Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cena równa się cenie Optimum, jak skończę obecne (bleeeee "my protein) kupie opakowanie Dymatize 

 

 

 

PS Dziękuję Wam za rady

 

Miałem czekoladowe Dymatize i połowa wylądowała w koszu, bo nie dałem rady tego zmęczyć.

 

Co do oleju, to rzepakowy ponoć jest zdrowy i można na nim smażyć.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

 

 

Co do oleju, to rzepakowy ponoć jest zdrowy i można na nim smażyć.
 

 

nom, w końcu każdy chyba ma lub miał w domu kujawski, ja go używam do głębokiego smażenia, na patelnię z pestek winogron, a na zimno oliwę z oliwek, tylko ja mam to szczęście, że mam znajomych w grecji, którzy podsyłają mi co jakiś czas "baryłkę", bo to co u nas w sklepach uchodzi za oliwę z oliwek obok prawdziwej oliwy nawet nie stało, to samo tyczy się oliwek

Link to post
Share on other sites

Miałem czekoladowe Dymatize i połowa wylądowała w koszu, bo nie dałem rady tego zmęczyć.

no nie żartuj, przecież to smakuje jak czekoladowa muffinka. wiele osób chwali dymatize za smak, co więc Twoim zdaniem jest lepsze?

Link to post
Share on other sites

Panowie, nie mam czasu ostatnio na siłkę, weszło trochę tłuszczu. Dobrze byłoby zrzucić samą dietą + oczywiście BCAA i WPC żeby mięcha nie stracić.

Co mniej więcej jeść ? Ważę 101kg/186 cm. Cel to wrócić do 94kg.

 

Białka powiedzmy 200g, tłuszczu mogę zejść do 80g a węgle ? ile prostych ?

Link to post
Share on other sites

-tutaj masz wytłumaczone jak dietę ułożyć : http://www.kfd.pl/jak-ulozyc-diete-39738.html/

-tutaj coś o utraci KG (nwm jak działa ja jem normalnie ile powinienem i 3x w tygodniu siłownia , 3x w tygodniu bieganie oraz 1 dzień przerwy ) http://www.kfd.pl/diety-redukcyjne-ckdtkdlow-carb-27689.html/

-tutaj płatne układanie diety 25 zł chyba http://ar.pl/indywidualne-ukladanie-planow/#dieta

a tutaj cała reszta rzeczy które mogą Ci się przydać łap :D http://www.kfd.pl/zbi%C3%B3r-przydatnych-link%C3%B3w-247488.html/

Edytowane przez dentor23
Link to post
Share on other sites

Nie ma raczej po co lykac BCAA skoro nie trenujesz, miecho nie spadnie ponizej poziomu ktory Twoj organizm potrzebuje.

 

Ten problem maja jedynie osoby posiadajace ilosc miecha nie rownomierna do wymagan codziennych organizmu.

Link to post
Share on other sites

Panowie, nie mam czasu ostatnio na siłkę, weszło trochę tłuszczu. Dobrze byłoby zrzucić samą dietą + oczywiście BCAA i WPC żeby mięcha nie stracić.

Co mniej więcej jeść ? Ważę 101kg/186 cm. Cel to wrócić do 94kg.

 

Białka powiedzmy 200g, tłuszczu mogę zejść do 80g a węgle ? ile prostych ?

 

Szukaj wzoru na BMR, a potem odejmij  300 kcal. Jak już nie będzie szło, to zwiększ deficyt do 500 kcal. 35-40% kalorii z białek, 30-35% z węglowodanów, 30% z tłuszczy.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

BMI to największa głupota jaką widziałem, nie wiem po kiego grzyba się to w ogóle stosuje, skoro jest nieaplikowalne do większej części populacji, a praktycznie żaden szanujący się mężczyzna nie będzie miał zdaniem tabelki prawidłowego indeksu, ale tak to jest jak za coś weźmie się księgowy, a nie człowiek

Link to post
Share on other sites

ja tam korzystałem jedynie z BMR żeby mniej więcej oszacować zapotrzebowanie na KCAL i teraz jedynie tego przestrzegam ale jem to co zwykle ale mniej ;) i wychodzi tego oko 2000-2300 kcal plus utrata oko 600-1000 na treningu ale zazwyczaj z 600-700 według tego co pokazuje pulsometr :) 

Edytowane przez dentor23
Link to post
Share on other sites

idealne dla mężczyzn z tego co wiem wynosi 23,9 dla mnie jest to 69kg ale ja nie jestem jakimś gigantem bo mam ledwie 171 cm wzrostu ... , ale na to nie patrzę bo nic to nie daje bo dla mnie te 69 to i tak zbyt wiele ale pierwsze chcę dobić tej wagi :D i potem zejść do 65 :D 

Link to post
Share on other sites

a teraz pytanie bo taki mam plan treningowy : 

 

Poniedziałek - całkowity odpoczynek siedzę w domu i dość długo śpię nic po za tym 

Wtorek - siłownia 

Środa  - Interwał 

Czwartek - siłownia 

Piątek - Bieganie 3x20 minut 

Sobota - siłownia 

Niedziela - Interwał 

 

