Skocz do zawartości

Recommended Posts

jak nie ćwiczyłem regularnie na siłowni to jakiś zawodnik MMA dodał jak powinien wyglądać trening początkującego wydaje się że niby nic a po zrobieniu całego zestawu miałem zakwasy na całym ciele :/  ale zamierzam do tego wrócić bo trening dawał dobre efekty ale bardzo męczący na sam początek dla kogoś kto zaczyna trenować jak znajdę ten zestaw to zamieszczę tutaj 

Link to post
Share on other sites

Jak zaczynasz, czy wracasz po długiej przerwie to zawsze będzie ze 2tyg. zakwasów, czasem takich że nie da się ruszyć, potem przejdzie.

Miałem kilka przerw w treningach. Takich po ok 1-2 miesiące. Po powrocie na siłownie te pierwsze 2 tyg co mówisz, porządna rozgrzewka, na koniec rozciąganie aż będzie czuć rwanie. Zakway powinny być mniejsza lub w ogóle nie będzie.

Link to post
Share on other sites

A to słusznie, jak się solidnie rozciągnie (tylko uważać, żeby czegoś sobie nie urwać/naciągnąć bo o to łatwo) to jest dużo lżej.
O tym to powinni wszyscy pamiętać, rozgrzewka przed, rozciąganie po treningu. Warto jeszcze po treningu ciut pobiegać aby utrzymać temperaturę ciała (za szybko się nie wychłodzić), a przy rozciąganiu nie rwać/szarpać/wymachiwać bo można się uszkodzić (tak samo nie zawsze warto rozciągać się przed treningiem, właśnie z przyczyny na kontuzjogenność)

Link to post
Share on other sites

ja się rozciągam zawsze nawet jak nie ćwiczę na siłowni dla mnie jest to bardzo ważne bo potem mniejsze ryzyko złapania kontuzji lub innego świństwa 

 

ale nie powinno się rozciągać przed siłownią bo słyszałem 1 mit że spada wtedy "siła" jest to prawda czy zwykła "bujda na resorach" może mnie ktoś uświadomić ? 

Edytowane przez dentor23
Link to post
Share on other sites

Tak, to prawda. O ile się nie mylę, zasada jest bardo logiczna - aby coś podnieść kurczysz mięsień, jak go na siłę rozciągniesz tuż przed treningiem to będzie mieć więcej (długości) do skurczenia, stąd odbije się to na mniejszym ciężarze.

Ale pobieżnie rozciągnąć się warto (po ~5sek na mięsień/partię), aby naczynia krwionośne się dobrze usadowiły i karmiły mięśnie podczas treningu. 

Zasłyszane/przeczytane, z własnego doświadczenia też się sprawdzało.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za uświadomienie mnie do końca :) , a teraz takie pytanie czy coś po za dietą , ostrymi ćwiczeniami i l-karnityną opłaca się stosować do utraty wagi w szybszym tempie ? ja używam tylko Hot Drink od Activlab 


a tutaj polecam ten filmik jak ktoś nie ma czasem ochoty iść na siłkę lub na trening ;) 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

L-karnityna mit i nie mit. Ciężko powiedzieć. Najlepiej na sobie sprawdzić z nią i bez, ale grunt to dieta.

Grunt to dieta - tak. Z kolei, nie należy zapominać o efekcie placebo - jeśli chłopak jest zdrowy i taka suplementacja będzie dla niego obojętna, zawsze może spróbować choćby dlatego aby lepiej/pewniej się poczuł - zwłaszcza, że już puszkę supli zakupił.

@@Skeletor, ha, znam to! Mnie to też kiedyś na kilka nocy zaabsorbowało. Tam jest tego dużo więcej, więc jak nie będę miał mieć wyrzutów sumienia z Twojej niskiej produktywności, to szczerze polecam :D
Link to post
Share on other sites

@UP 

Ja tam wielkim fanem nie jestem ale wrzuciłem ten filmik bo motywuje mnie do działań kiedy mam ogromną niechęć do ćwiczenia dlatego go podrzuciłem ;) 

 

 

 

zwłaszcza, że już puszkę supli zakupił.

 

zakupiłem ją w kwietniu ale tylko jak jeszcze biegałem bez siłowni i powiem szczerze że mam mieszane uczucie czy działa czy nie ... ja naukowcem nie jestem żeby coś takiego przebadać ale teraz jak wychodzę biegać to mam wrażenie że czułem większe zmęczenie kiedy stosowałem to cudo od aktivlabu , teraz używam jedynie na siłowni bo to jest dodatkowo napój izotoniczny więc stosować się opłaca ... a teraz pytanie jakie napoje izotoniczne polecacie ? Powerade odpada bo taniej wyjdzie kupić 1/2/3 kg izotonika który rozrabia się samemu 

Link to post
Share on other sites

W te upały warto. Dzisiaj gdyby nie izotonik to bym pewnie zmarł w drodze. W moim przypadku, gdy piję to raz na rok to zawsze znajdzie się jakaś stacja/sklepik i chapnę jakieś świństwo w drodze, ale jak czujesz potrzebę to faktycznie lepiej wyjdzie na rozrabianiu.

Link to post
Share on other sites

Wiem że warto :D , ale u mnie sprawa wygląda jeszcze tak że biegam te 3x15 minut dodatkowo w ortalionie który nie przepuszcza powietrza i bardzo mocno się pocę po bieganiu muszę iść wymienić koszulkę bo z tej aż kapie więc iść potem na siłownie bez izotonika to samobójstwo bo tylko spotęguję zakwasy ... 

Link to post
Share on other sites

Ja przy wysiłku mam problem z przyjmowaniem czystej wody. Zbiera mnie po tym na wymioty.

 

Kiedyś jako zamiennik dla izotonika stosowałem rozcieńczoną colę z wodą w proporcjach 1:1 lub wodę z miodem i cytryną. Teraz bez izotonika praktycznie nie ruszam się na żaden większy wysiłek. Nie wychodzi to drożej niż CC+Woda czy porządny miód.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...