Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych AMD Big Navi / Navi 2 / RDNA2


Recommended Posts

W dniu 18.01.2021 o 15:34, ADR15 napisał:

Jakie są najnowsze sterowniki do Radeonów?

Masz z grudnia 2020 najnowsze "Optional", z listopada zaś są ostatnie "Recommended"

 

17 godzin temu, k0zik napisał:

Problemów ze sterownikami nie ma.

 

Niestety, panie @k0zik, nie mogę się zgodzić. Jutro minie tydzień jak siedzę na 6800 XTrio i w weekend w końcu miałem czas coś więcej pograć a nie tylko benchmarki, wygrzewanie itp. I co? W CSGo zagrałem dwa mecze (~ 1.5h w sumie) i 4 razy mnie wywaliło - 3x błąd sterownika, 1x Wattman kompletnie się skraszował. No to odpaliłem Path of Exile, żonglerka dwoma trybami graficznymi (DX11, Vulkan) i co kilka minut... błąd sterownika :/ No to myślę kaszana kompletna ale odpalę inne gierki. Efekt? Wiesław Trzeci, 2h latania i nic - gra chodzi jak złoto. Overcooked 2 (SteamLink, gram na TV w salonie) - gra chodzi jak złoto. Odpaliłem jeszcze Hitmana 1. sezon (DX12), pograłem z 30 min - wszystko śmiga no to wychodzę z gry, menu główne i... błąd sterownika :cenzura:

 

O ile w przypadku Nitro+ ewidentnie była wina karty tak teraz chyba się wreszcie odbijam od słynnego problemu z driverami :sciana:

I tak - mam świadomość, że u kolegów @ernorator @k0zik wszystko śmiga aż miło... System czysty jak dziewica po spowiedzi u Papieża, drivery testowane różne (z trybem "solo", bez Wattmana włącznie) i takie klocki. Wkładam kolegi gtx 1070, którego wziąłem na testy - żadnych błędów. Lecę po wszystkim, co mam na dysku i wszystko chodzi stabilnie(fakt, niektóre gry zauważalnie wolniej, bo Pascal w 2K ultra to nie BigNavi).  

 

Nie mam już chyba cierpliwości ani zaparcia do dalszego kombinowania. Doszło do tego, że wsadziłem nawet swojego rezerwowego gtx 960 2GB - tylko, żeby potestować te problematyczne, graficznie niewymagające tytuły (CSGo, PoE) i efekt ten sam jak przy 1070. 

 

Jestem dodatkowo wqrwiony, bo siedzę drugi tydzień na chorobowym (co mi się nie zdarza często) i zamiast w końcu pograć (nowa liga w PoE, nowa operacja w CSGo, mam mega długą listę tytułów na Steam do ogrania) to tracę czas na użeranie się ze złomem. Chyba trzeba będzie się jednak przeprosić z "Człowiekiem w kurtce ze świni", zapłacić bakszysz za wysoki Amperaż zostawić BigNavi górnikom.  

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Myślałem nawet, że może to jeden z przypadków tego "problematycznego połączenia": CPU AMD + GPU AMD, bo kolega @k0zik ma Intela i u niego śmiga... Ale nie - u @ernorator nie dość, że też siedzi 5600x, to jeszcze mamy te samy płyty, te same ramki... A i kolega expert też przerobił dwie BigNavi (z tą różnicą tylko, że to były referenty only) i owych problemów nie uświadczył. 

 

Karma?   

Link to post
Share on other sites
40 minut temu, Rebelmind napisał:

Masz z grudnia 2020 najnowsze "Optional", z listopada zaś są ostatnie "Recommended"

 

 