Interwał będzie wyglądał tak  , jeśli są zastrzeżenia to proszę pisać :) 

10 min truchtu 

Runda 1, 2 minuty tętno 175-180 , 30 sekund truchtu 

Runda 2 , 2 minuty tętno 175-180 , 30 sekund truchtu 

Runda 3, 2 minuty tętno 175-180 , 30 sekund truchtu 

Runda 4, 2 minuty tętno 175-180 , 30 sekund truchtu 

Runda 5 , 2 minuty tętno 175-180 , 30 sekund truchtu 

Runda 6, 2 minuty tętno 175-180 , 30 sekund truchtu 

Runda 7, 2 minuty tętno 175-180 , 30 sekund truchtu 

Runda 8, 2 minuty tętno 175-180 , 30 sekund truchtu 

Runda 9, 2 minuty tętno 175-180 , 30 sekund truchtu 

Runda 10 , 2 minuty tętno 175-180 , 30 sekund truchtu 

 
i teraz czy zacząć prowadzić dzienniczek w którym będę zapisywał  czas treningu i rodzaj z dokładną data i godziną 
Link to post
Share on other sites

Dzienniczek to jasne że prowadź. Ja sobie w excelu porobiłem tabelki, z czasem, rodzajem datą itp :)

 

Interwał , zależy co chcesz osiągnąć. To trening kardio który podałeś, w sumie teoretycznie takie tętno nie odchudza , ale faktem jest ,że każda aktywność pozwala rzeźbić. Czasowo jest ok, przerwa 1 minuta i git. A co do dni to jak najbardziej, jeden dzień nie robisz nic, regenrujesz, jesz więcej :)

 

A co 4-6 mies 1-2 tyg przerwy, dla takiej gruntownej regeneracji.

Link to post
Share on other sites

i dodam jeszcze żę przydałoby sie robic cos takiego wtorek trening o intensywnosci 90procent(czyli bardzo ciezki trening) sroda trening o intensywnosci 60 procent, czwartek intensywnosc 75 procent, itp itd. Chyba wiecie o co biega? chodizo o to zeby byla zeminna intensywnosc treningu w ciagu tygodnia, jeden trening ciezki, drugi lekki, itd. I ćwicz jak najwiecej razy w tyg z tym ze przydałaby sie raczej jeden dzien całkowitej renegeracji, czyli tak jak masz w treningu teraz. I dobrze że robisz interwały, nie rob zadnych treningow tlenowych czyli np jazda na rowerze przez 2 godziny, to sa treningi dlugie i o slabej intensywnosci, a jak czytalem w ksiazce treningi tlenowe obnizaja wyniki w rozwoju siły, mocy, itd, a INTERWAŁY NIE OBNIZAJA a wrecz polepszaja te wyniki, albo treningi krotkie i bardzo intensywne to jeszcze bardzziej sa pewnie lepsze dla sily ale gorsze pewno dla rowoju wytzymalosci tlenowej. 

 

I WAŻNE, warto ćwiczyć kilka razy w ciągu dnia, np rano trening dolnej czesci ciala a wieczorkiem gorna czesc ciala, musza byc odstepny miedzy treningami minimum gdzies 7 godzin. Jak sie cwiczy kilka razy w ciagu dnia to sa lepsze wyniki, zobaczcie trening Bułgarskich ciężarowców, a pomojajac ich trening to czytalem w takiej ksiazce sportowej naukowej ze warto cwiczyc kilka razy w ciagu dnia, ale to tez zalezy kto ile ma czasu, i na jakim poziomie wytrenowania jest itd.

Edytowane przez Lukaszenka
Link to post
Share on other sites

 

 

nie rob zadnych treningow tlenowych czyli np jazda na rowerze przez 2 godziny
 

 

Taki trening to jest bardziej regeneracja , mój kuzyn stosuje po maratonach żeby dojść do siebie 

 

 

 

takie tętno nie odchudza

 

Taki trening spala tkankę tłuszczową czytałem artykuł jeśli chcesz mogę podesłać

 

 

 

przydałoby sie robic cos takiego wtorek trening o intensywnosci 90procent

 

Wiem że tak to ma wyglądać ale coś takiego dotyczy sportów raczej na wytrzymałość , jeśli jestem na siłowni (aktualnie robię siłę bo szybciej spalam kg) robię to co mam robić zawsze na 90% czyli na siłowni robię trening ciężki. Kiedy jestem wyczerpany po takich treningach jeden dzień biegania z interwału zmieniam na przebieżkę 3x15 minut tętnem regeneracyjnym tzn 150-155 czyli biegnę leciutko i odpoczywam. 

 

 

 

warto ćwiczyć kilka razy w ciągu dnia,

Może i warto ale jest to niewykonalne jeśli się nie ma siłowni w domu lub gdzieś nie daleko ja dojeżdżam oko 14 km i wejście mam za 7.20 + kasa ba bilety w autobusie znacznie przewyższa moje środki ...  

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...