5.0 czekoladowe? Bo kuzyn ma problem z kręgosłupem i od jakiegoś czasu nie ćwiczy i może mi dać go, a jako że wcześniej nie wspierałem się suplami, tylko piłem sporo mleka granulowanego 40g białka na 100g mleka z czego paczka 250g kosztuję chyba 4zł i tak stosowałem od 3 miechów no i niby trochę przybyło, i mięśni i troszkę tłuszczu zaczęło się osadzać na brzuchu, ale to raczej z racji tego że go zaniedbałem.
I tak chciałbym wypróbować pierwsze w życiu suple, kuzyn mi mówił że na moją masę to 3 miarki mogę brać.
Mam niemal 17 lat,186cm i 69kg.
I jeszcze pytanie, czy mam je brać z rana na czczo, po treningu i wieczorem?
I czy w ogóle warto bez odpowiedniej diety to robić?
Zapomniałem dodać że dla mnie ważniejsze jest zwiększenie masy i siły, a nie wygląd, a przynajmniej na razie, dlatego wydaje mi się że gdy jeszcze rosnę co prawda mało, to nie potrzebuję diety, gdyż moje zapotrzebowanie kaloryczne nie jest dokładnie określone.

Edytowane przez Tridefy
Link to post
Share on other sites

Wiem o tym doskonale, jednak chodzi mi tutaj o prawdziwą dietę zaciśniętą na ostatni guzik.
Słodyczy, napojów gazowanych, fast foodów nie spożywam, mało jem też tłustego mięsa, próbuje też mniej sosów np do mięsa brać, jem szczególnie chude mięso, sporo warzyw i owoców, sporo serów, twarożków itp.

Link to post
Share on other sites

Ja jem wszystko , a dokladnie niczego sobie nie odmawiam , czasami i 8 posiłków. Mam mniej tłuszczu niż ci na diecie. Fakt ze gdy bym jadł to co wy tu wypisujecie to szczurem z Kenii bym byl :D . Po kilku latach każdy bedzie wiedział co dla niego dobre.

Link to post
Share on other sites

Siemka panowie. Zwracam się do was z prośbą o ułożenie diety na masę. Mam 15 lat (z góry powiem, że nie lubię ryżu ,buraków , gołąbków itp itd) ćwiczę na siłowni domowej ok. pół roku może więcej. Mam już w łapie 30cm ale ważę marne 66.5kg chciałbym ważyć około 70-75 kg by mieć w łapie te 33-36cm.

 

Wysyłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2

 

Edytowane przez Halny
Link to post
Share on other sites

 

 

Rób swoje i nie pitol. Widzę, że zaczynasz się demotywować, a to bardzo zła postawa!

 

Powiem tak żeby iść na siłownię i wyjść biegać zawsze mam ochotę robię to już z automatu ale coraz bardziej obawiam się wstąpienia na jakieś sporty walki bo coś czuję że nie podołam ale liczę że to złe przeczycie.

 

 teraz takie pytanie czy jak bardzo intensywnie trenuję na siłowni i biegam czy jak przejdę na dietę 1000 kcal to może mi się coś stać ? 

Link to post
Share on other sites

 

 

To lepsze

 

dobra jest

 

 

 

ale coraz bardziej obawiam się wstąpienia na jakieś sporty walki bo coś czuję że nie podołam ale liczę że to złe przeczycie.
 

 

ale czemu miałbyś nie podołać? jeśli sobie przybrałeś do głowy rzeczy, które oglądasz na tych filmikach to idź na trening, choćby jutro

w zasadzie na każdej sekcji masz pierwsze zajęcia gratis

 

 

 

Zwracam się do was z prośbą o ułożenie diety na masę. Mam 15 lat 

 

jedz dużo wszystkiego poza cukrem

Link to post
Share on other sites

 

 

ale czemu miałbyś nie podołać? jeśli sobie przybrałeś do głowy rzeczy, które oglądasz na tych filmikach to idź na trening, choćby jutro w zasadzie na każdej sekcji masz pierwsze zajęcia gratis
 

 

tak są darmowe zajęcia bo już wszystko sprawdzałem :) , obawiam się że nie podałam sobie z intensywnością treningów bo mam problem z kolanem nic poważnego ale przy ciężkich obozach miałem z tym problemy a patrząc na pokazy treningowe to te treningi są i wiele cięższe niż myślałem  


dobra jest

 

 

 

 

 

ale czemu miałbyś nie podołać? jeśli sobie przybrałeś do głowy rzeczy, które oglądasz na tych filmikach to idź na trening, choćby jutro

w zasadzie na każdej sekcji masz pierwsze zajęcia gratis

 

 

 

 

jedz dużo wszystkiego poza cukrem

 

powinien jeszcze unikać takich rzeczy jak smalec bo to nie da masy to da tłuszcz bo czytałem o tym sporo. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...