Niestety, panie @k0zik, nie mogę się zgodzić. Jutro minie tydzień jak siedzę na 6800 XTrio i w weekend w końcu miałem czas coś więcej pograć a nie tylko benchmarki, wygrzewanie itp. I co? W CSGo zagrałem dwa mecze (~ 1.5h w sumie) i 4 razy mnie wywaliło - 3x błąd sterownika, 1x Wattman kompletnie się skraszował. No to odpaliłem Path of Exile, żonglerka dwoma trybami graficznymi (DX11, Vulkan) i co kilka minut... błąd sterownika :/ No to myślę kaszana kompletna ale odpalę inne gierki. Efekt? Wiesław Trzeci, 2h latania i nic - gra chodzi jak złoto. Overcooked 2 (SteamLink, gram na TV w salonie) - gra chodzi jak złoto. Odpaliłem jeszcze Hitmana 1. sezon (DX12), pograłem z 30 min - wszystko śmiga no to wychodzę z gry, menu główne i... błąd sterownika :cenzura:

 

O ile w przypadku Nitro+ ewidentnie była wina karty tak teraz chyba się wreszcie odbijam od słynnego problemu z driverami :sciana:

I tak - mam świadomość, że u kolegów @ernorator @k0zik wszystko śmiga aż miło... System czysty jak dziewica po spowiedzi u Papieża, drivery testowane różne (z trybem "solo", bez Wattmana włącznie) i takie klocki. Wkładam kolegi gtx 1070, którego wziąłem na testy - żadnych błędów. Lecę po wszystkim, co mam na dysku i wszystko chodzi stabilnie(fakt, niektóre gry zauważalnie wolniej, bo Pascal w 2K ultra to nie BigNavi).  

 

Nie mam już chyba cierpliwości ani zaparcia do dalszego kombinowania. Doszło do tego, że wsadziłem nawet swojego rezerwowego gtx 960 2GB - tylko, żeby potestować te problematyczne, graficznie niewymagające tytuły (CSGo, PoE) i efekt ten sam jak przy 1070. 

 

Jestem dodatkowo wqrwiony, bo siedzę drugi tydzień na chorobowym (co mi się nie zdarza często) i zamiast w końcu pograć (nowa liga w PoE, nowa operacja w CSGo, mam mega długą listę tytułów na Steam do ogrania) to tracę czas na użeranie się ze złomem. Chyba trzeba będzie się jednak przeprosić z "Człowiekiem w kurtce ze świni", zapłacić bakszysz za wysoki Amperaż zostawić BigNavi górnikom.  

 


Próbowałeś DDU na intel, nvidia, amd sterowniki (3 osobne odpalenia) i dopiero potem install sterowników właściwych?

Link to post
Share on other sites

@Up oczywiście. Praktycznie wszystkie możliwe kombinacje sprawdziłem: wywaliłem OC CPU; ram puściłem na 2400 :o, bo niektórym na płytach starszych serii pomogło na niestabilności z BigNavi; testowałem w tybie PCIe 3.0/16 itp. Zacząłem nawet męczyć kolegę, żeby u niego na R5 3600 puścić ale w porę się opamiętałem. 

@ADR15 FHD przy 3600x - słabo jak słabo, zależy w co grasz. W miejscach graficznych, nawet w 1080p, powinna być bajka, bo Zenek drugi to przecież całkiem przyzwoity procek. A że w rzadziej występujących miejscach CPU będzie lekki bottleneck - olać, ciesz się z dobrej karty jeżeli działa :D

Link to post
Share on other sites

Jednak przy obecnej sytuacji na rynku i tym że posiadam tylko monitory fullHD - wracam do RTX 2060.

 

Sama karta zacna - cichsza od mojego RTX Asus dual - przy czym świetnie wygląda, lecz dla mnie świecidełka i wygląd przy komputerze, aż się tak nie liczy. ;)

Pograłem  też w CS:go - nie miałem żadnych problemów.

Edytowane przez adivxv
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Ciebie nie powinna interesować "normalna cena", bo zarówno NV jako i Amd dało na premierę normalne ceny - tylko ciul z tego, skoro te 6800 XT za 3200 / 3080 za 3400 kupiły jednostki... 

 

Kupisz jeżeli DOSTĘPNOŚĆ będzie normalna na premierę, na co bym nie liczył. Rtx 3060 12GB jeszcze nawet nie miał premiery a te kopiące q*wy już wrzucają foty z przyjętym towarem... :/

 

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3060-to-launch-on-february-25th

Edytowane przez Rebelmind
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...